گوناگون

معرفی و بررسی تلویزیون‌های برتر بازار جهانی 2017-2016

گشت وگذار در بین بهترین تلویزیون‌های موجود در بازار جهانی

با توجه به بودجه همه خریداران، که همه آنها صرف نظر از قیمتشان دارای تصاویر فوق‌العاده ای هستند. اگر شما هم قصد خرید تلویزیونی جدید و به‌روز با بهترین امکانات هستید جای درستی آمده‌اید. مادر این مقاله نگاهی به بهترین تلویزیون‌هایی داریم که دارای فناوری کیفیت ۴K و HDR هستند و در بازار موجود هستند که ما آنها را تست و ارزیابی کرده‌ایم. البته سایزهایی ازین تلویزیون‌ها هستند که ممکن است در بودجه شما نگنجد یا شما اندازه آنها را نپسندید ولی ما همه آنها رامورد بررسی قرار داده‌ایم. همه این تلویزیون‌ها دارای رزولوشن ۴K هستند اما اگر شما استطاعت خرید تلویزیون‌های ۴K را ندارید می‌توانید تلویزیون‌های full-HD باکیفیت ۱۹۲۰*۱۰۸۰ پیکسل را انتخاب کنید.
تلویزیون‌های دارای محتوای ۴K به صورت گسترده‌ای توسط پخش کننده‌های تلویزیونی درحال  تولید و توزیع می‌باشند. پخش‌کننده‌های ویدیویی تمام برنامه‌های ورزشی و سریالهای خودرا درسال۲۰۱۷ با رزولوشن ۴K عرضه کرده‌اند البته این برنامه‌ها با اتصالات اینترنتی نیز می‌توانند در دسترس باشند به شرطی که سرعت اینترنت حداقل حدود۱۵مگابایت برثانیه داشته باشید. البته به عنوان جایگزین می‌توانید از پلیرهای Blue-ray با کیفیت ۴K نیز استفاده کنید و سپس دیسک‌های آنرا تهیه نمایید.
شرکت‌های پخش اینترنتی همچنین برای مشترکان خود برنامه‌های با کیفیت UHD نظیر فوتبال، راگبی و موتورسواری و اسکوآش را توسط اینترنت دارای سرعت بالای نامحدود را در کانالهای ورزشی خود عرضه می‌کند چون پخش تلویزیونی از اینترنت که نیاز دارد سریعتر است.
راهنمای  خرید تلویزیون
نسل آخر تلویزیونهای ۴K دارای رزولوشن ۳۸۴۰*۲۱۶۰ پیکسل هستند که این  مقدار چهار برابر بیشتر از تلویزیون‌های  فول HD میباشد که همراه آخرین مدل ورودی‌های HDMI که قابلیت پشتیبانی از دستگاه‌های دارای محتوای ۴K هستند می‌باشد، مانند تصاویر اولترا HD دیسک‌های Blue-ray و پخش کننده‌های رسانه ای Amazonfire و Nvidiashild.
نکته ی اختصاصی برای جستجوی این تلویزیون‌ها قابلیت اتصال توسط ورودی‌های  HDMI است که از قابلیت HTCP   ۲/۲ پشتیبانی می‌کنند فناوری HTCP 2/2 سطح جدیدی از قابلیت محافظت از کپی کردن است که شامل همه‌ی وسایل خارجی با کیفت ۴K می باشد، بنابراین تمام ورودی‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند بسیار مناسب هستند. اگر بودجه ی کافی برای خرید مجموعه‌های ۴K  را دارید به احتمال زیاد آن‌ها دارای ورودی سازگار با قابلیت HTCP2.2 هستند.قیمت‌های تلویزیون‌های با کیفیت ۴K  شدیدا درحال کاهش است بیشتر کارخانه‌های تولید تلویزیون توجه خود را صرف تی وی‌های بزرگ با کیفیت ۴K  کرده اند شما احتمالا درآینده مجبورید با آنها رو به رو شوید این کارخانه‌ها تی وی‌های خودرا با کیفیتی فوق العاده در صفحه نمایش بزرگ (بزرگ تر از۵۵ اینچ) ارائه می کنند.یک قانون طبیعی درباره تی وی‌های ۴K این است که چه نزدیک صفحه نمایش باشید چه دور تر یک کیفیت را مشاهده خواهید کرد درمقیاس کیفیت تی وی‌های ۴K بدون اشکار ساختن همه ی پیکسل‌ها توسط خودشان بسیار بالاست بنابراین شما هرچه نزدیک تر بروید کیفیت تصاویر کمتر نخواهد شد البته این نکته ارزش دانستن دارد که کیفیت اختصاصی ۴K (UHD) مانند جانداری است که از همین حالا سال به سال ومرحله به مرحله روبه تکامل است (مانند جهش تکاملی از کیفیت سیاه سفید به رنگی یا (SD به HD) البته تا قبل از سال ۲۰۲۰ کیفیت ۴K می تواند به ۵K هم برسد همچنین نسل جدی تلویزیون‌های HDR و UHD در سال ۲۰۱۶ عرضه شده اند که میتوانند کیفیتی بالاتر از آنچه در عمق رنگ‌های سابق دیده بودیم را ارائه دهند به هر حال شما برای استفاده از این قابلیت‌ها باید تلویزیون‌های ۴K خودرا به قابلیت HDR تغذیه کنید.
چگونگی آزمایش تلویزیون‌ها
همه تلویزیون‌های جدید هم و غم خود را صرف عرضه و پشتیبانی گونه‌های مختلف کیفیت FULL HD و ۴K کرده‌اند. برای ارزیابی کیفیت و کارایی رنگ‌ها و سطح رنگ مشکی و خاکستری ما آزمایش‌های گسترده تر دیگری را به شما معرفی میکنیم. همه ی این تلویزیون‌ها با محتوای Real-World دیده شده اند و توسط تیونر‌های Onboard عرضه می‌شوند و البته به همراه دیسک‌های Blue-ray شامل سریال مختلف که برای آزمایش کنتراست پویای تصاویر است. همه ی تلویزیون‌های ۴k محتوای کیفیت HD را با حفظ تناسب به درجات کمتر یا بیشتر گسترش می‌دهند (که البته این به سادگی به معنای تعداد کمی از پیکسل‌ها نیست بلکه به معنای پوشش تمام پیکسل‌های صفحه نمایش است) این وظیفه‌ای است که بعضی از تلویزیون‌ها بهتر از دیگران انجام می دهند.
این موضوع موقعی مناسب تر به نظر می‌آید که از عینک‌های سه‌بعدی استفاده کنیم تا ببینینم این قابلیت با کمک تصاویر چند بعدی فیلم‌های کمپانی والت دیزنی، تجربه ی دیدن ما را چطور پوشش می‌دهد،  البته برای اندازه گیری واقعی این صفحه نمایش‌های UHD شما به محتوای اصلی ۴K نیاز دارید و همچنین پخش کننده‌های  Netflix و Amazon یا دیسک هایBlue-ray. بعضی مجموعه‌ها سرویس‌های ۴K مختلفی را یک جا جمع آوردند که می توانیم آن‌ها را با پخش تلویزیونیAmazon محک بزنیم.
در نهایت با تست پلی بک آن‌ها و دسترسی به مجموعه ای از صدا‌ها و ویدیو کلیپ‌ها که از انواع مختلف‌کدک‌ها و Wrapper‌ها تشکیل شده اند. از ورودی USB یا قابلیت پخش DLNA و QNAP NAS که می تواند محتوای سایت Plex و Twonky Media را پخش کنند هنگامی صفحه نمایش‌های بزرگ کیفیت بالا را ارائه می دهند (بالاتراز۵۵اینچ) که پنل‌های نمایشی کوچک تر آن‌ها متوقف نشده باشد.

