سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری گوگل در دیتاسنتر‌های بدون کربن

آساپردازش: گوگل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد از تکنولوژی فوق مدرن برای ساخت دیتاسنتر‌های بدون کربن در کشور دانمارک پرده برداری کند. این دیتاسنتر‌ها به صورت کامل از انرژی استفاده کرده که حتی ۱ درصد آن نیز از کربن تشکیل نمی‌شود.

به گزارش آساپردازش، گوگل سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری برای طراحی این سایت در محل مربوطه انجام دده است. دلیل انتخاب دانمارک نیز زیرساخت‌های دیجیتال سیار با کیفیت بوده که از انرژی‌های قابل بازیابی مثل باد پشتیبانی می‌کنند. چندان دور از انتظار نخواهد بود که بعد از سرمایه‌گذاری عظیم گوگل در این منطقه، بقیه بزرگان این صنعت نیز به سرمایه‌گذاری در منطقه اسکاندیناوی علاقه نشان دهند. دیتا‌ستر‌های گوگل مستقر در اروپا، معمولا مصرف انرژی یک سوم کمتر نسبت به بقیه نقاط جهان دارند اما بزرگان این صنعت همیشه به دنبال پایین آوردن این مقدار هستند. این اهداف با پروژه کاهش مصرف انرژی در دانمارک همسو است.

گوگل در این مورد گفت:« در گوگل، ما همیشه به دنبال پشتیبانی فضاهایی هستیم که از ما میزبانی می‌کنند. ما در چند سال گذشته نزدیک به ۳.۴ میلیون یورو در این منطقه سرمایه‌گذاری کردیم که منجر به انجام پروژه‌های بسیار خوبی شد. همچنین توانستیم از سیستم تخصیل و یادگیری در کالج‌ها پشتیبانی کنیم.» این دیتاسنتر‌های جدید در فردریکا مستقر خواهند بود و باید گفت که از لحاظ مصرف انرژی مدرن‌ترین چیزی است که در تاریخ مشاهده شده است. این دیتاسنتر برای یادگیری پیشرفته ماشینی به کار گرفته می‌شود تا مطمئن شوند که هر وات انرژی مصرف شده به خوبی استفاده شده است.

این اولین بار نیست که گوگل در چند ماه گذشته با استفاده از منابع انرژی قابل بازیابی صدر اخبار را به خود اختصاص می‌دهد. در ماه می ۲۰۱۸ این آنها قرارداد‌هایی برای استفاده از پنل‌های خورشیدی در بریتانیا امضا کرده بودند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]