جزئیات جدید از مشخصات پردازنده‌های Whiskey Lake-U اینتل منتشر شد

جزئیات جدید از مشخصات پردازنده‌های Whiskey Lake-U اینتل منتشر شد

آساپردازش: با توجه به مشخصات لپ‌تاپ‌هایی که در فروشگاه یک وب‌سایت خرده فروشی قرار گرفته است به نظر می‌رسد که جزئیات زیادی از مشخصات پردازنده‌های Whiskey Lake-U ساخته شرکت اینتل منتشر شده. در این اطلاعات تقریبا جزئیات کاملی از دو مدل در دسترس قرار گرفته است.

به گزارش آساپردازش، در این اطلاعات شاهد جزئیاتی از دو مدل Whiskey Lake-U هستیم که به نظر بسیار کم مصرف و برای استفاده در لپ‌تاپ ساخته شده‌اند. در واقع این پردازنده‌ها نسل آینده Kaby Lake-R هستند و به همان شکل نیز از معماری 14 نانومتری ++ استفاده می‌کنند. این اطلاعات اولین بار توسط فردی به نام Tum Apisak در توئیتر منتشر شد و اگر این اطلاعات درست باشند، این دو مدل با نام‌های Core i5-8265U و Core i7-8565 شناخته خواهند شد. این دو مدل تقریبا از هیچ فناوری جدیدی نسبت به قبل استفاده نمی‌کنند و تنها سرعت ساعت آنها بهبود پیدا کرده و مصرف انرژی نیز کمتر شده است. انتظار انقلابی جدید در ساخت پردازنده‌های لپ‌تاپ را در ذهن نداشته باشید.

پردازنده Core i7-8565U از چهار هسته و هشت رشته پردازشی در کنار هشت مگابایت حافظه کش سطح L3 استفاده می‌کند. نکته جالب این است که همه امکانات صرف با توان مصرفی 15 واتی همراه است. سرعت پایه 1.8 گیگاهرتز در نظر گرفته شده که می‌تواند با استفاده از قابلیت توربو تا 4.5 گیگاهرتز افزایش پیدا کند. در سرعت پایه تقریبا شاهد هیچ رشدی نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر نیستیم اما در بخش توربو این فرکانس 500 مگاهرتز بیشتر شده. این مدل از چیپ‌ گرافیکی UHD 620 استفاده می‌کند که خود دارای فرکانس 1150 مگاهرتز است.

پردازنده Core i5-8256U نیز یک پردازنده چهار‌ هسته ای است که از هشت رشته پردازشی و شش مگابایت حافظه کش سطح L3 استفاده می‌کند. این پردازنده نیز تمام امکانات را توان مصرفی 15 وات به کاربر ارائه می‌کند. فرکانس پایه 1.6 گیگاهرتز است که با استفاده از قابلیت توربو به 3.9 گیگاهرتز افزایش پیدا می‌کند. این مدل نیز نسبت به نسل قبلی در حالت توربو شاهد 500 مگاهرتز افزایش سرعت است. با توجه به اینکه قطعا این پردازنده‌ها در حال حاضر برای تولید محصولات جدید در اختیار شرکت‌های مختلف قرار گرفته، می‌توان انتظار داشت که مشخصات رسمی همه مدل‌ها به زودی توسط اینتل منتشر شود. باید منتظر انتشار اطلاعات رسمی توسط اینتل باشیم.

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]