از خصوصیات این ورک استیشن دسکتاپ می توان به ارائه ی عملکرد قدرتمند ، دسترسی به امکانات وسیع در یک بسته بندی جمع وجور اشاره کرد .

Z640 , تعداد 32 هسته پردازنده از نسل زئون اینتل را پوشش داده و امکان اتصال 8 نمایشگر را برای شما فراهم می سازد که به این طریق شاهد بهره وری بیشتر در دستگاه می باشیم .

ورک استیشن ساخته شده متناسب برای تمام نیاز ها می باشد . با این دستگاه ویندوز 8 ، 8.1 ، دیم اسلات های مخصوص رم ، پذیرش تا 4 عدد هارد دیسک ، سیستم تاندربولت آپشنال و به عبارتی ذخیره سازی بالا به همراه عملکرد حرفه ای و قدرت را همزمان خواهید داشت .

با Z640 تجربه ی پردازشی بی صدا به همراه استفاده از دو پردازنده زئون اینتل به صورت همزمان ، با پردازش تصویر حرفه ای همراه با توانایی های منحصر  به فرد دو بعدی و سه بعدی کارت های  Nvidia  و  AMD می توانید همه ی تصاویر را شفاف ببینید .

پشتیبانی از تمام پورت های سرعت بالای انتقال داده در هارد دیسک ها و پورت های خروجی ، بدنه ای ساخته شده از آلومینیومی سبک و مقاوم پنج بخشی (Unit) به همراه توانایی های خاص و نرم افزار های منحصر به فرد مخصوص این دستگاه ، از ویژگی هایی است که این ورک استیشن دسکتاپ را به یک سیستم همه کاره ی مهندسی تبدیل می کند .