هشدار FBI به کاربران برای مقابله با VPNFilter

هشدار FBI به کاربران برای مقابله با VPNFilter

آساپردازش: سازمان FBI و مقامات بلندپایه این سازمان به کاربران اینترنتی هشدار جدی در مورد VPNFilter داده‌اند. آنها معتقد هستند که کاربران برای برای محافظت از روتر‌های منزل و یا محل کار خود در مقابل این حمله سایبری اقداماتی را انجام دهند.

به گزارش آساپردازش، FBI در بیانیه‌ای که به تازگی منتشر شده اعلام کرده که بد‌افزار مذکور توانسته صدا‌ها هزار روتر خانگی و کاری و دیگر دستگاه‌های متصل به آن را در سراسر جهان مورد هدف قرار داده است. توصیه شده است که در کاربران باید روتر‌های خود را ریبوت کرده و نسخه‌جدید نرم‌افزاری این دستگاه‌ها را برای رسیدن به بالاترین حد امنیت دریافت کنند. طبق گزارش‌های ارائه شده VPNFilter دارای بخشی است که حتی با ریبوت ساده نیز حذف نمی‌شود و به همین دلیل بستر برای آلودگی مجدد دستگاه وجود خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که این بدافزار حداقل ۵۰۰ هزار دستگاه را در بیش از ۵۰ کشور جهان آلوده کرده است. این بدافزار قابلیت تخریبی زیادی دارد و می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه‌های آلوده شود. در صورت گسترش این بد‌افزار، امکان قطع دسترسی اینترنت برای صد‌ها هزار قربانی در سرتاسر جهان وجود دارد.

بنابر گزارش‌های رسمی VPNFilter توسط گروهی به نام Apt 28 یا Sofacy ساخته شده که با دولت روسیه نیز همکاری دارد. باید در چند روز آینده شاهد راهکار‌های مقابله با این بد‌افزار مخرب باشیم.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]