تا پنج سال دیگر حملات سایبری 8 تریلیون دلار به اقتصاد خسارت وارد می‌کنند

گزارشی که به تازگی از سوی موسسه Juniper Research منتشر شده، نشان می‌دهد با وارد شدن به سال 2020 حملات سایبری چیزی در حدود 8 تریلیون دلار به اقتصاد خسارت وارد خواهند کرد.در این گزارش پیش‌بینی شده است تعداد رکوردهای اطلاعاتی که تا پایان سال 2017 میلادی در معرض نقص داده‌ای قرار خواهند گرفت، بالغ بر 2.8 میلیارد رکورد خواهند بود.مهم‌ترین عاملی که باعث به وجود آمدن چنین خسارت هنگفتی خواهد شد، گسترش روز افزون ابزارها و گجت‌هایی است که به‌طور مستقیم به اینترنت متصل خواهند شد. این ابزارهای متصل به اینترنت به شکلی فراگیر و گسترده نقص داده‌ای و به طبع آن حملات سایبری را به دنبال خواهند داشت.

در این گزارش آماده است که بنگاه‌ها و شرکت‌هایی در ابعاد کوچک و متوسط بیش از غول‌های بزرگ در معرض حملات سایبری قرار می‌گیرند. این حملات هر ساله نزدیک به 4000 هزار دلار خسارت مالی را متوجه شرکت‌ها و سازمان‌های کوچک خواهند کرد. پژوهش انجام گرفته در این خصوص نشان می‌دهد با توجه به آن‌که تهدیدات سایبری به شکل روزافزونی بیشتر شده و به راحتی شرکت‌ها و سازمان‌ها را در معرض تهدید قرار می‌دهند، اما متاسفانه سازمان‌ها بودجه لازم برای مقابله و دفع حملات سایبری را افزایش نمی‌دهند.

عدم نظارت دقیق بر دریافت به موقع وصله‌ها، دانش فنی کم و به‌کارگیری نرم‌افزارهای قدیمی و از تاریخ گذشته سه فاکتور مهمی هستند که در سال‌های آتی سازمان‌های کوچک و بزرگ را در برابر تهدیدات سایبری آسیب‌پذیر خواهد کرد. در این گزارش آماده است برای مقابله با تهدیدات امنیتی دولت‌ها باید قوانین مبارزه با جرایم سایبری را به شکل دقیق‌تری تدوین کرده و به مرحله اجرا درآورند. سازمان‌ها نیز باید استراتژی‌های کلیدی و تاثیرگذار بر بازار را به دقت مورد توجه قرار داده و بر چهار محور امنیت اینترنت اشیا، امنیت کلاود، امنیت شبکه و امنیت نقاط پایانی بیشتر متمرکز شوند. برای آن‌که بتوانیم به شکلی کارآمد با تهدیدات سایبری مقابله کنیم ابتدا باید به ۵ پرسش زیر پاسخ دهیم:

عمده‌ترین تهدیدات امنیتی که در سال‌های آتی با آن‌ها روبرو خواهیم شد و به توجه بیشتری نیاز دارند چه تهدیداتی هستند؟

در سال‌های آتی در چه بخش‌هایی باید سرمایه‌گذاری‌ مالی صورت بپذیرد و مهم‌تر از آن این سرمایه‌گذاری باید به چه میزان باشد؟

دولت‌ها برای بهبود ارتقا سطح امنیت چه اقداماتی باید انجام دهند؟

هزینه نقص‌های داده‌ای و افشا رکوردهای اطلاعاتی به چه میزان است و این روند در آینده به چه شکلی دست‌خوش تغییر خواهد شد؟

بازی‌گران کلیدی دنیای امنیت سایبری چه شرکت‌ها و سازمان‌هایی هستند و این شرکت‌ها و سازمان‌ها در برابر تحولات آتی بازار چه واکنشی از خود نشان خواهند داد؟

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]