علوم داده, قطعات و تجهیزات سروری

نخستین آزمون های TITAN V به همراه توضیحات

TITAN V

کارت گرافیک قدرتمند TITAN V به منظور کاربردهای خاص و پردازش های سنگین، به تازگی و چندی پیش از سوی انویدیا معرفی شد. اینک نوبت به ارائه نخستین بنچمارکهای این کارت گرافیک رسیده است. در ابتدا ذکر یک نکته ضروری است؛ TITAN V برای کاربردهای خاص، رندرهای سنگین، تولید محتوا و ایستگاه کاری طراحی شده است که مصرف کنندگان خود به تولید و ارائه پروژه می پردازند که از این راه درآمد کسب می کنند. در نتیجه خرید چنین محصولی با قیمت نزدیک به 3000 دلار برای آنها توجیه پذیر بوده و متاسفانه در روزهای پیشین شاهد مقایسه کاربران به صورت اشتباه بوده ایم که آن را با مدل های گیمینگ و میان رده مقایسه می کنند!

.

NVIDIATitanVGPUz 1 1 نخستین آزمون های TITAN V به همراه توضیحات

.

توان عملیاتی این کارت گرافیک در پردازش های یادگیری عمیق و هوش مصنوعی (AI)، رقم باورنکردنی 110 ترافلاپ است. همانطور که که در گذشته نیز بدان اشاره کردیم، این محصول دارای توان 250 وات و فرکانس های 1200~1455 مگاهرتز است. این آزمون ها با استفاده از درایور WHQL 388.59 صورت گرفته است؛ تنها و جدید ترین درایور NVIDIA که از کارت گرافیک TITAN V پشتیبانی می کند. آزمون هایی از جمله DMark Firestrike, Unigine Superposition, Ashes of The Singularity, Rise of the Tomb Raider و Gears of War 4 بر روی تایتان وی پیاده سازی شده و این محصول در همگی آنها بسیار قدرتمند ظاهر شده است. این کارت گرافیک در دو وضعیت فرکانس رفرنس و کمی اورکلاک به شرح زیر، مورد آزمایش قرار گرفته است: (مقادیر بر اساس مگاهرتز هستند).

+150 GPU, Mem +110 +107% Power

+170 GPU, +120%  Power

در ادامه می توانید شاهد آزمون های مورد نظر باشید، هر چند که تخصص TITAN V در برخی از آنها اعمال نشده است. برنامه و نرم افزارهای رندرینگ و تولید محتوا بهترین آزمون برای سنجش این محصول به شمار می روند.

.

NVIDIATitanV 3DMarkFirestrike OC2 نخستین آزمون های TITAN V به همراه توضیحات

.

NVIDIATitanVUniginePerformance نخستین آزمون های TITAN V به همراه توضیحات

.

تایتان وی به دلیل ورود ناگهانی و محصولی تازه وارد با معماری Volta، از نظر نام، همچنان توسط برخی از برنامه ها پشتیبانی نمی گردد.

.

NVIDIATitanVUnigineSuperposition 8KOptimized نخستین آزمون های TITAN V به همراه توضیحات

.

در روزهای اخیر این پرسش به وجود آمده بود که تفاوت های TITAN V به عنوان برترین عضو تایتان ها، با دیگر محصولات مشابه در چیست؟ جدول زیر را برای این منظور آورده ایم. به جز کارت گرافیک Titan X که از معماری “مکسول” بهره می برد، دیگر معماری های تایتان همچون Pascal و Kepler دارای دو کارت گرافیک TITAN هستند.

.

NVIDIATItanV AOTS نخستین آزمون های TITAN V به همراه توضیحات

.

و اما چرا کارت و به چه علت برخی از بنچمارکهای موجود را برای کارت گرافیک TITAN V مناسب نمی دانیم؟ این کارت گرافیک دارای هسته های تخصصی Tensor است. تعداد 640 هسته پیشرفته هسته ی تخصصی Tensor برای آن در نظر گرفته شده است که تقریبا تمامی بنچمارکهای ساده مانند 3D Mark فاقد قابلیت هایی هستند که عملکرد آنها را محاسبه نمایند. این هسته ها در بخش یادگیری عمیق و AI کاربرد خواهند داشت. بخشی از آن، به تولید محتوا اختصاص دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *