سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری گوگل در دیتاسنتر‌های بدون کربن

آساپردازش: گوگل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد از تکنولوژی فوق مدرن برای ساخت دیتاسنتر‌های بدون کربن در کشور دانمارک پرده برداری کند. این دیتاسنتر‌ها به صورت کامل از انرژی استفاده کرده که حتی 1 درصد آن نیز از کربن تشکیل نمی‌شود.

به گزارش آساپردازش، گوگل سرمایه‌گذاری 700 میلیون دلاری برای طراحی این سایت در محل مربوطه انجام دده است. دلیل انتخاب دانمارک نیز زیرساخت‌های دیجیتال سیار با کیفیت بوده که از انرژی‌های قابل بازیابی مثل باد پشتیبانی می‌کنند. چندان دور از انتظار نخواهد بود که بعد از سرمایه‌گذاری عظیم گوگل در این منطقه، بقیه بزرگان این صنعت نیز به سرمایه‌گذاری در منطقه اسکاندیناوی علاقه نشان دهند. دیتا‌ستر‌های گوگل مستقر در اروپا، معمولا مصرف انرژی یک سوم کمتر نسبت به بقیه نقاط جهان دارند اما بزرگان این صنعت همیشه به دنبال پایین آوردن این مقدار هستند. این اهداف با پروژه کاهش مصرف انرژی در دانمارک همسو است.

گوگل در این مورد گفت:« در گوگل، ما همیشه به دنبال پشتیبانی فضاهایی هستیم که از ما میزبانی می‌کنند. ما در چند سال گذشته نزدیک به 3.4 میلیون یورو در این منطقه سرمایه‌گذاری کردیم که منجر به انجام پروژه‌های بسیار خوبی شد. همچنین توانستیم از سیستم تخصیل و یادگیری در کالج‌ها پشتیبانی کنیم.» این دیتاسنتر‌های جدید در فردریکا مستقر خواهند بود و باید گفت که از لحاظ مصرف انرژی مدرن‌ترین چیزی است که در تاریخ مشاهده شده است. این دیتاسنتر برای یادگیری پیشرفته ماشینی به کار گرفته می‌شود تا مطمئن شوند که هر وات انرژی مصرف شده به خوبی استفاده شده است.

این اولین بار نیست که گوگل در چند ماه گذشته با استفاده از منابع انرژی قابل بازیابی صدر اخبار را به خود اختصاص می‌دهد. در ماه می 2018 این آنها قرارداد‌هایی برای استفاده از پنل‌های خورشیدی در بریتانیا امضا کرده بودند.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]