رقابت بسیار نزدیک Dell و HPE در آمار فروش سرور‌ها

رقابت بسیار نزدیک Dell و HPE در آمار فروش سرور‌ها

بر اساس آخرین گزارش ارائه شده توسط Gartner در مورد فروش سرورها و درآمد کسب شده به صورت جهانی مشخص شد که درآمد کلی در این صنعت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ افزایش ۲۵.۷ درصدی داشته است.

به گزارش آساپردازش، این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۶ حدود ۳.۱ درصد افزایش داشته است. در آسیا، آفریقا و اروپا (EMEA) درآمد ۱۹.۹ درصد رشد داشته است. این در حالی است که ارسال محموله‌ها با کاهش ۷.۹ درصد همراه بود. در آمار ارائه شده Dell EMC با اختلافی بسیار کم موفق به شکست HPE شده است. در این آمار ۱۹.۴ درصد از آمار فروش جهانی متعلق به Dell EMC بود. این در حالی است که ۱۹.۳ درصد از بازار فروش در اختیار HPE قرار دارد.

نبرد بسیار نزدیک Dell و HPE باعث رشد در بازار و البته ارائه محصولات بسیار بهتر در آینده خواهد شد. رتبه سوم نیز در این لیست به IBM رسیده است که ۱۴.۱ درصد از بازار را در اختیار دارد. رتبه چهارم نیز به Inspur Electronic رسیده است. این شرکت که در حال حاضر کمتر شناخته می‌شود شاهد رشد فروش ۱۲۷ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بوده است!

 

شرکت‌ Dell EMC با افزایش فروش ۵۱.۴ درصدی و HPE نیز با افزایش فروش ۳۹.۹ درصدی، پیشرفت خوبی را شاهد بودند. Jeffrey Hewiit معاون Gartner در صحبت‌های خود اشاره کرد:« رشد فروش سرور‌ها به خاطر اقتصاد قدرتمند بوده است. فروش بسیار خوب در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ همه را غافل‌گیر کرد و باعث افزایش درآمد تقریبا در تمام نقاط جهان شده است.» آمار بسیار مثبت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ باعث شد که آمار کلی سال گذشته میلادی مثبت ارزیابی شود. ارسال محموله نسبت به سال گذشته ۳.۱ درصد افزایش پیدا کرده است و درآمد نیز ۱۰.۴ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است. همچنین Hewitt در پیش‌بینی که از سال ۲۰۱۸ دارد اعلام کرد که رشد فروش و افزایش درآمد به صورت محسوسی وجود خواهد داشت.

در اروپا، آسیا و آفریقا ارسال محموله‌های HPE با کاهش ۲۱.۵ درصدی روبرو شد. این مقدار کاهش برای Dell نزدیک به ۱۰.۲ درصد و برای Lenovo حدود ۱۲.۶ درصد بوده است. بزرگترین برنده در قسمت درآمد IBM بوده که شاهد رشد ۶۷.۴ درصدی نسبت به سال گذشته است. این مقدار برای Dell EMC به ۴۳.۵ درصد رسیده است. باید دید که در سال ۲۰۱۸ رقابت نزدیک و شانه به شانه Dell و HPE به چه صورت دنبال خواهد شد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]