گوناگون

منظور از سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K چیست؟

منظور از سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K چیست؟

آساپردازش: منظور از سرعت خواندن 4K در واقع شیوه دسترسی به اطلاعات به صورت تصادفی در بلاک‌های 4K روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی است. معمولا از 4K به منظور تست و ارائه بنچمارک دستگاه‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این تست‌ها به صورت سرعت بر اساس مگابایت بر ثانیه ارائه می‌شوند.

به گزارش آساپردازش، این تست در واقع می‌تواند نمایانگر بازدهی و عملکرد یک دستگاه ذخیره‌سازی در پیدا کردن اطلاعات با حجم کوچک باشد. این نوع از دسترسی به اطلاعات معمولا در آغاز به کار سیستم عامل مورد استفاده قرار می‌گیرد، جایی که بسیاری از تنظیمات و درایورها باید از سطح دیسک فراخوانی شوند. تقریبا 20 درصد از دسترسی کاربران به اطلاعات در سطح دیسک به صورت جستجوی تصادفی انجام می‌شود و سرعت خواندن 4K تاثیر زیادی در آن خواهد داشت.

منظور از سرعت نوشتن 4K در واقع شیوه نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی در بلاک‌های 4K روی دستگاه‌های ذخیره‌سازی نوشته می‌شوند. معمولا از 4K به منظور تست و ارائه بنچمارک دستگاه‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. این تست‌ها به صورت سرعت بر اساس مگابایت بر ثانیه ارائه می‌شوند. نوشتن اطلاعات به این شیوه در زمان کار با نرم‌افزار‌ها و کپی کردن فایل‌ها حجیم مورد استفاده قرار می‌گیرد. تقریبا 25 درصد از عملیات انجام شده توسط یک کاربر معمولی شامل نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی روی دیسک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *