پردازنده

جیم کلر طراح پردازنده‌های Ryzen به اینتل پیوست

جیم کلر طراح پردازنده‌های Ryzen به اینتل پیوست

آساپردازش: اینتل به تازگی رسما اعلام کرد که جیم کلر (Jim Keller)به عنوان معاونت ریاست این شرکت برگزیده شده و فعالیت خودش را آغاز کرده است. او در واقع مدیریت بخش Silicon Engineering را بر عهده دارد که طراحی و ساخت System-on-Chip یا SoC را انجام می دهد.

به گزارش آساپردازش، Murthy Renduchintala رئیس بخش طراحان و مهندس‌های شرکت اینتل اعلام کرد:« جیم کلر یکی از مورد احترام ترین ریزمعمار‌ها (Microarchitecture) و فردی بسیار آینده بین در این صنعت است. او یکی از نمونه‌های افراد فوق‌العاده با استعداد و قدرتمند است که به اینتل پیوسته‌اند.» او در ادامه اشاره کرد که اینتل شیوه ساخت و طراحی خود را تغییر داده و جیم‌ کلر سهم بزرگی در این تغییر خواهد داشت.

جیم کلر بیش از بیست سال سابقه در طراحی پردازنده‌های X86 و ریزمعماری در پلتفرم‌های مختلف مثل کامپیوتر‌های شخصی، سرور‌ها، موبایل و حتی خودروها دارد. کلر در صحبت در مورد پیوستن به اینتل اشاره کرد که او همیشه علاقه‌مند به ارائه محصولات فوق العاده با کیفیت داشته و امید دارد که با همکاری تیم اینتل آینده‌ پردازنده‌ها و البته پردازنده‌های گرافیکی را تغییر دهد.

جیم کلر در حال حاضر 59 ساله است و قبل از پیوستن به اینتل در شرکت Tesla مشغول به کار بود. او قبل از Tesla نیز به عنوان یکی از مدیر‌های طراحی و معماری در AMD مشغول به کار بود. او مسئولیت طراحی پردازنده‌های سری اصلی Athlon 64 را بر عهده داشت و در طراحی Athlon K7 نیز شرکت کرد. او طراحی پردازنده‌های A4/A5 شرکت اپل را نیز انجام داده است. او  یکی از طراحان پردازنده Ryzen شرکت AMD بود که این روزها به موفقیت بسیار زیادی دست پیدا کرده. فعالیت کلر از روز 30 آپریل در شرکت اینتل آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *