امنیت و نفوذ

ساخت ویروس توسط تولید کنندگان آنتی ویروس!

Home 2 gal 6 1 ساخت ویروس توسط تولید کنندگان آنتی ویروس!

آیا کمپانی های Antivirus برای فروش محصولات خود دست به ساخت virus ها میزنند؟ این قطعاً سوالی است که فکر بسیاری از ما را به خود مشغول کرده است. این نظریه به این صورت است که شرکت های Antivirus به ساخت ویروس هایی میپردازند و سپس به عنوان راه حل و برای خلاصی از آن محصولات خود را به کاربران توصیه میکنند و این موضوع باعث افزایش فروش این محصولات خواهد بود. ولی لازم به ذکر است که تا کنون هیچ اثباتی برای این فعالیت، در کمپانی ها ارائه نشده است.
به طور کلی شرکت هایAntivirus برای سود بیشتر نیاز به ویروس های بیشتر دارند در نتیجه این امکان وجود دارد که خود شرکت ها عامل اصلی انتشار ویروس ها باشند. در واقع به سادگی میتوان به اثبات این موضوع پرداخت زیرا در حال حاضر تعداد زیادی ویروس و تروجان وجود دارد که نیازمند نرم افزار آنتی ویروس خاصی است و کاربر را مجبور به خرید Antivirus هایی خاص برای ویروس های مختلف میکند. کمپانی ها دریافتند که virus بیشتر باعث فروش و سود بیشتر خواهد شد. از طرفی دیگر ساخت و ایجاد یک virus،تروجان و ربات اصلاً ساده نیست و به ساعت ها برنامه ریزی نیاز دارد و قطعاً تعداد محدودی قادر به درک آن ها خواهند بود. بر اساس تخمین کارشناسان، یک ویروس، حاصل 1 تا 3 ماه، تلاش یک برنامه نویس است. در نتیجه ساخت ویروس بسیار وقت گیر خواهد بود. از طرف دیگر مدیر عامل شرکت Emsisoft اعلام کرده است که روزانه 30000 تا 50000 مورد جدید از بد افزار ها را به پایگاه داده ی خود اضافه میکنند. تعداد بد افزار ها در یک ماه، به نیم میلیون میرسد و در واقع به طور کلی 13 میلیون بد افزار تا کنون شناسایی شده اند.

.

. SECURITY022 ساخت ویروس توسط تولید کنندگان آنتی ویروس!

.

اگر شرکتی تصمیم به چنین کاری بگیرد ابتدا نیاز به سرمایه گذاری روی برنامه نویسان برای ایجاد virus دارد و سپس بابد سرمایه گذاری خود را بر روی منابع حفظ virus ادامه دهد تا ویروس ها طول عمر بالاتری داشته باشند و برای شرکت سود بیشتری به همراه داشته باشد. پس این روند باعث میشود تا تعداد ویروس ها روز به روز افزایش یابد. در واقع از طرفی دیگر ایجاد ویروس توسط افراد عادی بدون سود و بی تاثیر خواهد بود. اما دلیلی که این نظریه ثابت نشده است این است که هیچ کمپانی تاکنون نتوانسته تا سود مورد نظر را بدست آورد و این در حالی است که ایجاد virus ها برای کمپانی ها کار بسیار ساده ای است اما نکته ی جالبی که تاکنون از این موضوع جلوگیری کرده است، دشواری در جلوگیری از ویروس ها است که این روند را بسیار سخت خواهد. همچنین هر ویروسی که منتشر میشود تعداد زیادی از کاربران را تحت تاثیر قرار میدهد در نتیجه توسط کارشناسان امنیتی بررسی خواهد شد و در نهایت سازندگان آن شناسایی میشوند و این موضوع برای شرکت ها ضرر بزرگی خواهد بود چرا که نام و شهرتشان به خطر خواهد افتاد. در نتیجه ساخت ویروس ها توسط شرکت ها نه تنها سود نیست بلکه ضرر بیشتری به همراه خواهد داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *