تولید نسخه 16 گیگابایتی Tesla V100 ادامه خواهد داشت

تولید نسخه 16 گیگابایتی Tesla V100 ادامه خواهد داشت

آساپردازش: در ماه مارچ گذشته شرکت Nvidia در کنفرانس سالیانه مربوط به تکنولوژی کارت‌های گرافیکی خود، بالاخره بعد از مدت‌ها کارت مورد انتظار 32 گیگابایتی Tesla V100 را معرفی کرد. این کارت از حافظه جدید 8-Hi HBM2 استفاده می‌کند و توان ارائه قدرتی تقریبا دو برابری نسبت به مدل 16 گیگابایتی که از حافظه VRAM استفاده می‌کرد را داشت.

به گزارش آساپردازش، شرکت Nvidia قبلا اعلام کرده بود که مدل 32 گیگابایتی به صورت کلی جایگزین مدل 16 گیگابایتی در بازار خواهد شد. به صورت کلی تمام محصولات تولیدی 32 گیگابایتی خواهند بود. گرچه حالا به نظر Nvidia نظر خود را تغییر داده است و تولید مدل 16 گیگابایتی همچنان ادامه دارد. این شرکت در اعلامیه رسمی خاطرنشان کرد که ادعای قبلی بخش تولید آنها اشتباه بوده است و هیچوقت قرار نبود که مدل 16 گیگابایتی از رده خارج شده و توسط مدل 32 گیگابایتی جایگزین شود. آنها قصد دارند تا هر دو مدل را در کنار هم به صورت همزمان در بازار به فروش برسانند.

Nvidia دلیل خاصی برای ارائه اطلاعات اشتباه در کنفرانس سالیانه را اعلام نکرده است اما چیزی که مشخص است تا چند مدت اخیر که سوالات در این مورد بسیار زیاد شده بود آنها پاسخ درستی به این مشکلات نداده بودند. بدین ترتیب تا زمانی نامشخص Nvidia همچنان به تولید محصولات مختلف در خانواده Tesla V100 خواهد پرداخت که شامل مدل SMX2 و PCI-E خواهد بود.

 

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]