سرور و Mainframe

ثبت رکوردی جدید از HP در بازار جهانی کامپیوتر

ثبت رکوردی جدید از HP در بازار جهانی کامپیوتر

آساپردازش: به نظر می‌رسد که شرکت HP موفق شده تا یک رکورد بسیار خوب در بازار جهانی فروش کامپیوتر از خود به جای بگذارد. بر اساس اخبار منتشر شده، این شرکت توانسته 22 درصد از سهم بازار طلایی جهانی کامپیوتر را در سه ماهه اول سال 2018 میلادی به خود اختصاص دهد.

به گزارش آساپردازش، شرکت HP به عنوان یکی از بزرگان در ساخت پرینتر‌های رنگی و سیاه و سفید بین کاربران شناخته می‌شود. همچنین آنها تولید سرور، لپ‌تاپ، تلفن‌های هوشمند و نرم‌افزار‌های مدیریت شبکه را نیز در برنامه‌های خود جای داده‌اند تا امروز به یکی از موفق‌ترین شرکت‌ها تبدیل شوند. یکی از اولین محصولات این شرکت یک نوسان‌ساز بود که در سال 1930 توسط بیل هیولت ساخته شد. محصولی که در زمان خود همه رقبا را شکست داد.

نکته جالب در مورد ثبت رکورد جدید از HP این است که این پیروزی در حالی شکل گرفته است که کتی لسجک در سال 2015 بعد از 35 سال از سمت مدیریت مالی این شرکت کناره‌گیری کرد. در فصل دوم سال مالی HP که منتهی به ماه آپریل است، درآمد این شرکت با رشد 14.5 درصدی به رقمی معادل 8.76 میلیارد دلار رسید که کمی بیشتر از رقم پیش‌بینی شده 8.28 میلیارد دلار است. بدین‌ ترتیب آنها توانستند با کسب 22.6 درصد از سهم جهانی بازار کامپیوتر، با قدرت در صدر جدول قرار بگیرند. باید دید که در آینده این رشد به خصوص در بخش بازار سرور به چه شکلی دنبال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *