ثبت رکوردی جدید از HP در بازار جهانی کامپیوتر

ثبت رکوردی جدید از HP در بازار جهانی کامپیوتر

آساپردازش: به نظر می‌رسد که شرکت HP موفق شده تا یک رکورد بسیار خوب در بازار جهانی فروش کامپیوتر از خود به جای بگذارد. بر اساس اخبار منتشر شده، این شرکت توانسته ۲۲ درصد از سهم بازار طلایی جهانی کامپیوتر را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ میلادی به خود اختصاص دهد.

به گزارش آساپردازش، شرکت HP به عنوان یکی از بزرگان در ساخت پرینتر‌های رنگی و سیاه و سفید بین کاربران شناخته می‌شود. همچنین آنها تولید سرور، لپ‌تاپ، تلفن‌های هوشمند و نرم‌افزار‌های مدیریت شبکه را نیز در برنامه‌های خود جای داده‌اند تا امروز به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها تبدیل شوند. یکی از اولین محصولات این شرکت یک نوسان‌ساز بود که در سال ۱۹۳۰ توسط بیل هیولت ساخته شد. محصولی که در زمان خود همه رقبا را شکست داد.

نکته جالب در مورد ثبت رکورد جدید از HP این است که این پیروزی در حالی شکل گرفته است که کتی لسجک در سال ۲۰۱۵ بعد از ۳۵ سال از سمت مدیریت مالی این شرکت کناره‌گیری کرد. در فصل دوم سال مالی HP که منتهی به ماه آپریل است، درآمد این شرکت با رشد ۱۴.۵ درصدی به رقمی معادل ۸.۷۶ میلیارد دلار رسید که کمی بیشتر از رقم پیش‌بینی شده ۸.۲۸ میلیارد دلار است. بدین‌ ترتیب آنها توانستند با کسب ۲۲.۶ درصد از سهم جهانی بازار کامپیوتر، با قدرت در صدر جدول قرار بگیرند. باید دید که در آینده این رشد به خصوص در بخش بازار سرور به چه شکلی دنبال خواهد شد.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]