قیمت پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990X مشخص شد

قیمت پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2990X مشخص شد

آساپردازش: شرکت AMD طی چند هفته گذشته پردازنده مخصوص سرور Ryzen Threadripper 2990X را معرفی کرده بود. این پردازنده ۳۲ هسته ای تا به امروز شاهد قیمت‌گذاری نبود اما حالا در چند فروشگاه آنلاین شاهد قیمت‌گذاری آن هستیم.

به گزارش آساپردازش، یکی از فروشگاه های اروپایی امروز این پردازنده قدرتمند ۳۲ هسته‌ای را با قیمت ۱۵۰۹ یورو در لیست خود قرار داده است. البته این میزان نسبت به مدل Threadripper 1950X که تنها دارای ۱۶ هسته پردازشی است پانصد یورو بیشتر است. با توجه به افزایش تعداد هسته‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های بیشتر نمی‌توان انتظار داشت که AMD با قیمت مشابه یا حتی پایین‌تر این پردازنده‌های جدید را به بازار عرضه کند. همچنین اتحادیه اروپا مالیات بسیار زیادی بر این نوع کالا اعمال می‌کند و احتمالا قیمت پردازنده مورد نظر در بازار جهانی کمتر از چیزی باشد که حالا شاهد آن هستیم.

همانطور که تصویر بالا مشاهده می‌کنید تست‌های انجام شده روی پردازنده Threadripper 2990X نشان دهنده آن است که نسبت به Core i9-7980XE بسیار قوی‌تر است و قیمت آن نیز بسیار کمتر است که می‌تواند خبری بسیار بد برای اینتل باشد. اینتل برای مقابله با این قیمت‌ها باید قیمت‌ها را کاهش دهد و حتی در مدل‌های جدیدتر نیز تعداد هسته‌ها را افزایش دهد اما در مدل‌های مد نظر اینتل که به زودی عرضه می‌شوند صرفا ۲۲ هسته پردازشی در نظر گرفته شده است. به نظر اینتل نه تنها در تعداد هسته‌های پردازشی در مبارزه به AMD دچار کمبود است بلکه قیمت‌ها نیز می‌توانند در بازار بسیار به ضرر آنها باشد. البته اینتل در بخش CPU‌های خانگی و مین‌استریم یک پردازنده بسیار قدرتمند یعنی Core i9-9900K را در اختیار خواهد داشت که شامل هشت هسته و شانزده رشته پردازشی است که تقریبا در همه زمینه‌ها از AMD Ryzen بهتر عمل می‌کند. البته قدرت بیشتر باعث شده که قیمت آن نسبت به بالاترین پردازنده مین‌استریم AMD یعنی Ryzen 7 2700X بسیار بیشتر باشد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]