آیا انتخاب حافظه DRAM مناسب و قابل اعتماد برای سرور اچ پی پرولیانت شما چالش بزرگی است؟

اچ پی تکنولوژی پیشرفته Smart Memory را برای بهبود خط تولید سرورهای سری پرولیانت خود معرفی کرده است. نسل نهم سرورهای اچ پی دارای طراحی مهندسی شده ای هستند که با حافظه هوشمند اچ پی (HP Smart Memory) سازگاری کامل داشته باشند. برای آشنای با تکنولوژی Smart Memory با ما همراه باشید.

HP Smart Memory تکنولوژی منحصربفردی است که برای سرورهای پرولیانت اچ پی طراحی شده است.  می توان اطمینان داشت که حافظه نصب شده روی سرورهای سری پرولیانت اچ پی مورد تایید و آزمایش اچ پی قرار گرفته است. HP Smart Memory از استانداردهای صنعتی که در سیستم های اچ پی اعتبارسنجی و تایید شده اند استفاده می کند. از آنجا که حافظه ها از آزمایش های سخت بر روی پلت فرم های اچ پی گذشته اند، تمام مشخصه های حافظه دارای بالاترین استانداردها هستند.

این تکنولوژی، پلتفرمی فراهم می کند تا سرور بتواند توسعه ها و افزایش حافظه در آینده را پشتیبانی کند . این کار از طریق سیستم HP Active Health و نرم افزارهای مدیریتی دیگر انجام می شود. تکنولوژی HP Smart Memory برای مشتریانی مناسب است که می خواهند مطمئن باشند که واقعاً حافظه مناسبی را خریداری کرده اند. کارایی آن برای سرورهای پرولیانت اچ پی تنظیم شده و یا اینکه اگر در آینده نیاز به توسعه سیستم خود دارند خیالشان از این بابت راحت باشد.

از ویژگی های کلیدی و سودمند HP Smart Memory می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- پشتیبانی از توسعه و ارتقاء در آینده بوسیله سیستم HP Active Health و نرم افزارهای مدیریتی دیگر

2- بهینه شدن کیفیت و افزایش قابلیت اطمینان حافظه

3-بهره وری انرژی

4- امکان پیش بینی خطای کیفیت و قابلیت اطمینان حافظه ها

امروزه شاهد بزرگتر شدن محیط های IT، پیچیده تر شدن برنامه ها، افزایش مسئولیت حساس انتقال داده به سرورها، افزایش درخواست های پردازش تراکنشی و ثبات سرورهای حیاتی هستیم. حافظه، جزیی مهم و حیاتی از سیستم های اطلاعاتی است که ، در تعیین قابلیت اطمینان و کارایی سیستم و در کل قدرت سرور و مراکز داده تاثیر به سزایی دارد. تولیدکنندگان درجه اول DRAM، این قطعات را با بالاترین کیفیت تهیه می کنند. شرکت اچ پی تنها حافظه هایی را مورد تایید قرار می دهد که از آزمایشات سخت و حساس عبور کنند. حافظه های آزمایش و تایید شده اچ پی برای پلت فرم سرورهای HP ProLiant ، بهینه سازی شده تا نهایت سازگاری، عملکرد و قابلیت اطمینان را داشته باشد. بهره وری انرژی حافظه ها در مصرف برق سرور قابل توجه است ، در نتیجه انتخاب کارآمدترین حافظه، نقشی مهم و حیاتی در کاهش مصرف انرژی و تجهیزات خنک کننده در مراکز داده دارد. این صرفه جویی به معنی کاهش هزینه عملیات و بازگشت سریعتر سرمایه و در نتیجه آزاد کردن بودجه IT مصرف شده در انرژی و خنک کننده است. شرکت اچ پی، خود را در به حداکثر رساندن بهره وری انرژی در زیرساخت های IT متعهد می داند. هشدار Pre-Failure زمانی که HP SmartMemory در ارتباط با سیستم های مدیریتی استفاده می شود امکان پیش بینی خطا را فعال می کند. اگر مشکلی در یکی از DIMM ها گسترش یابد، سیستم مدیریتی به شما در پیش بینی این رخداد کمک می کند و می توانید قبل از بروز مشکلی جدی، DIMM را جایگزین کنید.