قطعات و تجهیزات سروری

قیمت DRAM و حافظه NAND در سال آینده میلادی کاهش پیدا می‌کند

قیمت DRAM و حافظه NAND در سال آینده میلادی کاهش پیدا می‌کند

آساپردازش: بر اساس گزارش منتشر شده توسط DRAMeXchange بعد از 9 ماه افزایش قیمت DRAM و حافظه‌های NAND در بازار به زودی شاهد کاهش قیمت آنها در بازار خواهیم بود. این قیمت‌ها در سه ماه پایانی سال جاری میلادی کاهش پیدا می‌کنند و بر اساس پیش‌بینی قرار است افت قیمت تا سال آینده میلادی نیز ادامه داشته باشد.

به گزارش آساپردازش، اطلاعات منتشر شده نمایش می‌دهد که قیمت DRAM در سال 2019 نسبت به سال گذشته چیزی بین 15 تا 20 درصد کاهش داشته باشد. همانطور که انتظار می‌رود، کمبود پردازنده‌های Intel در بازار کاملا حس خواهد شد که روی بازار سرور تاثیر به‌سزایی خواهد گذاشت. این کمبود روی بازار PC و لپ تاپ نیز تاثیر‌گذار خواهد بود. تولید کنندگان DRAM به احتمال فروان چیزی بیشتر از نیاز بازار به تولید خواهند پرداخت و همین باعث کاهش قیمت خواهد شد. انتظار می‌رود که تولید این محصول چیزی حدود 22 درصد افزایش پیدا کند.

این مسئله روی تولید حافظه‌های NAND هم تاثیرگذار خواهد بود. پیش‌بینی شده که قیمت این محصول در سه ماهه پاییز چیزی حدود 10 درصد کاهش پیدا کند و این مقدار حتی به 15 درصد هم خواهد رسید. در سال 2019 و بر اساس گزارش ارائه شده به نظر می‌رسد کاهش قیمت چیزی حدود 25 الی 30 درصد باشد چون میزان تولید چیپ‌های 3D NAND با فزایش زیادی روبرو خواهد شد. بدین ترتیب تولید کنندگان SSD می‌توانند تولید مناسبی برای سال آینده میلادی داشته باشند که در نهایت باعث کاهش قیمت می‌شود. البته باید اشاره کرد که کشور‌های چین و آمریکا وارد فاز جدیدی از جنگ اقتصادی شدند و شاید نیز این مورد روی قیمت در بازار تاثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.