قیمت DRAM و حافظه NAND در سال آینده میلادی کاهش پیدا می‌کند

قیمت DRAM و حافظه NAND در سال آینده میلادی کاهش پیدا می‌کند

آساپردازش: بر اساس گزارش منتشر شده توسط DRAMeXchange بعد از ۹ ماه افزایش قیمت DRAM و حافظه‌های NAND در بازار به زودی شاهد کاهش قیمت آنها در بازار خواهیم بود. این قیمت‌ها در سه ماه پایانی سال جاری میلادی کاهش پیدا می‌کنند و بر اساس پیش‌بینی قرار است افت قیمت تا سال آینده میلادی نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش آساپردازش، اطلاعات منتشر شده نمایش می‌دهد که قیمت DRAM در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش داشته باشد. همانطور که انتظار می‌رود، کمبود پردازنده‌های Intel در بازار کاملا حس خواهد شد که روی بازار سرور تاثیر به‌سزایی خواهد گذاشت. این کمبود روی بازار PC و لپ تاپ نیز تاثیر‌گذار خواهد بود. تولید کنندگان DRAM به احتمال فروان چیزی بیشتر از نیاز بازار به تولید خواهند پرداخت و همین باعث کاهش قیمت خواهد شد. انتظار می‌رود که تولید این محصول چیزی حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا کند.

این مسئله روی تولید حافظه‌های NAND هم تاثیرگذار خواهد بود. پیش‌بینی شده که قیمت این محصول در سه ماهه پاییز چیزی حدود ۱۰ درصد کاهش پیدا کند و این مقدار حتی به ۱۵ درصد هم خواهد رسید. در سال ۲۰۱۹ و بر اساس گزارش ارائه شده به نظر می‌رسد کاهش قیمت چیزی حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد باشد چون میزان تولید چیپ‌های ۳D NAND با فزایش زیادی روبرو خواهد شد. بدین ترتیب تولید کنندگان SSD می‌توانند تولید مناسبی برای سال آینده میلادی داشته باشند که در نهایت باعث کاهش قیمت می‌شود. البته باید اشاره کرد که کشور‌های چین و آمریکا وارد فاز جدیدی از جنگ اقتصادی شدند و شاید نیز این مورد روی قیمت در بازار تاثیرگذار باشد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]