مشکلات اینتل برای عرضه پردازنده به بازار تا سال آینده ادامه دارد

مشکلات اینتل برای عرضه پردازنده به بازار تا سال آینده ادامه دارد

آساپردازش: در بیانه‌ای جدید که شاید کمی نیز حدس و گمان در آن وجود داشته باشد، اعلام شد که اینتل به خاطر انجام‌ کار‌های پردازنده نسل نهمی خود به بازار با مشکلاتی روبرو شده است. بدین ترتیب آنها برای پردازنده به بازار تا سال آینده با کمبود‌هایی مواجه شدند.

به گزارش آساپردازش، Martin Wong مدیرعامل Compal Electronics اعلام کرد که مشکل در تامین پردازنده به بازار همچنان برای این شرکت وجود دارد و این روال به احتمال زیاد تا نیمه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی نیز ادامه خواهد داشت. (حداقل ۹ ماه دیگر) بر اساس اعلام  Wong این کمبود در تامین پردازنده می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی بازار به خصوص بخش تامین notebookها داشته باشد. Wong همچنین مدعی شد که اینتل در حال حاضر هیچ برنامه‌ای را برای رفع مشکلات خود در زمینه تامین پردازنده به شرکای تجاری اعلام نکرده که در نوع خود بسیار عجیب است. کمبود محصولات تولید شده توسط اینتل البته در کل بازار مشکلاتی به وجود آورده است.

موسسات تحلیل بازار پیش بینی کرده بودند که بازار Notebook در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۵-۱۰ درصد رشد داشته باشد اما این پیش‌بینی با توجه به مشکلات اینتل فعلا به ۵ درصد رشد کاهش پیدا کرده است. آنها همچنین پیش بینی نمی‌کنند که رشد فروش این بازار در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ نیز به دو رقم برسد. فصلی که معمولا به خاطر تعطیلات پایان سال شاهد فروش بسیار خوبی در بازار هستیم. بسیاری از تحلیلگران هنوز به آینده بازار به خصوص در فصل اول ۲۰۱۹ امیدوار هستند. در هر صورت اینتل باید برای حفظ جایگاه خود در بازار مشکلات را سریع تر حل کند چون رقیب سرسختی چون AMD از این لحظات برای محکم کردن جایگاه خود در بازار استفاده خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]