مشخصات پردازنده‌های نسل نهمی اینتل فاش شد

مشخصات پردازنده‌های نسل نهمی اینتل فاش شد

آساپردازش: به نظر می‌رسد که مشخصات پردازنده‌های نسل نهمی اینتل توسط Coolaler فاش شده باشد. این منبع که قبلا نیز اخبار دقیقی از برخی پردازنده های نسل قبلی اینتل فاش کرده بود، تقریبا قابل اعتماد است. آنها قبلا اطلاعات مربوط به پردازنده‌های رده بالا از سری K که در مدل‌های Core i5، Core i7 و Core i9 وجود دارند، فاش کردند که کاملا برابر با حقیقت بود.

به گزارش آساپردازش، بر اساس اطلاعات فاش شده حداقل سه پردازنده از سری K در نسل نهم اینتل وجود خواهد داشت. این پردازنده‌های بالا رده به ترتیب Core i9-9900K، Core i7-9700K و Core i5-9600K نام خواهند داشت. هر سه پردازنده برای استفاده با مادربرد‌هایی مجهز به چیپست جدید Z390 بهینه شدند. البته به نظر این پردازنده‌های نسل نهمی با چیپست Z370 نیز هماهنگی لازم را دارند. برخی از جزئیات این پردازنده‌های فاش شده به شرح زیر است:

  • Core i9-9900K شامل هشت هسته پردازشی و شانزده رشته
  • Core i7-9700K شامل هشت هسته پردازشی و هشت رشته
  • Core i5-9600K شامل هشت هسته پردازشی و هشت رشته

پردازنده نسل نهمی Core i9-9900K اولین محصول مین‌استریم و دسکتاپی شرکت اینتل است که دارای هشت هسته پردازشی و شانزده رشته خواهد بود. این محصول دارای 16 مگابایت حافظه نهان سطح L3 و واحد پردازش گرافیکی Intel UHD 620 است. این محصول با سرعت پایه 3.6 گیگاهرتز به فعالیت خواهد پرداخت و بالاترین سرعت آن نیز در حالت Boost Mode به 5 گیگاهرتز خواهد رسید. البته این مقدار برای پردازشی‌های تک هسته و دو هسته‌ای است و سرعت ساعت پردازنده در حالت Boost با تعداد هسته‌های مختلف متفاوت است که می‌توانید در جدول پایین به صورت کامل آن را مشاهده کنید. تمامی این ویژگی‌های فوق‌العاده توان مصرفی 95 واتی را رقم زده و می‌توان انتظار داشت که سیستم‌های خنک کننده گران قیمتی نیز در آینده برای آن معرفی شود.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]