آساپردازش: همانطور که می‌دانید اینتل در حال ساخت پردازنده‌های Core i 9000 است که تا به امروز اطلاعات دقیقی از آنها منتشر نشده بود. حالا با انتشار یک فایل رسمی که به نظر لو رفته است شاهد جزئیات و مشخصات دقیق‌تر برخی از مدل‌ها هستیم.

به گزارش آساپردازش، فایل منتشر شده که به نظر یک سند رسمی است مشخصات برخی از مدل‌های Core i5 را از سری 9000 فاش کرده است. این مدل‌ها برخلاف انتظار هشت هسته‌ای نیستند و همچنان از فناوری Hyper-Threading استفاده نمی‌کنند. شاید بزرگترین تغییر اعمال شده در این مدل‌های جدید افزایش فرکانس توربو بین 100 تا 200 مگاهرتز است. همچنین در لیست منتشر شده تعدادی از مدل‌های جدید سری 8000 نیز مشاهده می‌شود که از آنها به عنوان  Coffee Lake Refresh یاد شده است.

تنها مدل جدید از سری Core i7 نیز پردازنده Core i7-8670 است که آن نیز مانند نسل فعلی تنها شش هسته پردازشی دارد و بر خلاف پیش بینی هشت هسته‌ای نیست. مدل جدید نام‌گذاری اینتل و ارائه پردازنده‌های سری 9000 بین پردازنده‌های نسل هشتمی می‌تواند برای خریداران بسیار نامفهوم باشد. باید در آینده منتشر اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری در این مورد باشیم.