منظور از سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K چیست؟

منظور از سرعت خواندن و نوشتن تصادفی ۴K چیست؟

آساپردازش: منظور از سرعت خواندن ۴K در واقع شیوه دسترسی به اطلاعات به صورت تصادفی در بلاک‌های ۴K روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی است. معمولا از ۴K به منظور تست و ارائه بنچمارک دستگاه‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این تست‌ها به صورت سرعت بر اساس مگابایت بر ثانیه ارائه می‌شوند.

به گزارش آساپردازش، این تست در واقع می‌تواند نمایانگر بازدهی و عملکرد یک دستگاه ذخیره‌سازی در پیدا کردن اطلاعات با حجم کوچک باشد. این نوع از دسترسی به اطلاعات معمولا در آغاز به کار سیستم عامل مورد استفاده قرار می‌گیرد، جایی که بسیاری از تنظیمات و درایورها باید از سطح دیسک فراخوانی شوند. تقریبا ۲۰ درصد از دسترسی کاربران به اطلاعات در سطح دیسک به صورت جستجوی تصادفی انجام می‌شود و سرعت خواندن ۴K تاثیر زیادی در آن خواهد داشت.

منظور از سرعت نوشتن ۴K در واقع شیوه نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی در بلاک‌های ۴K روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی نوشته می‌شوند. معمولا از ۴K به منظور تست و ارائه بنچمارک دستگاه‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این تست‌ها به صورت سرعت بر اساس مگابایت بر ثانیه ارائه می‌شوند. نوشتن اطلاعات به این شیوه در زمان کار با نرم‌افزار‌ها و کپی کردن فایل‌ها حجیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا ۲۵ درصد از عملیات انجام شده توسط یک کاربر معمولی شامل نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی روی دیسک است.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]