حافظه UFS 2.1 NAND توشیبا سال ۲۰۱۸ به گوشی‌های موبایل می‌آید؛ سرعت خواندن ۹۰۰ مگابایت در ثانیه

در یک خبر خوب برای صنعت گوشی‌های موبایل و البته خریداران، توشیبا اعلام کرد ارسال نمونه تراشه‌های حافظه ۶۴ لایه BICS3 3D TLC NAND را برای شرکای تجاری این کمپانی آغاز کرده است. این تراشه‌ها می‌توانند از شدت مشکل کمبود تراشه حافظه و افزایش قیمت بکاهند.

احتمالاً می دانید سال میلادی جاری صنعت گوشی‌های موبایل با کمبود تراشه حافظه مواجه بود که تأثیرات نامطلوبی چون افزایش قیمت و به تعویق افتادن عرضه محصولات جدید داشت. تراشه‌های حافظه NAND جدید توشیبا منطبق بر استاندارد UFS 2.1 هستند و سرعت خواندن اطلاعات در آنها به ۹۰۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. این تراشه‌ها برای استفاده در سال ۲۰۱۸ آماده خواهند بود.

پکیج ذخیره سازی UFS 2.1 جدید توشیبا مبتنی بر تراشه‌های حافظه ۶۴ لایه نوع BICS 3D TLC NAND با کنترلر داخلی است و در ظرفیت‌های ۳۲ گیگابایت، ۶۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت عرضه خواهد شد. این تراشه‌ها دارای ابعاد استاندارد ۱۱.۵×۱۳ میلی متر هستند و از رابط دو طرفه  با نرخ تبادل داده ۵.۸ میلیون تبادل در ثانیه بهره می‌گیرند. به ادعای توشیبا سرعت خواندن متوالی در  پکیج ۶۴ گیگابایتی به ۹۰۰ مگابایت در ثانیه و سرعت نوشتن متوالی به ۱۸۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. همچنین توشیبا وعده بهبود عملکرد خواندن و نوشتن تصادفی را داده است. در همین حال به وضوح پکیج ۳۲ گیگابایتی کُندتر و احتمالاً پکیج‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی سریع‌تر خواهند بود.

توشیبا در این پکیج‌ها از کنترلر داخلی منطبق بر استاندارد UFS 2.1 بهره گرفته که توسط این کمپانی توسعه یافته است. توشیبا تنها به ذکر ویژگی‌هایی چون توانایی تصحیح خطا، توزیع یکنواخت (wear leveling)، مترجم آدرس منطقی به فیزیکی و مدیریت بلاک‌های معیوب برای این کنترلر بسنده کرده است.

منبع

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]