سرعت محاسبات باورنکردی چیپ‌های اینتل Stratix 10

سرعت محاسبات باورنکردی چیپ‌های اینتل Stratix 10

آساپردازش: به خاطر طراحی منحصر به فرد، چیپ‌ اینتل Stratix 10 می‌تواند با سرعت خارق‌العاده‌ای محاسبات را انجام دهد. این سرعت چیزی بالغ بر ۱۰ الی ۱۰۰ برابر چیپ‌های معمولی خواهد بود.

به گزارش آساپردازش، جیپ اینتل Stratix 10 FPGA که در انتهای ماه فوریه عرضه شده است قدرت پردازش ده ترافلاپس را دارد. در واقع می‌توان گفت که این چیپ در نوع خود در حال حاضر بی نظیر است. FPGA در واقع مخفف Field Programmable Gate Array و نوعی خاصی چیپ است که اهمیت کاری آن با پیشرفت در تشخیص گفتار، هوش مصنوعی، نسل جدید شبکه‌های بدون سیم و موتور‌های جستجو پیشرفته بسیار بالاست. بر خلاف پردازنده‌های (CPU)‌ امروزی که در لپتاپ و کامپیوتر‌های خانگی امروزی استفاده می‌شود، قابلیت شخصی‌سازی FPGA برای انجام کار‌های خاص وجود دارد و این امر به صورت دسترسی از راه دور (Remote) نیز قابل پیاده‌سازی است.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]