گوناگون

گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

مهم ترین اتفاق روز دوم نمایشگاه الکامپ را می توان حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش نامید. چندین موضوع در این بازدید توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. برای مثال واعظی اعلام کرد در کابینه دولت آینده که به زودی اعلام خواهد شد نقشی به عنوان وزیر ارتباطات نخواهد داشت و در پستی دیگر مشغول به کار می شود. به علاوه یک ناهماهنگی بسیار بزرگ نیز در بین سخنان معاون وزیر با آنچه خود وی اعلام کرده بود مشاهده شد. در ابتدا جناب معاون اعلام کردند تلگرام با انتقال سرورهای خود به ایران موافقت کرده است اما پس از گذشت چند ساعت واعظی این خبر را رد کرده و اعلام نمود تنها مذاکراتی با سران تلگرام داشته اند که نتیجه آن مشخص نیست. همچنین دیگر نکته قابل ذکر در روز دوم، برخورد نامناسب حراست نمایشگاه با افراد حاضر در آن و تذکرات بی اساس به آنها بود. با توجه به تکرار برخوردهای ناشایست مسئولین حراست با بازدیدکنندگان در سال های اخیر مشخص نیست این رویه باید تا چه زمانی ادامه داشته باید و مسئولین برگزاری چه وقت به فکر حمایت از بازدیدکنندگان و خبرنگاران خواهند پرداخت. در ادامه می توانید گزارش تصویری از روز دوم نمایشگاه الکامپ را مشاهده کنید.

e2 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

بخش اصلی بازدید امروز به شرکت های نوپا و استارت آپ های حاضر در این نمایشگاه اختصاص دارد.

e3 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e4 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e5 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

با وجود اینکه بسیاری از غرفه های حاضر به استارت آپ های مرتبط با حوزه الکترونیک و رایانه اختصاص داشتند، اما در کمال تعجب شاهد حضور استارت آپ های صنعتی و شرکت های غیر مرتبط با این حوزه نیز در الکامپ هستیم. البته وجود این شرکت ها در کشور بدون شک باعث تقویت توانایی های صنعتی و اقتصادی خواهد شد اما حضور آنها در نمایشگاهی غیر مرتبط با موضوع فعالیت خود می تواند سوالی کلیدی از برگزار کنندگان آن باشد.

e6 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e7 1 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e8 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e9 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e10 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e11 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

e14 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

اسنپ نمونه ای از یک استارت آپ است که با حمایت های مالی توانسته خود را به عنوان عضوی کلیدی از جامعه امروز کشور (حداقل در برخی از شهرها) تثبیت کند.

e16 گزارش بازدید از روز دوم نمایشگاه الکامپ 96

در روزهای آینده تلاش خواهیم کرد گزارشات بیشتری از این نمایشگاه در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

منبع : شهر سخت افزار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *