مشکلات اینتل برای عرضه پردازنده به بازار تا سال آینده ادامه دارد

مشکلات اینتل برای عرضه پردازنده به بازار تا سال آینده ادامه دارد

آساپردازش: در بیانه‌ای جدید که شاید کمی نیز حدس و گمان در آن وجود داشته باشد، اعلام شد که اینتل به خاطر انجام‌ کار‌های پردازنده نسل نهمی خود به بازار با مشکلاتی روبرو شده است. بدین ترتیب آنها برای پردازنده به بازار تا سال آینده با کمبود‌هایی مواجه شدند.

به گزارش آساپردازش، Martin Wong مدیرعامل Compal Electronics اعلام کرد که مشکل در تامین پردازنده به بازار همچنان برای این شرکت وجود دارد و این روال به احتمال زیاد تا نیمه دوم سال 2019 میلادی نیز ادامه خواهد داشت. (حداقل 9 ماه دیگر) بر اساس اعلام  Wong این کمبود در تامین پردازنده می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی بازار به خصوص بخش تامین notebookها داشته باشد. Wong همچنین مدعی شد که اینتل در حال حاضر هیچ برنامه‌ای را برای رفع مشکلات خود در زمینه تامین پردازنده به شرکای تجاری اعلام نکرده که در نوع خود بسیار عجیب است. کمبود محصولات تولید شده توسط اینتل البته در کل بازار مشکلاتی به وجود آورده است.

موسسات تحلیل بازار پیش بینی کرده بودند که بازار Notebook در سه ماهه سوم سال جاری میلادی 5-10 درصد رشد داشته باشد اما این پیش‌بینی با توجه به مشکلات اینتل فعلا به 5 درصد رشد کاهش پیدا کرده است. آنها همچنین پیش بینی نمی‌کنند که رشد فروش این بازار در سه ماهه پایانی سال 2018 نیز به دو رقم برسد. فصلی که معمولا به خاطر تعطیلات پایان سال شاهد فروش بسیار خوبی در بازار هستیم. بسیاری از تحلیلگران هنوز به آینده بازار به خصوص در فصل اول 2019 امیدوار هستند. در هر صورت اینتل باید برای حفظ جایگاه خود در بازار مشکلات را سریع تر حل کند چون رقیب سرسختی چون AMD از این لحظات برای محکم کردن جایگاه خود در بازار استفاده خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]