هشدار FBI به کاربران برای مقابله با VPNFilter

هشدار FBI به کاربران برای مقابله با VPNFilter

آساپردازش: سازمان FBI و مقامات بلندپایه این سازمان به کاربران اینترنتی هشدار جدی در مورد VPNFilter داده‌اند. آنها معتقد هستند که کاربران برای برای محافظت از روتر‌های منزل و یا محل کار خود در مقابل این حمله سایبری اقداماتی را انجام دهند.

به گزارش آساپردازش، FBI در بیانیه‌ای که به تازگی منتشر شده اعلام کرده که بد‌افزار مذکور توانسته صدا‌ها هزار روتر خانگی و کاری و دیگر دستگاه‌های متصل به آن را در سراسر جهان مورد هدف قرار داده است. توصیه شده است که در کاربران باید روتر‌های خود را ریبوت کرده و نسخه‌جدید نرم‌افزاری این دستگاه‌ها را برای رسیدن به بالاترین حد امنیت دریافت کنند. طبق گزارش‌های ارائه شده VPNFilter دارای بخشی است که حتی با ریبوت ساده نیز حذف نمی‌شود و به همین دلیل بستر برای آلودگی مجدد دستگاه وجود خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که این بدافزار حداقل 500 هزار دستگاه را در بیش از 50 کشور جهان آلوده کرده است. این بدافزار قابلیت تخریبی زیادی دارد و می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه‌های آلوده شود. در صورت گسترش این بد‌افزار، امکان قطع دسترسی اینترنت برای صد‌ها هزار قربانی در سرتاسر جهان وجود دارد.

بنابر گزارش‌های رسمی VPNFilter توسط گروهی به نام Apt 28 یا Sofacy ساخته شده که با دولت روسیه نیز همکاری دارد. باید در چند روز آینده شاهد راهکار‌های مقابله با این بد‌افزار مخرب باشیم.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]