سال 2018 تب ماینینگ فروکش می‌کند

روز دوشنبه پس از انتشار گزارش موسسه خدمات مالی مورگان استنلی که پیش بینی کرده سال آینده فروش کارت‌های گرافیک 50 درصد (نزدیک به 250 میلیون دلار) کاهش خواهد یافت، ارزش سهام AMD نیز کاهش یافت. انتشار این گزارش کاهش 9 درصدی ارزش سهام AMD را در پی داشت.

برکسی پوشیده نیست جهش فروش کارت‌های گرافیک و به طور مشخص کارت‌های AMD بر اثر افزایش محبوبیت ماینینگ (استخراج ارزهای رمزگذاری شده) بود، بنابراین تحلیل گران مورگان استنلی معتقد هستند با کاهش محبوبیت ماینینگ که از همین حالا شروع شده، در سال 2018 شاهد کاهش 50 درصدی فروش کارت‌های گرافیک خواهیم بود.

.

.

هم زمان جوزف مور، از تحلیل گران این موسسه خدمات مالی، پیش بینی کرده فروش کنسول‌های بازی نیز 5.5 درصد کاهش خواهد یافت. طبق برآوردهای این تحلیل گر، کاهش فروش کارت‌های گرافیک و کنسول‌های بازی باعث خواهد شد ارزش سهام AMD با 32 درصد کاهش، از 11 دلار به 8 دلار برسد.

در مجموع به نظر می‌رسد پس از روزهای طلایی که ماینینگ با خود آورده بود، AMD روزهای دشوارتری پیش رو دارد. فردا انویدیا فروش کارت گرافیک رده بالا GeForce GTX 1070 Ti را آغاز می‌کند که انتظار می‌رود با استقبال گسترده گیمرها مواجه شود.

از ارزش سهام AMD که بگذریم، مطمئناً این یک خبر خوب برای گیمرها است، چرا که بعد از مدت‌ها بالاخره ماینرها تا حد زیادی دست از سر بازار سخت افزار بر خواهند داشت. با کاهش سودآوری ماینینگ و افزایش پیچیدگی، پیش بینی می‌شود طی چند ماه پیش رو شاهد تزریق کارت‌های مورد استفاده ماینرها به بازار باشیم.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]