View image

حذف دکمه View image از موتور جستجوی گوگل

گوگل تغییری در جستجوی تصاویر موتور جستجوی خود ایجاد کرده است که با وجود کوچک بودن، تأثیر بزرگی خواهد داشت. زمانی که روی تصویر یافت شده کلیک می کنید تا آن را به صورت جداگانه باز کنید، دکمه ی View Image از بین رفته است. این دکمه برای کاربران بسیار مفید بود؛ چرا که وقتی دنبال تصویر خاصی می گردید، به احتمال بسیار زیاد آن را در گوگل پیدا می کنید و برای مشاهده و ذخیره ی آن باید از این دکمه استفاده کنید. حالا با حذف دکمه ی View image باید چند گام اضافه برای ذخیره ی یک تصویر طی کنید.

این تغییر مسلما به قصد محدود کردن کاربران ایجاد شده؛ گوگل سال های زیادی است که توسط عکاسان و ناشران مورد انتقاد قرار می گیرد؛ چرا که قابلیت جستجوی تصاویر باعث سرقت تصاویر خلق شده توسط آنان می شود. حالا در واکنش به این انتقادها، گوگل دکمه ی View image را حذف کرده است. هفته ی گذشته گوگل با سایت Getty قراردادی امضا کرد که بر اساس آن، گوگل اطلاعات مربوط به کپی رایت را نمایش دهد و مناسبات خود با سایت گتی را بهبود بخشد. این اقدام جدید در راستای همان توافقات بین گوگل و گتی صورت گرفته است.

این تغییر یا کاربران از ذخیره ی عکس مورد نظر منصرف یا آن ها را وادار به طی کردن چند مرحله ی اضافه می کند؛ یعنی کاربران مجبور خواهند بود به جای View image از Visit website استفاده کنند. در این صورت وارد وب سایتی می شوند که عکس در آن منتشر شده است. بنابراین تبلیغات احتمالی موجود در آن وب سایت را مشاهده خواهند کرد و این موضوع باعث درآمدزایی برای صاحب آن پایگاه اینترنتی می شود؛ ضمن اینکه اگر کاربر وارد سایت منتشرکننده ی یک عکس شود، اطلاعات کپی رایت تصویر نیز برای وی قابل مشاهده خواهد بود.

این اقدام ممکن است صاحبان وب سایت، عکاسان و گرافیست ها را خوشحال کند؛ اما مسلما برای کاربران اینترنت چندان خوشحال کننده نخواهد بود؛ زیرا به عنوان کاربر، از این پس برای پیدا کردن عکس باید وارد وب سایت های زیادی بشوید و از بین عکس های منتشرشده در یک مطلب دنبال عکس مورد نظر خود بگردید. این در حالی است که برخی مواقع طراحان وب سایت امکان راست کلیک روی مطالب خود را مسدود می کنند و این موضوع کار را برای ذخیره ی تصویر دشوارتر می کند.

.

.

علاوه بر دکمه ی View image، گوگل دکمه ی Search by image را که هنگام باز کردن عکس ظاهر می شد نیز حذف کرده است؛ البته این تغییر چندان مهم به نظر نمی رسد؛ چرا که همچنان قادر خواهید بود با کشیدن و رها کردن تصویر در نوار جستجو، عکس های مرتبط با آن را جستجو کنید. دکمه ی حذف شده بیشتر توسط کاربرانی که دنبال تصاویر بدون واترمارک بودند استفاده می شد و همین موضوع یکی از دلایل حذف آن به شمار می رود.

منبع

نوشته های مرتبط

iLO Amplifier Pack

۱۴

تیر
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

HPE Agentless Management Service

۱۱

تیر
علوم داده, مجازی سازی

مفهوم HPE Agentless Management Service در سرورهای اچ پی چیست ؟

مفهوم HPE Agentless Management Service در سرورهای اچ پی چیست ؟

بینش مداوم در مورد سلامتی و عملکرد سرورهای خود را تصور کنید. HPE iLO شما را با ابزارهایی برای مدیریت کارآمد سرورهای شما ، حل سریع مسائل و نگه داشتن مشاغلتان از هرجای دنیا ، مسلح می سازد. […]

هزینه راز مراکز داده گوگل

۰۸

تیر
مرکز داده

هزینه راز مراکز داده گوگل: میلیارد ها گالن آب

هزینه راز مراکز داده گوگل

برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون برای اطلاعات آنلاین ، غول اینترنت از منابع آبی عمومی که در حال حاضر از مصرف بیش از حد خودداری می کنند ، استفاده می کند. […]