منظور از سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K چیست؟

منظور از سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K چیست؟

آساپردازش: منظور از سرعت خواندن 4K در واقع شیوه دسترسی به اطلاعات به صورت تصادفی در بلاک‌های 4K روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی است. معمولا از 4K به منظور تست و ارائه بنچمارک دستگاه‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این تست‌ها به صورت سرعت بر اساس مگابایت بر ثانیه ارائه می‌شوند.

به گزارش آساپردازش، این تست در واقع می‌تواند نمایانگر بازدهی و عملکرد یک دستگاه ذخیره‌سازی در پیدا کردن اطلاعات با حجم کوچک باشد. این نوع از دسترسی به اطلاعات معمولا در آغاز به کار سیستم عامل مورد استفاده قرار می‌گیرد، جایی که بسیاری از تنظیمات و درایورها باید از سطح دیسک فراخوانی شوند. تقریبا 20 درصد از دسترسی کاربران به اطلاعات در سطح دیسک به صورت جستجوی تصادفی انجام می‌شود و سرعت خواندن 4K تاثیر زیادی در آن خواهد داشت.

منظور از سرعت نوشتن 4K در واقع شیوه نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی در بلاک‌های 4K روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی نوشته می‌شوند. معمولا از 4K به منظور تست و ارائه بنچمارک دستگاه‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این تست‌ها به صورت سرعت بر اساس مگابایت بر ثانیه ارائه می‌شوند. نوشتن اطلاعات به این شیوه در زمان کار با نرم‌افزار‌ها و کپی کردن فایل‌ها حجیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا 25 درصد از عملیات انجام شده توسط یک کاربر معمولی شامل نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی روی دیسک است.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]