حافظه UFS 2.1 NAND توشیبا سال 2018 به گوشی‌های موبایل می‌آید؛ سرعت خواندن 900 مگابایت در ثانیه

در یک خبر خوب برای صنعت گوشی‌های موبایل و البته خریداران، توشیبا اعلام کرد ارسال نمونه تراشه‌های حافظه 64 لایه BICS3 3D TLC NAND را برای شرکای تجاری این کمپانی آغاز کرده است. این تراشه‌ها می‌توانند از شدت مشکل کمبود تراشه حافظه و افزایش قیمت بکاهند.

احتمالاً می دانید سال میلادی جاری صنعت گوشی‌های موبایل با کمبود تراشه حافظه مواجه بود که تأثیرات نامطلوبی چون افزایش قیمت و به تعویق افتادن عرضه محصولات جدید داشت. تراشه‌های حافظه NAND جدید توشیبا منطبق بر استاندارد UFS 2.1 هستند و سرعت خواندن اطلاعات در آنها به 900 مگابایت بر ثانیه می‌رسد. این تراشه‌ها برای استفاده در سال 2018 آماده خواهند بود.

پکیج ذخیره سازی UFS 2.1 جدید توشیبا مبتنی بر تراشه‌های حافظه 64 لایه نوع BICS 3D TLC NAND با کنترلر داخلی است و در ظرفیت‌های 32 گیگابایت، 64 گیگابایت، 128 گیگابایت و 256 گیگابایت عرضه خواهد شد. این تراشه‌ها دارای ابعاد استاندارد 11.5×13 میلی متر هستند و از رابط دو طرفه  با نرخ تبادل داده 5.8 میلیون تبادل در ثانیه بهره می‌گیرند. به ادعای توشیبا سرعت خواندن متوالی در  پکیج 64 گیگابایتی به 900 مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن متوالی به 180 مگابایت بر ثانیه می‌رسد. همچنین توشیبا وعده بهبود عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی را داده است. در همین حال به وضوح پکیج 32 گیگابایتی کُندتر و احتمالاً پکیج‌های 128 و 256 گیگابایتی سریع‌تر خواهند بود.

توشیبا در این پکیج‌ها از کنترلر داخلی منطبق بر استاندارد UFS 2.1 بهره گرفته که توسط این کمپانی توسعه یافته است. توشیبا تنها به ذکر ویژگی‌هایی چون توانایی تصحیح خطا، توزیع یکنواخت (wear leveling)، مترجم آدرس منطقی به فیزیکی و مدیریت بلاک‌های معیوب برای این کنترلر بسنده کرده است.

منبع

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]