امروزه بهینه کردن هزینه ها یکی از بزرگترین چالش های مدیران میباشد ، یکی از هزینه ساز ترین واحد ها واحد IT در هر سازمانی میباشد ، در حال حاضر کوچکترین سازمانها هم دارای وب سایت بوده و برای ارائه خدمات خود نیاز به قرار دادن سرور در دیتا سنترها میباشد همانطور که اطلاع دارید هزینه های سرور بر اساس سایز ارتفاع سرور که واحد آن یونیت (Unit) میباشد و مصرف برق (تعداد کابل برق)محاسبه میگردد ، سیستم های خاص دو یا چند قلوی سوپرمایکرو بهترین انتخاب برای سازمانهایی که فضای کافی در رک خود ندارند و یا در دیتاسنترها برای توجیه اقتصادی اجاره سرور انتخاب مناسبی میباشد. قابلیت مادربردهای هر یک از سیستمها مانند مدلهای تولید شده سوپرمایکرو با همان چیپست میباشد فقط فشرده سازی روی برد و کاهش تعداد درگاه های PCI-E از 6 به 3 را شاهد هستیم .

.

سرورهای Twin 2U

.
که همانطور از نامش پیداست 2 مادربرد سرور در یک کیس با طراحی منحصر به فرد قرار گرفته است در یک کیس 2 یونیت دارای 12 عدد هارد دیسک که 6 عدد برای سرور یک و 6 عدد برای سرور دوم در نظر گرفته شده ، 2 پاور که همزمان به دو سرور متصل میباشد و دو مادربرد با عرض کوتاه تر نسبت به استاندار های موجود ، همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید ساختار مادربرد به شکلی طراحی شده تا فضای کافی برای دو مادربرد و تهویه مناسب در کیس وجود داشته باشد.

.

twin-2u
Twin 2U

یکی از ویژگی این سرور ها قیمت مناسب آنها میباشد و علت آن کاملا مشخص است شما وجه یک کیس را هنگام خرید 2 سرور پرداخت میکنید مبلغ 20% کمتر نسبت به 2 عدد سرور با همین مشخصات عدد قابل توجهی میتواند باشد گذشته از اینکه فضای کمتری در رک اشغال میکند و مصرف برق کمتری دارد .

.
سرورهای Twin 2 2U

.
این سرور هم مانند سرور های Twin میباشند با این تفاوت که در 2 یونیت 4 عدد سرور تعبیه شده است و در کیسهای 2 یونیت برای هر سرور 3 عدد هارد و 2 عدد پاور در نظر گرفته شده است در عکس پایین میتوانید جزئیات را مشاهده نمائید.
از نظر اقتصادی 25% نسبت به خرید چهار سرور به سود شماست در 2 یونیت 4 سرور مجزا در اختیار خواهید داشت .

.

twin-2-2u
Twin 2 2U

Fat Twin

.
سرورهایی با 4 یا 8 Node در کیسهای 4 یونیت با بالاترین امکانات موجود در دیگر سرور ها داشتن 8 سرور در 4 یونیت برای مدیران IT بسیار به صرفه و قابل توجیه است ، با توجه به محاسبات قیمتی خرید این سرور چند قلو بین 35 تا 40 % توجیح اقتصادی بهمراه دارد ، همچنین برای اجاره در دیتاستر هم 50% صرفه اقتصادی ایجاد میکند.
این سرورها دارای 2 سوکت 2011 پشتیبانی از 512 گیگابایت رم دارای 2کارت شبکه ،2 درگاه PCI-E V3.0 و کنسول کنترل سرور از راه دور IPMI میباشند .
در عکس پایین میتوانید جزئیات فوق را ملاحظه فرمائید.

.

super_micro_fattwin_8_node
super_micro_fattwin_8_node

.

f627r3_rear_800x400

در پایین لینک صفحه اصلی سرورهای دو یا چند قلوی سوپر مایکرو را میتوانید ملاحظه فرمایید

http://www.supermicro.nl/products/nfo/Twin.cfm