مرکز داده

سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری گوگل در دیتاسنتر‌های بدون کربن

3 40584636 google is pioneering new ways for companies to buy green power 1 سرمایه گذاری 700 میلیون دلاری گوگل در دیتاسنتر‌های بدون کربن

آساپردازش: گوگل به تازگی اعلام کرده که قصد دارد از تکنولوژی فوق مدرن برای ساخت دیتاسنتر‌های بدون کربن در کشور دانمارک پرده برداری کند. این دیتاسنتر‌ها به صورت کامل از انرژی استفاده کرده که حتی 1 درصد آن نیز از کربن تشکیل نمی‌شود.

به گزارش آساپردازش، گوگل سرمایه‌گذاری 700 میلیون دلاری برای طراحی این سایت در محل مربوطه انجام دده است. دلیل انتخاب دانمارک نیز زیرساخت‌های دیجیتال سیار با کیفیت بوده که از انرژی‌های قابل بازیابی مثل باد پشتیبانی می‌کنند. چندان دور از انتظار نخواهد بود که بعد از سرمایه‌گذاری عظیم گوگل در این منطقه، بقیه بزرگان این صنعت نیز به سرمایه‌گذاری در منطقه اسکاندیناوی علاقه نشان دهند. دیتا‌ستر‌های گوگل مستقر در اروپا، معمولا مصرف انرژی یک سوم کمتر نسبت به بقیه نقاط جهان دارند اما بزرگان این صنعت همیشه به دنبال پایین آوردن این مقدار هستند. این اهداف با پروژه کاهش مصرف انرژی در دانمارک همسو است.

گوگل در این مورد گفت:« در گوگل، ما همیشه به دنبال پشتیبانی فضاهایی هستیم که از ما میزبانی می‌کنند. ما در چند سال گذشته نزدیک به 3.4 میلیون یورو در این منطقه سرمایه‌گذاری کردیم که منجر به انجام پروژه‌های بسیار خوبی شد. همچنین توانستیم از سیستم تخصیل و یادگیری در کالج‌ها پشتیبانی کنیم.» این دیتاسنتر‌های جدید در فردریکا مستقر خواهند بود و باید گفت که از لحاظ مصرف انرژی مدرن‌ترین چیزی است که در تاریخ مشاهده شده است. این دیتاسنتر برای یادگیری پیشرفته ماشینی به کار گرفته می‌شود تا مطمئن شوند که هر وات انرژی مصرف شده به خوبی استفاده شده است.

این اولین بار نیست که گوگل در چند ماه گذشته با استفاده از منابع انرژی قابل بازیابی صدر اخبار را به خود اختصاص می‌دهد. در ماه می 2018 این آنها قرارداد‌هایی برای استفاده از پنل‌های خورشیدی در بریتانیا امضا کرده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *