هشدار FBI به کاربران برای مقابله با VPNFilter

هشدار FBI به کاربران برای مقابله با VPNFilter

آساپردازش: سازمان FBI و مقامات بلندپایه این سازمان به کاربران اینترنتی هشدار جدی در مورد VPNFilter داده‌اند. آنها معتقد هستند که کاربران برای برای محافظت از روتر‌های منزل و یا محل کار خود در مقابل این حمله سایبری اقداماتی را انجام دهند.

به گزارش آساپردازش، FBI در بیانیه‌ای که به تازگی منتشر شده اعلام کرده که بد‌افزار مذکور توانسته صدا‌ها هزار روتر خانگی و کاری و دیگر دستگاه‌های متصل به آن را در سراسر جهان مورد هدف قرار داده است. توصیه شده است که در کاربران باید روتر‌های خود را ریبوت کرده و نسخه‌جدید نرم‌افزاری این دستگاه‌ها را برای رسیدن به بالاترین حد امنیت دریافت کنند. طبق گزارش‌های ارائه شده VPNFilter دارای بخشی است که حتی با ریبوت ساده نیز حذف نمی‌شود و به همین دلیل بستر برای آلودگی مجدد دستگاه وجود خواهد داشت.

بر اساس اطلاعات منتشر شده به نظر می‌رسد که این بدافزار حداقل ۵۰۰ هزار دستگاه را در بیش از ۵۰ کشور جهان آلوده کرده است. این بدافزار قابلیت تخریبی زیادی دارد و می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه‌های آلوده شود. در صورت گسترش این بد‌افزار، امکان قطع دسترسی اینترنت برای صد‌ها هزار قربانی در سرتاسر جهان وجود دارد.

بنابر گزارش‌های رسمی VPNFilter توسط گروهی به نام Apt 28 یا Sofacy ساخته شده که با دولت روسیه نیز همکاری دارد. باید در چند روز آینده شاهد راهکار‌های مقابله با این بد‌افزار مخرب باشیم.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]