تولید SSD‌‌های هشت ترابایتی توسط سامسونگ

تولید SSD‌‌ هشت ترابایتی توسط سامسونگ

آساپردازش: بر اساس اطلاعات رسمی ارائه شده توسط سامسونگ به نظر می‌رسد که مراحل تولید انبوه SSD‌های هشت ترابایتی این شرکت با اندازه استاندارد NF1 آغاز شده است. اندازه استاندارد NF1 به خاطر بزرگتر بودن نسبت به M.2 به آنها امکان می‌دهد تا بتوانند حجم SSD را تا حداکثر دو برابر افزایش دهند.

به گزارش آساپردازش، سامسونگ حدودا یک سال پیش از این نوع SSD پرده برداری کرد و حالا به نظر می‌رسد بعد از گذر این مدت زمان آنها به تکنولوژی مورد نظر دست پیدا کرده و مراحل تولید انبوه برای عرضه به بازار را آغاز کرده باشند. می‌توان انتظار داشت که SSD‌های مذکور نسبت به مدل های M.2 بسیار قوی‌تر باشند و در حین کار نیز عملکرد بهتری را ارائه کنند. بر اساس اطلاعات منتشر شده که می‌توانید در جدول زیر نیز آنها را به صورت کامل‌تری مشاهده کنید سرعت خواندن ۳۱۰۰ و سرعت نوشتن ۲۰۰۰ مگابایت در ثانیه لحاظ شده است. همچنین سرعت خواندن و نوشتن تصادفی به ترتیب ۵۰۰ هزار و ۵۰ هزار IOPS است. به نظر توان عمیلاتی نوشتن در روز نیز به عدد ۱.۳ رسیده است. البته خبر جالب در مورد این SSD‌ها صرفا افزایش حجم نیست بلکه به نظر سامسونگ این نسل را به رابط PCI-E 4.0 مجهز خواهد کرد. شاید نکته قابل توجه این باشد که در حال حاضر صرفا یک پردازنده در بازار از رابط PCI-E پشتیبانی می‌کند که آن نیز IBM Power9 است. به نظر همچنین امکان نصب ۷۲ عدد از این درایو‌ها در رک‌های U2 وجود دارد. با توجه به حجم حداکثری هر درایو و تعداد ۷۲ عدد از آنها می‌توان به حداکثر ۵۷۶ ترابایت فضا برای ذخیره‌سازی داده‌ها دست پیدا کرد.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]