گوناگون

حساب کاربری 50 میلیون نفر در Facebook هک شد!

حساب کاربری 50 میلیون نفر در Facebook هک شد!

آساپردازش: امروز صبح Facebook مشکل امنیتی در سطح بسیار گسترده را مورد تایید قرار داد که به هکرها اجازه داده با سو استفاده از آن به اطلاعات کاربری 50 میلیون نفر دسترسی داشته باشند! شرکت Facebook اعلام کرد که 90 میلیون کاربر را به بازگشت به حساب کاربری خود تا پایان روز دعوت کرده تا هیچ مشکلی در آینده برای آنها رخ ندهد. در کنار آن نیز 40 میلیون نفر دیگر نیز از جولای 2017 از ویژگی که مورد سو استفاده قرار گرفته صرفا استفاده کردند.

به گزارش آساپردازش، بر اساس اطلاعیه رسمی ارائه شده توسط Facebook این مشکل در حال حاضر ترمیم شده است. آنها همچنین به نیرو‌های امنیتی و پلیس اطلاعات مربوط به این حمله را ارائه کردند چون این مشکلات مربوط به اشتباهات مهندسی نبوده و فردی یا تیمی قصد خرابکاری داشته‌اند. همچنین Facebook مدعی شد که تیم مهندسی آنها روز 25 سپتامبر از وجود این مشکل خبردار شدند اما Guy Rosen جانشین این شرکت اعلام کرد که آنها دقیقا از زمان به خطر افتادن حساب‌های کاربری اطلاع ندارند و دقیقا نیز مشخص نیست که چه فردی یا تیمی این حمله را انجام داده است.

مارک زاکربرگ صاحب اصلی Facebook نیز در یک پست مجزا به تشریح این حملات پرداخت. هکرها برای نفوذ از ویژگی View As استفاده کردند و توانستند به محتویات خصوصی کاربران دسترسی داشته باشند. تایید شده که اطلاعات حساب بانکی هیچ کاربری فاش نشده است اما برای تامین امنیت بیشتر بهتر است که رمز عبور خود را در فیسبوک تغییر دهید چون هنوز اعماق کامل این حمله و تعداد کاربرانی که واقعا تحت تاثیر آن قرار گرفتند مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *