نقد و بررسی Samsung SM863 3D V-NAND Enterprise SSD

نقد و بررسی Samsung SM863 3D V-NAND Enterprise SSD

آساپردازش: اولین دستگاه ۳D V-NAND شرکت سامسونگ که برای دیتاسنتر‌ها طراحی شده بود مدل ۸۴۵DC Pro بود که تا به امروز نیز یکی از بهترین دستگاه‌ها با سرعت ۶Gb/s در خانواده SSD‌های SATA است. نسل اول ۸۴۵DC Pro از ساختار بیست و چهار لایه ۳D V-Nand استفاده می‌کرد که در نهایت باعث به وجود آمدن طول عمر، حجم و عملکرد بالا می‌شد. این درایو از مقدار ۱۰DWPD پشتیبانی می‌کرد. (ده بار نوشتن کامل اطلاعات روی دستگاه ذخیره سازی در طول روز) این مقدار گواه بر پایداری این دستگاه ذخیر سازی بود.

دستگاه ذخیره‌سازی SM863 نیز در میان مدل‌هایی با پایداری بسیار بالا دسته بندی می‌شود. در واقع SM863 در واقع نسل دوم از حافظه‌های SSD سی و دو لایه ۳D MLC V-NAND است که حجم را افزایش می‌دهد. SM863 در مدل‌های ۱۲۰، ۲۴۰، ۴۸۰ و ۹۶۰ گیگابایتی ارائه می‌شود. البته بالاترین مدل این خانواده ۱.۹۲ ترابایت حجم دارد. ابعاد استاندارد این SSD نیز همانطور که انتظار دارید ۲.۵ اینچ است. عملکرد این SSD شاید فرای تصور باشد. SM863 می‌تواند به سرعت IOPS بیش از ۹۷ هزار در هنگام خواندن اطلاعات به صورت تصادفی و ۲۹ هزار در هنگام خواندن اطلاعات به صورت تصادفی دست پیدا کند. این مقدار برای خواندن/نوشتن ترتیبی نیز ۵۲۰/۴۸۵ مگابایت خواهد بود.  مشخصات کلی SM863 به شرح زیر است:

SM863 در مقایسه با ۸۴۵DC که در واقع نسل قبلی محسوب می‌شود بهتر ظاهر شده است. سرعت خواندن و نوشتن IOPS بهبود پیدا کرده است گرچع تنها ۳.۶ بار نوشتن کامل اطلاعات در روز را دارد. این مقدار نسبت به ۸۴۵ که روی عدد ده بود کاهش چشم‌گیری داشته است. سامسونگ تعهد داده است که مقدار ۳.۶ بار نوشتن کامل اطلاعات کامل در روز، در طی پنج سال کاملا کارآمد باشد. این مقدار در مقابل مدل PM863 که تنها ۱.۳ است بسیار بهتر است. از ویژگی‌های مهم این محصول می‌توان به پشتیبانی از اطلاعات و محافظت از آنها در مقابل قطع برق اشاره کرد. مشخصات جزئی هر SSD از این خانواده به شرح زیر است.

Samsung SM863

۱۲۰GB ۲۴۰GB ۴۸۰GB ۹۶۰GB ۱.۹۲TB
Random Read/Write IOPS ۹۷ / ۱۲ K ۹۷ / ۲۰ K ۹۷ / ۲۶ K ۹۷ / ۲۸ K ۹۷ / ۲۹ K
Sequential Read/Write MB/s ۵۰۰ / ۴۶۰ ۵۲۰ / ۴۸۵ ۵۲۰ / ۴۸۵ ۵۲۰ / ۴۸۵ ۵۲۰ / ۴۸۵
Power Read/Write/Idle W ۲.۲ / ۲.۵ / ۱.۳ ۲.۲ / ۲.۷ / ۱.۳ ۲.۲ / ۲.۸ / ۱.۳ ۲.۲ / ۲.۹ / ۱.۳ ۲.۴ / ۳.۱ / ۱.۳
Endurance (TBW) ۷۷۰ ۱,۵۴۰ ۳,۰۸۰ ۶,۱۶۰ ۱۲,۳۲۰
MSRP $۱۳۹.۹۹ $۱۷۹.۹۹ $۳۲۹.۹۹ $۶۳۹.۹۹ $۱,۲۵۹.۹۹

تست‌های نوشتن و خواندن اطلاعات به صورت ۴K

تست نوشتن و خواندن اطلاعات ترتیبی ۱۲۸KB

حرکت سامسونگ در بازار Mid-Endurance با مدل SM863 بسیار مهم بود و آنها توانستند رقابت بسیار خوبی با دیگر شرکت‌های حاضر در بازار مثل Intel، Micron و OCZ/Toshiba داشته باشند. شاید حضور سامسونگ در این بازار کمی دیر بوده باشد اما آنها توانستند برخی ویژگی‌های برتر نسبت به رقبا ارائه کنند. آنها قدرت اشباع بازار را با میزان تولید بسیار زیاد دارند و این نکته آنها را با دیگر شرکت‌ها متمایز می‌کنند.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]