شرکت Seagate در حال تست داخلی هارد‌های شانزده ترابایتی است!

آساپردازش: شرکت Seagate در حال هایپ کردن برای معرفی تکنولوژی جدید خود در افزایش تراکم هارد دیسک‌ها است. این تکنولوژی با نام HAMR چند مدت است که در حال توسعه است. HAMR مخفف Heat-Assisted Magnetic Recording است. این تکنولوژی که در آینده استفاده خواهد شد، افزایش تراکم را به همراه دارد.

به گزارش آساپردازش، با اضافه شدن Platterها با استفاده از این تکنولوژی در نهایت حجم هارد دیسک افزایش پیدا خواهد کرد. شرکت Seagate اعلام کرده که به تازگی تست‌های داخلی درایو‌های شانزده ترابایتی با استفاده از تکنولوژی HAMR آغاز شده و به خوبی ادامه پیدا می‌کند. آنها انتظار دارند که با کمک شرکای خود بتوانند این دیسک‌های حجیم را در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه کنند. البته استفاده از تکنولوژی جدید سازگاری کامل با خواسته‌های اینترپرایز خواهد داشت. اگر دارنده سرور و یا دیتاسنتر هستید، آپگرید کردن درایو‌های قدیمی به این مدل‌های جدید بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد. این دیسک‌ها تفاوت ساختاری زیادی با نسل‌های گذشته ندارد و صرفا به خاطر استفاده از تکنولوژی جدید  دارای حجم بیشتر و البته عملکرد مناسب‌تری هستند.

شرکت Seagate قصد دارد تا با پیاده‌سازی برنامه‌های خود و استفاده از تکنولوژی های جدید هارد‌های ۲۰ ترابایتی را در سال ۲۰۲۰ عرضه کند. آنها همچنین تصمیم دارند تا قبل از سال ۲۰۲۴ در اندازه ۳.۵ اینچی هارد‌های ۴۸ ترابایتی به بازار عرضه کنند. این مقدار نسبت به رقبای نزدیک مثل Western Digital کمی بلند پروازانه به نظر می‌رسد. همچنین شرکت Seagate اعلام کرد که درایو‌هایی که بر اساس HAMR ساخته خواهند شد پارامتر‌های مورد نیاز برای اینترپرایز را بسیار بیشتر از چیزی که هست ارائه خواهد کرد. آنها تقریبا اطمینان دارند که هارد دیسک‌های ساخته شده با تکنولوژی‌های جدید در بازار مورد توجه خریداران قرار خواهند گرفت.

اقای Jason Feist مدیر ارشد خط تولید شرکت Seagate در این مورد گفت:« ما تست‌های داخلی در مورد تکنولوژی HAMR و محصولات توسعه داده شده به واسطه آن را آغاز کردیم. تست‌ها و بنچمارک‌های استاندارد به صورت کامل انجام شده است. بدین ترتیب از عملکرد مناسب در تمام شرایط مطمئن خواهیم شد. تست‌های ما نشان داده که درایو‌های توسعه داده شده سازگاری بسیار بالایی با سرور‌ها و دیتاسنتر‌های مختلف دارند. برای استفاده از درایو‌های HAMR نیازی به تغییرات ساختاری در سرور نخواهید داشت.»

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]