گوناگون

مایکروسافت اولین کمپانی تریلیون دلاری جهان خواهد بود

با این که در حال حاضر کمپانی مایکروسافت پس از اپل و آلفابت به عنوان سومین شرکت ارزشمند جهان در بخش تکنولوژی شناخته می شود،

تحلیلگران عقیده دارند ردموندی ها اولین شرکتی خواهند بود که ارزش آن از مرز 1 تریلیون دلار عبور می کند. به گزارش PhoneArena، در حال حاضر پنج شرکت بزرگ این حوزه عبارت اند از اپل (617 میلیارد دلار)، آلفابت (548 میلیارد دلار)، مایکروسافت (492 میلیارد دلار)، آمازون (359 میلیارد دلار) و فیسبوک (333 میلیارد دلار). همچنین اپل در فوریه 2015 ارزشی معادل 710 میلیارد داشته و در همین سال توانسته است به بیشترین ارزش در تاریخ تاسیس خود معادل 775 میلیارد دلار برسد. با این حال از آن پس روند نزولی کمپانی آغاز شده و پیش بینی می شود این روند در سال های آینده نیز همچنان ادامه داشته باشد. اما آنچه باعث شده تحلیلگران موسسه اقتصادی Equities شانس مایکروسافت را بیش از آلفابت برای تبدیل شدن به اولین کمپانی یک تریلیون دلاری جهان بدانند، فعالیت های گسترده آن در بخش نرم افزار است. به عقیده اقتصاددانان، توانایی گسترش محصولات نرم افزاری بسیار بیش از تجهیزات سخت افزاری است و اخیرا تصاحب Linkedin نیز به مایکروسافت کمک کرده ارزش خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهد. با این حال برای رسیدن به 1 تریلیون دلار، ارزش سهام مایکروسافت می بایست دو برابر شود و به نظر می رسد تا سال 2020 این اتفاق بتواند با رسیدن تعداد کاربران Linkedin از 433 میلیون نفر فعلی به 700 میلیون نفر صورت پذیرد. همچنین به عقیده Equities، تنها رقیب مایکروسافت در کسب عنوان اولین شرکت تریلیون دلاری آلفابت است و اپل در این مسابقه شانس چندانی ندارد.

احتمالا سال آینده و با عرضه اولین تلفن هوشمند از خانواده سرفیس و در کنار آن، فراگیرتر شدن استفاده از هولولنز و همچنین رویکرد مثبت کاربران به تبلت های 2 در 1 ویندوزی که در راس آنها سرفیس پرو های مایکروسافت قرار دارند، افزایش ارزش مایکروسافت نیز شتاب بیشتری خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *