قطعات و تجهیزات سروری

معرفی حافظه داخلی Western Digital

معرفی حافظه داخلی Western Digital

آساپردازش: شرکت Western Digital، به عنوان یکی از طراحان و توسعه دهندگان پیشتاز در طراحی دستگاه‌های ذخیره‌سازی امروز محصول جدید خود برای گسترش محصولات خود در بازار اینترپرایز را معرفی کرد. ساعاتی قبل حافظه داخلی Western Digital با نام Ultrastar DC ME200 Memory Extension Drive معرفی شد.

به گزارش آساپردازش، حافظه داخلی Western Digital برای استفاده توسط کاربرانی در نظر گرفته شده که نیاز به حافظه بیشتری برای اجرا کردن برنامه‌ها و بار‌های کاری سنگین دارند مانند تجزیه و تحلیل بلادرنگ و پردازش با عملکرد بالا. یکی از مسئولات WD در مورد این محصول جدید گفت:« درخواست‌های امروزی برای تجزیه و تحلیل سریع، پردازش داده، سرویس‌های ابری و پردازش با عملکرد بالا درخواست زیادی از حافظه داخلی دارند. از میان این کسب و کار‌ها می‌توان به ارتباطات مخابراتی، مراکز سلامت، فناوری اطلاعات و … اشاره کرد. با افزایش حافظه داخلی، دستگاه‌های Ultrastar می‌توانند در کنار DRAM اصلی دستگاه، فضای مورد نیاز کاربر برای انجام پردازش را فراهم کنند. اگر نیز برای استفاده از حافظه بیشتر با کمبود شکاف DIMM روبرو شدید، این دستگاه‌های حافظه داخلی می‌توانند گزینه بسیار خوبی برای افزایش حافظه بدون نیاز به خرید مادربرد جدید باشند. بدون شک این گزینه می‌تواند برای بسیاری از خریداران هزینه زیادی را صرفه جویی کند.»

در ادامه Mark Grace جانشین بخش دستگاه‌های WD گفت:« به عنوان یک شرکت پیشتاز در ساختار پایه‌ای ذخیره‌سازی، ما دائما در حال پیشرفت و ارائه راهکار‌های جدید برای رفع نیاز‌ها هستیم. دستگاه‌های حافظه داخلی Ultrastar یک راهکار طبیعی برای اضافه کردن حافظه مورد نیاز به دیتاسنتر‌ها خواهد بود. این دستگاه‌ها می‌توانند پاسخگوی نیاز رو به رشد کسب و کار‌ها برای تحلیل داده به صورت بلا درنگ در دیتاسنتر خواهد بود. این نوع اضافه کردن حافظه می‌تواند برای بسیاری از کاربران مقرون به صرفه باشد.»

دستگاه Ultarstar DC ME200 Memory Expansion Drive می‌تواند قیمت بسیار خوب و عملکردی نزدیک به DRAM را ارائه کند. با استفاده از این دستگاه امکان دسترسی به هشت برابر حافظه وجود دارد. با استفاده از این حجم از حافظه شرکت‌هایی که نیاز به حافظه بیشتر دارند می‌توانند به راحتی پردازش خود را انجام دهند. این دستگاه برای برنامه‌هایی مثل Redis، Memcached، Apache Spark و پایگاه داده بسیار بزرگ که نیاز به حافظه داخلی بزرگ دارند مناسب خواهد بود. حافظه Ultrastar با استفاده از رابط PCIe تقریبا با همه سرور‌های x86 اینتل همگان خواهد بود. در ابتدا مدل‌های یک، دو و چهار ترابایتی به بازار عرضه می‌شوند که تغییری نیز در سیستم عامل به وجود نمی‌آورند. بدین ترتیب سرور‌هایی با اندازه یک یونیت می‌توانند حداکثر از 24 ترابایت حافظه داخلی Ultarstar DC ME200 استفاده کنند. این نوع حافظه همچنین از رابط NVMe نیز پشتیبانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *