آیا نیاز به افزایش عملکرد سیستم ذخیره‌سازی خود دارید؟ راه حل شما استفاده از معماری HP SmartCache است.

HP SmartCache ترکیبی از فناوری های مختلف و انواع دستگاه ها است که به منظور افزایش عملکرد و کاهش هزینه های ذخیره سازی استفاده می شود. HP SmartCache یک معماری ذخیره سازیست به این صورت که داده های اصلی را بر روی هارددیسک ذخیره می کند و از یک دستگاه با نرخ تاخیر کم (مانند SSD) برای ذخیره Hot Data (داده هایی با دسترسی زیاد) استفاده می کند. در واقع با این کار از سرعت بالای هارددیسکهای SSD و فضای ذخیره سازی HDD برای بهبود عملکرد ذخیره سازی استفاده می کند.

این تکنولوژی راه حلی است برای Read Caching بر پایه کنترلر و مناسب محیط های DAS یا Direct Attach Storage است. HP SmartCache در کنترلرهای آرایه هوشمند یا HP Smart Array Controller تعبیه شده و در سرورهای پرولیانت نسل 8 سری P به بعد قرار داده شده است. این کنترلرها به صورت زیر هستند:

1. HP Smart Array P420 Controller

2. HP Smart Array P421 Controller

3. HP Smart Array P822 Controller

4. HP Smart Array P721m Controller

 

HP Smartcache برای اپلیکیشن، پایگاه داده و محیط های کاری تحلیلی مناسب است که عملیات خواندن در آنها نقش مهمی دارد و درخواست های داده بسیار تکرارشونده است.
معماری HP SmartCache از سه عنصر زیر تشکیل شده است:

1.ذخیره ساز اصلی: که می تواند یک HDD و یا اتصالی به SAN باشد.
2.شتاب دهنده: که باعث سرعت بیشتر در مقابل تاخیر کمتر می شود. ظرفیت این شتاب دهنده کمتر از دستگاه ذخیره ساز اصلی است(شتاب دهنده معمولاً یکSSD است).
3.فراداده: که شامل اطلاعاتیست که در یک فضای نسبتاً کوچک از حافظه (Flash-Backed Write Cache) یا FBWC ذخیره می شود و محل اطلاعات موجود در شتاب دهنده و دستگاه ذخیره ساز اصلی را نشان می دهد.

معماری HP SmartCache بسیار انعطاف‌پذیر است، به طوریکه از انواع دستگاه‌های ذخیره سازی، شتاب دهنده و فراداده پشتیبانی می کند.

ویژگی ها و فواید HP SmartCache

  1. شتاب بخشیدن به Workload
با کش کردن Hot Data بر روی SSD، سرعت Workload به میزان 3.5 برابر افزایش می یابد.

  2. مدیریت یکپارچه
به راحتی می توانید آرایه ها و HP SmartCache را از طریق آرایه ای از ابزار پیکربندی (ACU) مدیریت کنید. مدیریت آرایه و HP SmartCache از طریق HP Smart Storage Administrator به آسانی انجام می شود.

  3. استقرار آسان
HP SmartCache، به راحتی با پایگاه داده شما ادغام می شود و به کمترین تغییرات در برنامه ها و سیستم عامل  نیاز دارد.

  4. بهره وری عملیاتی
بهره وری و کارایی سرور را بهبود می بخشد.
 

مدیریت و تجزیه و تحلیل

برای پیکربندی HP SmartCache، از ابزار پیکربندی HP Smart Array استفاده می شود که شامل: مدیریت هوشمند ذخیره سازی (HP SSA)، خط فرمان مدیریت هوشمند ذخیره سازی (SSA-CLI)، آرایه ای از ابزار پیکربندی (ACU) و یا ACU-CLI است. این ابزارها یک تجزیه و تحلیل ترکیبی ارائه داده و دید وسیعتری از زیر سیستم های دیسک ذخیره سازی به ما نشان می دهند. از این طریق شما می توانید روند اتفاقات درون HP SmartCache را مشاهده کنید.

تجهیزات مورد نیاز برای HP SmartCache

  1. سرور پرولیانت نسل 6، 7، 8 و 9 اچ پی

  2. 2 گیگابایت حافظه FBWC برای سرور های نسل 8 و 4 گیگابایت برای نسل 9

  3. لایسنس HP SmartCache برای موارد مورد نیاز

  4. حداقل یک سرور پرولیانت اچ پی با پشتیبانی از (HDD(s)/SSD(s

  5. یک نسخه به روزرسانی شده از (Array Configuration Utility (ACU