View image

حذف دکمه View image از موتور جستجوی گوگل

گوگل تغییری در جستجوی تصاویر موتور جستجوی خود ایجاد کرده است که با وجود کوچک بودن، تأثیر بزرگی خواهد داشت. زمانی که روی تصویر یافت شده کلیک می کنید تا آن را به صورت جداگانه باز کنید، دکمه ی View Image از بین رفته است. این دکمه برای کاربران بسیار مفید بود؛ چرا که وقتی دنبال تصویر خاصی می گردید، به احتمال بسیار زیاد آن را در گوگل پیدا می کنید و برای مشاهده و ذخیره ی آن باید از این دکمه استفاده کنید. حالا با حذف دکمه ی View image باید چند گام اضافه برای ذخیره ی یک تصویر طی کنید.

این تغییر مسلما به قصد محدود کردن کاربران ایجاد شده؛ گوگل سال های زیادی است که توسط عکاسان و ناشران مورد انتقاد قرار می گیرد؛ چرا که قابلیت جستجوی تصاویر باعث سرقت تصاویر خلق شده توسط آنان می شود. حالا در واکنش به این انتقادها، گوگل دکمه ی View image را حذف کرده است. هفته ی گذشته گوگل با سایت Getty قراردادی امضا کرد که بر اساس آن، گوگل اطلاعات مربوط به کپی رایت را نمایش دهد و مناسبات خود با سایت گتی را بهبود بخشد. این اقدام جدید در راستای همان توافقات بین گوگل و گتی صورت گرفته است.

این تغییر یا کاربران از ذخیره ی عکس مورد نظر منصرف یا آن ها را وادار به طی کردن چند مرحله ی اضافه می کند؛ یعنی کاربران مجبور خواهند بود به جای View image از Visit website استفاده کنند. در این صورت وارد وب سایتی می شوند که عکس در آن منتشر شده است. بنابراین تبلیغات احتمالی موجود در آن وب سایت را مشاهده خواهند کرد و این موضوع باعث درآمدزایی برای صاحب آن پایگاه اینترنتی می شود؛ ضمن اینکه اگر کاربر وارد سایت منتشرکننده ی یک عکس شود، اطلاعات کپی رایت تصویر نیز برای وی قابل مشاهده خواهد بود.

این اقدام ممکن است صاحبان وب سایت، عکاسان و گرافیست ها را خوشحال کند؛ اما مسلما برای کاربران اینترنت چندان خوشحال کننده نخواهد بود؛ زیرا به عنوان کاربر، از این پس برای پیدا کردن عکس باید وارد وب سایت های زیادی بشوید و از بین عکس های منتشرشده در یک مطلب دنبال عکس مورد نظر خود بگردید. این در حالی است که برخی مواقع طراحان وب سایت امکان راست کلیک روی مطالب خود را مسدود می کنند و این موضوع کار را برای ذخیره ی تصویر دشوارتر می کند.

.

.

علاوه بر دکمه ی View image، گوگل دکمه ی Search by image را که هنگام باز کردن عکس ظاهر می شد نیز حذف کرده است؛ البته این تغییر چندان مهم به نظر نمی رسد؛ چرا که همچنان قادر خواهید بود با کشیدن و رها کردن تصویر در نوار جستجو، عکس های مرتبط با آن را جستجو کنید. دکمه ی حذف شده بیشتر توسط کاربرانی که دنبال تصاویر بدون واترمارک بودند استفاده می شد و همین موضوع یکی از دلایل حذف آن به شمار می رود.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]