دریافت License Key برای iLO با استفاده از EON

در هنگام خرید لایسنس سرورهای HP یک برگه چاپ شده به عنوان لایسنس تحویل می گردد. نام این برگه License Entitlement Certificate است. این برگه در واقع گواهیِ حق استفاده از لایسنس است و هیچ اطلاعاتی درباره License Key در آن وجود ندارد. در این آموزش ، مراحل فعال سازی لایسنس iLO و به دست آوردن آن را مرور خواهیم کرد.

فعال سازی لایسنس iLO با استفاده از License Entitlement Certificate
در اینجا شما تصویر یک نمونه از License Entitlement Certificate ای را که در هنگام خرید سرورهای HP دریافت می شود را مشاهده می کنید.

.

.

همان طور که در تصویر مشخص شده است بر روی هر برگه یک Entitlement Order Number وجود دارد. شما می توانید با استفاده از این کد لایسنس iLO خود را از وب سایت HP دریافت کنید.

به این منظور ابتدا وارد آدرس زیر در وب سایت HP شوید.

http:.//www.hpe.com/software/licensing

مطابق تصویر زیر کد Entitlement Order Number یا EON را که بر روی برگه License Entitlement Certificate چاپ شده است را وارد و بر روی دکمه Search کلیک نمایید.

.

.

در گام بعدی شما به صفحه ورود به My License Portal هدایت می شوید. اگر هنوز حساب کاربری خود را در وب سایت HPE ایجاد نکرده اید بر روی دکمه Create an Account کلیک کنید. در غیر این صورت با اطلاعات حساب کاربری تان لاگین کنید.

.

.

در صورتی که تصویر زیر برای شما نمایش داده شد ، می توانید اطلاعات حساب کاربری خود را به روزرسانی نمایید و بر روی Update کلیک کنید.

.

.

اکنون وارد صفحه My License Portal شده اید. در در فیلد Entitlement Order Number کدهای EON خود را که بر روی برگه چاپ شده بود وارد نمایید. در صورتی که بیش از یک محصول خریداری نموده اید می توانید EON دیگر محصولات را با علامت کاما از هم جدا کنید. سپس بر روی Search کلیک نمایید.

.

.

در این قسمت تعداد دستگاه های خریداری شده را با استفاده از علامت + و – مشخص و پس از فعال کردن آن ها بر روی Next کلیک نمایید.

.

.

دوباره بر روی Next کلیک کنید.

.

.

در بخش Additional Information Requested در صورتی که قصد استفاده از سرور به عنوان هاست ویندوزی را دارید Windows و در صورتی که مایل هستید از هایپروایزور ESXi استفاده نمایید ESXi را انتخاب کنید. همچنین گزینه Both یعنی ممکن است از سرور برای میزبانی هر دو مورد استفاده شود و گزینه Neither یعنی هیچ کدام.

گزینه I plan to use the following Insight Control functionality را بر روی Remote Management قرار دهید و Next را کلیک نمایید..

..

همان طور که مشاهده می کنید فعال سازی لایسنس به پایان رسید و فایل آن برای شما ارسال می گردد.

.

.

ایمیل ارسالی تقریبا شبیه تصویر زیر می باشد که به همراه آن یک فایل پیوست وجود دارد. فایل پیوست را دانلود نمایید.

.

.

فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید. به دلیل اینکه در قسمت Insight Control functionality گزینه Remote Management انتخاب شد و تعداد محصولات ۲ عدد بود دو فایل با نام Rapid Deployment ارسال گردیده است که لایسنس استفاده از بسته نرم افزاری Remote Management شرکت HP است و برای هر سرور به صورت جداگانه ارسال می شود.

.

.

همچنین فایلی با نام iLO حاوی کد فعال سازی امکانات iLO است که برای هر دو سرور مشترک است. ( اگر شما در قسمت Activate My Product یک یا بیشتر از یک EON را وارد کرده باشید ، باز هم برای iLO همه سرور ها تنها یک فایل ارائه می گردد که درون آن کد فعال سازی همه سرورها وجود دارد. )

برای مشاهد سریال فعال سازی فایل ILO-***.lic را با نرم افزار Notepad  باز کنید. کد یا سریال های فعال سازی را می توانید در قسمت مشخص شده با رنگ بنفش مانند تصویر زیر مشاهده نمایید.

.

.

.

ویژگی هایی که تنها با استفاده از License در iLO فعال می شوند

  • احراز هویت پیشرفته : Integration با دایرکتوری سرویس و سازگاری با Kerberos دو مرحله ای یا Two-Factor authentication
  • امکان استفاده از تمامی قابلیت های Remote Console از جمله Console Capture ، Replay و به اشتراک گذاری
  • Virtual Media : امکان استفاده از Image File و سایر Media ها به صورت Remote

به غیر از ویژگی های بالا امکان استفاده از Email alerting ، Remote Syslog ، Location Discovery Services و پشتیبانی از HPE Smart Array Secure Encryption نیز فعال می شود.

Enter License Activation Key

جهت لایسنس iLO ابتدا وارد اینترفیس تحت وب iLO شوید. سپس از منوی سمت چپ Administration و سپس Licensing را برگزینید.

.

.

اکنون در قسمت Enter License Activation Key سریال به دست آمده را وارد و سپس بر روی Install کلیک کنید.

.

.

اگر سریال وارد شده معتبر باشد در قسمت Current License Status وضعیت آن را به صورت Ok نمایش خواهد داد.

.

.

منبع

 

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]