SONY ZD9 SERIES
تلویزیون سونی ۶۵ اینچ ممکن است قیمت گزافی داشته باشد اما این تلویزیون بهترین تلویزیونی است که کیفیت HDR را در صفحه نمایش LED نشان داده است. نکته اختصاصی برای موفقیت سونی قابلیت full-array بودن بک لایت drive master می‌باشد که شامل تعداد نامشخصی از چراغهای LED تنظیم شده است که توسط الگوی اختصاصی روشنایی کنترل شده است.
این ویژگی باعث می‌شود که تلویزیون با دقت فوق‌العاده ای تصاویر را نشان دهد که در مقابل نور آفتاب نیز مشکلی برای کیفیت HDR آن و طیف روشنایی ایجاد نخواهد کرد. طراحی ظاهری آن نیز بسیار خیره کننده‌است و قاب آن نیز باصورتی طلایی تزیین شده است و اتصالات پشت پنل قابل حمل آن مخفی هستند. همچنین این تلویزیون دارای چهار ورودی HDMI می‌باشد که از قابلیت HDCP2.2 پشتیبانی می‌کند. همچنین خروجی صوتی دیجیتال و قابلیت اتصال وای فای و پشتیبانی از تصاویر سه بعدی نیز در این تلویزیون گنجانده شده‌است.
این تلویزیون با سیستم عامل اندروید نیز راه اندازی می‌شود که این موضوع می‌تواند گاهی نامطلوب باشد. در این تلویزیون هیچگونه کمبودی برای سرویسهای پخش آنلاین نظیر Netflix  و  Amazon videoکه هردو دارای کیفیت ۴K می‌باشند، به چشم نمی‌باشد. کیفیت تصاویر نیز بسیار عالیست، علاوه براین دارای بک‌لایت Master drive نیز می‌باشد و همچنین دارای پردازشگر تصویر X1extreme HDR هست که وظیفه قابل توجهی برای کل مجموعه دارد حتی وقتی دارای رزولوشن ۴K نباشند. اگر این مجموعه نقطه ضعفی داشته باشد فقط در سیستم صوتی آن است که البته ایراد کوچکی برای آن است و احتمالا شما از یک ساندبار استفاده خواهیدکرد.

