تولید نسخه 16 گیگابایتی Tesla V100 ادامه خواهد داشت

تولید نسخه ۱۶ گیگابایتی Tesla V100 ادامه خواهد داشت

آساپردازش: در ماه مارچ گذشته شرکت Nvidia در کنفرانس سالیانه مربوط به تکنولوژی کارت‌های گرافیکی خود، بالاخره بعد از مدت‌ها کارت مورد انتظار ۳۲ گیگابایتی Tesla V100 را معرفی کرد. این کارت از حافظه جدید ۸-Hi HBM2 استفاده می‌کند و توان ارائه قدرتی تقریبا دو برابری نسبت به مدل ۱۶ گیگابایتی که از حافظه VRAM استفاده می‌کرد را داشت.

به گزارش آساپردازش، شرکت Nvidia قبلا اعلام کرده بود که مدل ۳۲ گیگابایتی به صورت کلی جایگزین مدل ۱۶ گیگابایتی در بازار خواهد شد. به صورت کلی تمام محصولات تولیدی ۳۲ گیگابایتی خواهند بود. گرچه حالا به نظر Nvidia نظر خود را تغییر داده است و تولید مدل ۱۶ گیگابایتی همچنان ادامه دارد. این شرکت در اعلامیه رسمی خاطرنشان کرد که ادعای قبلی بخش تولید آنها اشتباه بوده است و هیچوقت قرار نبود که مدل ۱۶ گیگابایتی از رده خارج شده و توسط مدل ۳۲ گیگابایتی جایگزین شود. آنها قصد دارند تا هر دو مدل را در کنار هم به صورت همزمان در بازار به فروش برسانند.

Nvidia دلیل خاصی برای ارائه اطلاعات اشتباه در کنفرانس سالیانه را اعلام نکرده است اما چیزی که مشخص است تا چند مدت اخیر که سوالات در این مورد بسیار زیاد شده بود آنها پاسخ درستی به این مشکلات نداده بودند. بدین ترتیب تا زمانی نامشخص Nvidia همچنان به تولید محصولات مختلف در خانواده Tesla V100 خواهد پرداخت که شامل مدل SMX2 و PCI-E خواهد بود.

 

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]