سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری گوگل در دیتاسنتر‌های بدون کربن

آساپردازش: گوگل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد از تکنولوژی فوق مدرن برای ساخت دیتاسنتر‌های بدون کربن در کشور دانمارک پرده برداری کند. این دیتاسنتر‌ها به صورت کامل از انرژی استفاده کرده که حتی 1 درصد آن نیز از کربن تشکیل نمی‌شود.

به گزارش آساپردازش، گوگل سرمایه‌گذاری 700 میلیون دلاری برای طراحی این سایت در محل مربوطه انجام دده است. دلیل انتخاب دانمارک نیز زیرساخت‌های دیجیتال سیار با کیفیت بوده که از انرژی‌های قابل بازیابی مثل باد پشتیبانی می‌کنند. چندان دور از انتظار نخواهد بود که بعد از سرمایه‌گذاری عظیم گوگل در این منطقه، بقیه بزرگان این صنعت نیز به سرمایه‌گذاری در منطقه اسکاندیناوی علاقه نشان دهند. دیتا‌ستر‌های گوگل مستقر در اروپا، معمولا مصرف انرژی یک سوم کمتر نسبت به بقیه نقاط جهان دارند اما بزرگان این صنعت همیشه به دنبال پایین آوردن این مقدار هستند. این اهداف با پروژه کاهش مصرف انرژی در دانمارک همسو است.

گوگل در این مورد گفت:« در گوگل، ما همیشه به دنبال پشتیبانی فضاهایی هستیم که از ما میزبانی می‌کنند. ما در چند سال گذشته نزدیک به 3.4 میلیون یورو در این منطقه سرمایه‌گذاری کردیم که منجر به انجام پروژه‌های بسیار خوبی شد. همچنین توانستیم از سیستم تخصیل و یادگیری در کالج‌ها پشتیبانی کنیم.» این دیتاسنتر‌های جدید در فردریکا مستقر خواهند بود و باید گفت که از لحاظ مصرف انرژی مدرن‌ترین چیزی است که در تاریخ مشاهده شده است. این دیتاسنتر برای یادگیری پیشرفته ماشینی به کار گرفته می‌شود تا مطمئن شوند که هر وات انرژی مصرف شده به خوبی استفاده شده است.

این اولین بار نیست که گوگل در چند ماه گذشته با استفاده از منابع انرژی قابل بازیابی صدر اخبار را به خود اختصاص می‌دهد. در ماه می 2018 این آنها قرارداد‌هایی برای استفاده از پنل‌های خورشیدی در بریتانیا امضا کرده بودند.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]