پردازنده

قیمت پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990X مشخص شد

قیمت پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990X مشخص شد

آساپردازش: شرکت AMD طی چند هفته گذشته پردازنده مخصوص سرور Ryzen Threadripper 2990X را معرفی کرده بود. این پردازنده 32 هسته ای تا به امروز شاهد قیمت‌گذاری نبود اما حالا در چند فروشگاه آنلاین شاهد قیمت‌گذاری آن هستیم.

به گزارش آساپردازش، یکی از فروشگاه های اروپایی امروز این پردازنده قدرتمند 32 هسته‌ای را با قیمت 1509 یورو در لیست خود قرار داده است. البته این میزان نسبت به مدل Threadripper 1950X که تنها دارای 16 هسته پردازشی است پانصد یورو بیشتر است. با توجه به افزایش تعداد هسته‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های بیشتر نمی‌توان انتظار داشت که AMD با قیمت مشابه یا حتی پایین‌تر این پردازنده‌های جدید را به بازار عرضه کند. همچنین اتحادیه اروپا مالیات بسیار زیادی بر این نوع کالا اعمال می‌کند و احتمالا قیمت پردازنده مورد نظر در بازار جهانی کمتر از چیزی باشد که حالا شاهد آن هستیم.

https blogs images.forbes.com antonyleather files 2018 06 2990x graph قیمت پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990X مشخص شد

همانطور که تصویر بالا مشاهده می‌کنید تست‌های انجام شده روی پردازنده Threadripper 2990X نشان دهنده آن است که نسبت به Core i9-7980XE بسیار قوی‌تر است و قیمت آن نیز بسیار کمتر است که می‌تواند خبری بسیار بد برای اینتل باشد. اینتل برای مقابله با این قیمت‌ها باید قیمت‌ها را کاهش دهد و حتی در مدل‌های جدیدتر نیز تعداد هسته‌ها را افزایش دهد اما در مدل‌های مد نظر اینتل که به زودی عرضه می‌شوند صرفا 22 هسته پردازشی در نظر گرفته شده است. به نظر اینتل نه تنها در تعداد هسته‌های پردازشی در مبارزه به AMD دچار کمبود است بلکه قیمت‌ها نیز می‌توانند در بازار بسیار به ضرر آنها باشد. البته اینتل در بخش CPU‌های خانگی و مین‌استریم یک پردازنده بسیار قدرتمند یعنی Core i9-9900K را در اختیار خواهد داشت که شامل هشت هسته و شانزده رشته پردازشی است که تقریبا در همه زمینه‌ها از AMD Ryzen بهتر عمل می‌کند. البته قدرت بیشتر باعث شده که قیمت آن نسبت به بالاترین پردازنده مین‌استریم AMD یعنی Ryzen 7 2700X بسیار بیشتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *