عرضه نسخه کاملی از Visual Studio 2017 برای مک از سوی مایکروسافت

در جریان برگزاری بیلد امسال مایکروسافت سرانجام نسخه رسمی ویژوال استودیو مک را برای دوست‌داران پلتفرم مک عرضه کرد.

نسخه‌ای که از هم اکنون در اختیار توسعه‌دهندگان پلتفرم مک قرار گرفت، به آن‌ها اجازه خواهد داد همانند همتایان ویندوزی خود برنامه‌های کاربردی را طراحی کنند.
توسعه‌دهندگان پلتفرم مک این توانایی را خواهند داشت تا از محیط توسعه یکپارچه مایکروسافت موسوم به ویژوال استودیو برای ساخت برنامه‌هایی که در پلتفرم‌های ویندوز و مک اجرا خواهند شد استفاده کنند. در نتیجه کاربران مک در زمینه ساخت برنامه‌های کاربردی تحت وب، موبایل و فضای کلاود با مشکل خاصی روبرو نخواهند شد.

اسکات گاترین، معاون اجرایی مایکروسافت در بخش کلاود و سرویس‌های سازمانی این شرکت گفت: «فرقی نمی‌کند که از سی شارپ، اف شارپ، .Net Core، ASP.Net Core، زامارین یا یونتی استفاده کنید. ویژوال استودیو پلتفرم جامعی را در اختیار شما کاربران مک قرار می‌دهد تا به شکل کارآمدی برنامه‌های خود را طراحی کنید.»

بدون شک عرضه رسمی این ابزار برنامه‌نویسی محبوب برای پلتفرم مک سرآغازی تاریخی برای مایکروسافت به شمار خواهد رفت. در حالی که در گذشته توسعه‌دهندگان به پلتفرم ویندوز محدود بودند، اما از این پس محدودیت فوق برداشته خواهد شد. لازم به توضیح است که ویژوال استودیو به توسعه‌دهندگان پلتفرم اپل این اجازه را خواهد داد تا به راحتی برنامه‌های اندرویدی را همراه با برنامه‌هایی در ارتباط با watchOS، tvOS، iOS، macOS، وب و کلاود توسعه دهند. این نسخه از ویژوال استویو با بهره‌مندی از زامارین و همچنین .Net Core به برنامه‌نویسان مک این توانایی را می‌دهد تا برنامه‌های وب، کلاود و موبایل را همانند سایر همتایان خود طراحی کنند.

تقریبا دو ماه پیش بود که مایکروسافت نسخه ۲۰۱۷ ویژوال استودیو را معرفی کرد. نسخه جدید این توانایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا برنامه‌های کاربردی تحت این پلتفرم را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. تقریبا یک ماه پیش (آوریل) مایکروسافت از نسخه پیش‌نمایش این محصول رونمایی کرد. نسخه‌ای که به لحاظ ارائه یکسری از توابع و قابلیت‌های برنامه‌نویسی در ارتباط با ویندوز ۱۰ گزینه ارزشمندی به شمار می‌رود.

نسخه‌ای که امروز مایکروسافت از آن رونمایی کرد قابلیت‌های قابل توجهی را به ویژوال استودیو افزوده است که از آن جمله به افزوده شدن قابلیت‌هایی در ارتباط با علم داده و برنامه‌های تحلیلی، به‌کارگیری پارامترهای خط فرمان برای اشکال‌زدایی برنامه‌های کاربردی JavaScipt UWP، برطرف شدن یکسری از مشکلات Team Explorer، امکان آپلود کردن کامل توسعه پایتون در یک زبان پشتیبانی شده از سوی ویژوال استودیو، تغییر حافظه نهان متعلق به بسته‌ها، ارائه محیط جدیدی برای ابزارهای F#، برطرف شدن مشکل نصب ویژوال استودیو ۲۰۱۷ در کنار ویژوال استودیو ۲۰۱۵، توسعه بازی‌ها بر پایه Unity 5.6 به شکلی حرفه‌ای‌تر، پیش‌نمایشی از Net Core2.، ارائه واحد آزمایش بلادرنگ ویژه پروژه‌های Net Core.، ارائه استانداردهای بیشتر برای سی پلاس پلاس، بهبود ابزارهای توسعه، تعامل بهتر پروژه‌های ASP.Net Core برای زیرساخت آژر و… اشاره کرد. در جریان معرفی نسخه جدید مایکروسافت همچنین از ویژگی جدیدی به نام Snapshot Debugger رونمایی کرد. این ویژگی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد بدون آن‌که به نوشتن کد استثنا نیازی داشته باشند، در زمان بروز استثناها رفتار آن‌ها را مشاهده کنند.

منبع

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]