شرکت اینتل تولید SSD با حجم 1.5 ترابایت را آغاز کرد

شرکت اینتل تولید SSD با حجم ۱.۵ ترابایت را آغاز کرد

آساپردازش: شرکت اینتل رسما تولید و عرضه نسل جدیدی از SSD های خانواده Optane را آغاز کرده است. به همین منظور آنها حتی حجم نهایی محصولات را افزایش داده و حالا شاهد عرضه SSD با حجم ۱.۵ ترابایت از سوی این شرکت هستیم.

به گزارش آساپردازش، نسل جدید SSD شامل مدل‌های Optane 900P و ۹۰۵P است. خانواده ۹۰۵P شامل حجم‌ها بیشتر و عملکرد مناسب‌تر خواهد بود. این هفته آنها دو مدل ۱.۵ ترابایتی را به بازار عرضه کردند تا در سرور‌ها مورد استفاده قرار بگیرند. البته باید اشاره کرد که مدل‌های با حجم بیشتر صرفا عملکرد بهتری ندارد چون همچنان از کنترلر قدیمی استفاده می‌کنند. درایوهای با حجم بیشتر البته مصرف بالاتری دارند و در مدل کارتی حتی به ۱۷.۷ وات در هنگام نوشتن اطلاعات می‌رسد. به نظر حجم SSD‌های شرکت اینتل تا زمانی که آنها از نسل اول تکنولوژی ۳D XPoint استفاده می‌کنند بیش از این افزایش پیدا نخواهد کرد. در حال حاضر قیمت هر گیگابایت از این SSD‌ها به اندازه یک دلار محاسبه خواهد شد که برابر با یک SSD مخصوص به انجام بازی است. شما می‌توانید در تصویر زیر محصولات SSD این شرکت را مشاهده کنید:

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]