ثبت رکورد جدید گزارش مالی Intel در سه ماه دوم سال 2018

ثبت رکورد جدید گزارش مالی Intel در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸

آساپردازش: به نظر می‌رسد که صنعت سخت‌افزار در سال ۲۰۱۸ روز‌های خوبی را سپری می‌کند و اینتل نیز در این بین یک استثنا نیست. به نظر می‌رسد که گزارش مالی Intel رکورد جدیدی را در سه ماه دوم ثبت کرده است.

به گزارش آساپردازش، طبق گزارش مالی Intel آنها توانستند در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ درآمدی معادل ۱۷ میلیارد دلار داشته باشند که در نوع خود رکوردی برای این شرکت در فصل دوم است. بدین ترتیب آنها رشد بسیار زیادی را نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته و البته سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۸ داشتند. اینتل در سه ماهه ابتدایی و دوم سال ۲۰۱۷ رکورد درآمد جدیدی را ثبت کرده بود که هر دو رکورد امسال نیز بهبود پیدا کردند. اینتل در این گزارش مالی اعلام کرد که تمامی بخش‌های زیر مجموعه این شرکت شاهد رشد درآمد بودند و به عنوان مثال محصولات بخش دیتاسنتر بیش از ۲۷ درصد رشد درآمد داشته است.

در حالی که اینتل تمرکز اصلی خود را بازار دیتاسنتر معرفی کرده اما بیش از نیمی از درآمد آن توسط بازار کامپیوترهای خانگی تامین می‌‌شود. آنها مشکلات بسیار زیادی را در تولید معماری ۱۰ نانومتری تجربه کردند و این اتفاق در حالی رخ داده که رقیب سنتی آنها یعنی AMD نه تنها معماری ۱۰ نانومتری را برای پردازنده‌های خود پیاده‌سازی کرده بلکه در حال طراحی معماری ۷ نانومتری در آینده‌ای نزدیک است. بدین ترتیب اینتل محصولات عرضه شده در ۱۲ الی ۱۵ ماه آینده خود را همچنان با معماری ۱۴ نانومتری به بازار عرضه می‌کند که باعث می‌شود در این قسمت از رقیب خود عقب بماند.

در بخش سرور‌ها، با توجه به گزارش مالی Intel، آنها هنوز با قدرت پردازنده‌های زئون را به فروشندگان سرور و البته سرور‌های ابری عرضه می‌کنند که این سهم از بازار آنها نیز رشد ۲۷ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است. البته اینتل در این بخش ۲ درصد ضعیف‌تر از پیشبینی تحلیل‌گران عمل کرده. با نگاهی کوتاه به آینده باید گفت که آنها در این بخش با رقیب قدرتمندی مثل AMD EPYC روبرو هستند که در حال پیدا کردن جایگاه اصلی خود در بازار است و نسل جدید از این پردازنده‌ها به نظر در سال آینده به بازار عرضه می‌شود. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که اینتل حداقل تا سال ۲۰۲۰ پردازنده‌های ده نانومتری زئون را به بازار عرضه نکرده است. این زمان یک ساله می‌تواند نمایانگر این نکته باشد که اینتل باید با توجه به عرضه دیرهنگام پردازنده‌های جدید مخصوص به سرور، با رویکردی دفاعی در بازار مقابل AMD ظاهر شود.

در هر صورت اینتل در شش ماه گذشته دو گزارش فوق‌العاده مالی را داشته و انتظار دارد که زمان باقی مانده از سال نیز به همین روال دنبال شود. آنها امید دارند که ۲۰۱۸ تبدیل به سومین سال متوالی شود که رکورد‌های جدیدی را ثبت می‌کند. در این بین سوالی مطرح می‌شود که با توجه به رشد AMD و ارائه تکنولوژی‌های مدرن‌تر نسبت به اینتل، آیا اینتل در سال آینده هم می‌تواند به رشد مالی مثبت خود ادامه دهد یا خیر؟

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]