سرور و Mainframe

رقابت بسیار نزدیک Dell و HPE در آمار فروش سرور‌ها

رقابت بسیار نزدیک Dell و HPE در آمار فروش سرور‌ها

بر اساس آخرین گزارش ارائه شده توسط Gartner در مورد فروش سرورها و درآمد کسب شده به صورت جهانی مشخص شد که درآمد کلی در این صنعت در سه ماهه پایانی سال 2017 افزایش 25.7 درصدی داشته است.

به گزارش آساپردازش، این مقدار نسبت به زمان مشابه در سال 2016 حدود 3.1 درصد افزایش داشته است. در آسیا، آفریقا و اروپا (EMEA) درآمد 19.9 درصد رشد داشته است. این در حالی است که ارسال محموله‌ها با کاهش 7.9 درصد همراه بود. در آمار ارائه شده Dell EMC با اختلافی بسیار کم موفق به شکست HPE شده است. در این آمار 19.4 درصد از آمار فروش جهانی متعلق به Dell EMC بود. این در حالی است که 19.3 درصد از بازار فروش در اختیار HPE قرار دارد.

نبرد بسیار نزدیک Dell و HPE باعث رشد در بازار و البته ارائه محصولات بسیار بهتر در آینده خواهد شد. رتبه سوم نیز در این لیست به IBM رسیده است که 14.1 درصد از بازار را در اختیار دارد. رتبه چهارم نیز به Inspur Electronic رسیده است. این شرکت که در حال حاضر کمتر شناخته می‌شود شاهد رشد فروش 127 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بوده است!

 futuredatacenter رقابت بسیار نزدیک Dell و HPE در آمار فروش سرور‌ها

شرکت‌ Dell EMC با افزایش فروش 51.4 درصدی و HPE نیز با افزایش فروش 39.9 درصدی، پیشرفت خوبی را شاهد بودند. Jeffrey Hewiit معاون Gartner در صحبت‌های خود اشاره کرد:« رشد فروش سرور‌ها به خاطر اقتصاد قدرتمند بوده است. فروش بسیار خوب در سه ماهه پایانی سال 2017 همه را غافل‌گیر کرد و باعث افزایش درآمد تقریبا در تمام نقاط جهان شده است.» آمار بسیار مثبت در سه ماهه پایانی سال 2017 باعث شد که آمار کلی سال گذشته میلادی مثبت ارزیابی شود. ارسال محموله نسبت به سال گذشته 3.1 درصد افزایش پیدا کرده است و درآمد نیز 10.4 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است. همچنین Hewitt در پیش‌بینی که از سال 2018 دارد اعلام کرد که رشد فروش و افزایش درآمد به صورت محسوسی وجود خواهد داشت.

در اروپا، آسیا و آفریقا ارسال محموله‌های HPE با کاهش 21.5 درصدی روبرو شد. این مقدار کاهش برای Dell نزدیک به 10.2 درصد و برای Lenovo حدود 12.6 درصد بوده است. بزرگترین برنده در قسمت درآمد IBM بوده که شاهد رشد 67.4 درصدی نسبت به سال گذشته است. این مقدار برای Dell EMC به 43.5 درصد رسیده است. باید دید که در سال 2018 رقابت نزدیک و شانه به شانه Dell و HPE به چه صورت دنبال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.