نسل جدید پردازنده‌های سرور Intel Xeon Scalable سال 2020 عرضه می‌شود

نسل جدید پردازنده‌های سرور Intel Xeon Scalable سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود

آساپردازش: به تازگشی در گزارشی که توسط یک دانشگاه چینی منتشر شده است، اطلاعاتی از نسل جدید پردازنده‌های سرور Intel Xeon Scalable منتشر شده است. بر اساس این اطلاعات، اینتل به خاطر مشکلات به وجود آمده در فرآیند تکمیل معماری ده نانومتری خود که برای تولید پردازنده های Ice Lake-SP که برای سرور ساخته می‌شود مجبور است که تاخیری در برنامه‌های خود ایجاد کند.

به گزارش آساپردازش، این معماری ۱۰ نانومتری زودتر از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در محصولات اینتل استفاده نخواهد شد. در اطلاعات منتشر شده مشخص شد که اینتل پردازنده‌هایی از خانواده Cooper Lake-SP را نیز قبل از Ice Lake-SP عرضه خواهد کرد که قبلا در برنامه اشاره‌ای به آن نشده بود. هر دو نسل پردازنده جدید از DIMM جدیدی با اسم رمز Barlow پشتیبانی خواهند کرد که بدون شک نسل آینده حافظه‌های DC Presistant خواهند بود. در حال حاضر اینتل اطلاعاتی از Cooper Lake-SP و Ice Lake-SP منتشر نکرده است اما تقریبا می‌تواند مطمئن بود که هر دو آنها محصولاتی مرتبط به سرور باشند که با نوآوری‌های جدیدی همراه هستند.

اینتل انتظار دارد که Cooper Lake-SP در اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۱۹ به بالاترین حد تولید رسیده و در نهایت در فصل اول سال ۲۰۱۹ یا میانه آن به بازار عرضه شود. تولید انبوده Ice Lake-SP نیز از پایان فصل اول سال ۲۰۲۰ آغاز شده و در نهایت پایان همین سال به بازار عرضه خواهد شد. به نظر تمام این محصولات نسل جدیدی از پردازنده‌های سرور Intel Xeon Scalable را تشکیل خواهند داد. همچنین باید اشاره کرد که در اطلاعات فاش شده اشاره‌ای به آماده ‌سازی پلتفرم Walker Pass شده که شامل پردازنده‌هایی با اسم رمز Cascade Lake-AP خواهد بود که برای شراکت در بازار HPC ساخته می‌شود. این پردازنده جایگزینی برای سری Xeon Phi 7200 با اسم Knights Landing خواهد بود. همانطور که از نام این پردازنده مشخص است، تکیه سنگینی روی طراحی Skylake SP خواهد بود که برای بازار سرور‌های مین استریم در نظر گرفته شده است. در حال حاضر این اطلاعات به صورت غیر رسمی ارائه شده و مشخص نیست که آیا واقعا برنامه‌های اینتل بر اساس جداول فاش شده باشد یا خیر. اینتل نیز تا به این لحظه در قبال اطلاعات فاش شده سکوت کرده. باید دید که اطلاعات تکمیلی در این زمینه چه زمانی منتشر خواهد شد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]