شرکت HP مجدداً در صدر کمپانی‌های سازنده کامپیوتر

این ماه های اخیر، یکی از شدیدترین ماه های رقابتی در ورود PC ها به بازار رقابت بود، اما خبرهای خوبی برای کمپانی HP به گوش می رسد،

که طبق گزارش IDC، توانسته است به خوبی Lenovo را کنار بزند و یک بار دیگر در صدر سازندگان PC در دنیا قرار بگیرد. تعداد تولید کامپیوترهای PC در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ به میزان ۶۰٫۳ میلیون دستگاه رسید، و در مقایسه با همین بازه زمانی در سال قبل به میزان ۰٫۶ درصد رشد داشته است.
قبلاً IDC پیش بینی کرده بود که یک نزول ۱٫۸ درصدی در تولید PC در دنیا به وجود خواهد آمد، پس این نرخ مثبت رشد نشان می دهد که صنعت PC در حال تازه تر شدن و جان گرفتن است. و این اولین باری است که بعد از سال ۲۰۱۲ با چنین رشدی مواجه هستیم.
کمپانی Lenovo در سال ۲۰۱۳ توانست در بخش بهترین سازندگان PC در دنیا، کمپانی HP را پشت سر بگذارد و تا امسال توانسته است از این عنوان خود به خوبی دفاع کند. کمپانی HP این عنوان را در ماه های اخیر به خود برگردانده است و این کار را با استفاده از تولید لپ تاپ های بسیار قدرتمند در سراسر دنیا انجام داده است. اما سوالی که در این جا به وجود می آید این است که آیا HP می تواند این عنوان برتری را برای خود نگه دارد. یک تحقیق و بررسی جداگانه که توسط Gartner منتشر شده است همچنان Lenovo را در صدر این جدول در زمینه تولید PC می داند. دلیل این که اعداد و ارقام دو کمپانی IDC و Gartner با هم انطباق ندارند این است که این دو کمپانی، معیارهای متفاوتی را برای سنجش PC ها دارند. برای مثال، کمپانی Gartner برای انجام این تحقیق از کروم بوک ها به عنوان یکی از معیارهای خود استفاده نکرده است. طبق گزارش Gartner، تولید PC در سه ماهه اول امسال به میزان ۶۲٫۲ درصد رسیده است، و البته مقدار ۲٫۴ نزول در خود داشته است.
با این حال، این کمپانی های تجزیه و تحلیل تایید کرده اند که تولید PC به دلیل افزایش قیمت ها در این صنعت کمی عقب مانده است، و دلیل این افزایش قیمت هم نادر بودن سخت افزار های NAND و DRAM است. حتی انتظار می رود که قیمت این سخت افزار ها در سه ماهه دوم امسال هم افزایش داشته باشد، که این امر مجدداً می تواند بر روی قیمت PC ها تاثیر داشته باشد.
اما این قیمت های در حال افزایش ممکن است باعث شوند که انتخاب PC توسط کاربران کمتر شود و در اواخر امسال نزول شدیدی را داشته باشد. شرکت های تجاری تمایل دارند که از جدیدترین PC های موجود در بازار استفاده کنند، و البته بیشتر تمایل دارند که این پول را در خرید لپ تاپ ها و دسکتاپ ها هزینه کنند.
کمپانی Lenovo در آمریکای شمالی یک ضربه بزرگ خورده است و همین امر باعث شد تا IDC مقام او را در بالای جدول سازندگان PC جا به جا کند. کمپانی HP در این منطقه عملکرد خوبی داشت. میزان تولید و فروش PC در قاره اروپا نیز متحول شده است اما در ناحیه آسیا-اقیانوسیه تغییر به سزایی به خود ندیده است.
کمپانی HP در حالی که بسیاری از PC های فوق پیشرفته و طراحی های کاملی را تولید کرده است، توانسته است قیمت های مناسبی را ارائه دهد و این قیمت ها را حتی کاهش دهد. کمپانی Lenovo نیز با محصولات خوبی مانند Yoga پا به عرصه رقابت گذاشته است، اما موفقیت خوبی را در بازار فروش چین کسب نکرده است.
طبق گزارش IDC، فروش جهانی کمپانی HP به میزان ۱۳٫۱ میلیون دستگاه رسیده است، و نسبت به سال قبل میزان ۱۳٫۱ رشد داشته است و این رشد به صورت سالیانه باقی مانده است، و با این میزان فروش ۲۱٫۸ درصد از سهم فروش در بازار را به خود اختصاص داده است. میزان فروش Lenovo به ۱۲٫۳ میلیون دستگاه رسیده است و به میزان ۱٫۷ درصد رشد داشته است.
در مکان سوم این جدول رقابتی کمپانی Dell قرار گرفته است. این کمپانی میزان فروش خود را با افزایش ۶٫۲ درصدی به میزان ۹٫۶ میلیون رسانده است. مکان چهارم این جدول به کمپانی Apple اختصاص دارد که این کمپانی هم با رشد ۴٫۱ درصدی توانست فروش خود را به ۴٫۲ میلیون دستگاه برساند. با اختلاف کمی از اپل، کمپانی Acer در مکان پنجم قرار دارد و میزان کل فروش ۴٫۱ میلیون دستگاه را در کارنامه خود دارد.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]