PANASONIC TX-58DX802B
معمولا برند پاناسونیک زیاد اهل تجملات نیست ولی پنل این تلویزیون همچون طاووس زیباست مخصوصا بخاطر طراحی سه پایه پرزرق وبرق آن. به نظر میرسد این تلویزیون برای هرکسی مناسب نباشد ولی طرفداران اصول زیباشناختی، آن را دوست خواهند داشت. صفحه نمایش سه‌بعدی آن نیز توسط دو سه پایه نگهداری می‌شود و ساندبارهای صوتی آن نیز توسط رابط سربی به پنل متصل هستند. سیستم صوتی آن ساخت کمپانی Harmon kardonمی‌باشد که ساندبارهای ۱۲-drive آن نقش چشمگیری در کیفیت صدای پخش شده توسط آن دارند که صدایی در  محدوده وسیع و پرطراوت است. اتصالات آن شامل ۴ ورودی HDMI با کیفیت ۴K قابلیت پشتیبانی از HDCP2.2، دارای سه ورودیUSB و خروجی digital optical audio و قابلیت WiFi می‌باشد. رابط کاربری هوشمند آن با سیستم عامل fire fox تقویت شده است که شامل صفحه سفارشی سازی و خوش آمدگویی می‌باشد و شما در آن صفحه میتوانید کانالهای تلویزیونی مورد علاقه خودرا مشخص کنید. سرویس‌ها و ورودی‌ها مستقیما روی صفحه نمایش اولیه  مشخص هستند.
کیفیت تصاویر واقعا تحسین برانگیز است اگر چه صفحه نمایش آن به اندازه قابلیت backlight  full-array و کیفیت ۴k آن نیست. جزییات رنگ آن بسیار عالیست اگرچه تلویزیون با قابلیت edge-lighting ناسازگار است و هنگامی که فیلمهای letter box را با آن مشاهده می‌کنید ممکن است با مشکل روبه رو شوید. قیمت مناسب   و رعایت مباحث زیباشناسی تلویزیون و کیفیت تصاویر آن پیشنهاد خوبی برای داشتن این تلویزیون در منزل شماست.

(LG OLED65E6 (E6 SERIES
شرکت ال جی سالهاست در حال بهبود کیفیت تلویزیونهای OLED خود است و تلویزیون E6 آن به همین بهبود اشاره دارد. به هر میزان این صفحه نمایش تخت تماشایی برای رسیدن به همین هدف ساخته شده است. طراحی ظاهری این تلویزیون واقعا فاخر و زیباست و ممکن است زیباترین تلویزیونی باشد که تابه حال خریده اید. صفحه نمایش بسیار نازک آن و طراحی تصاویر روی صفحه نمایش آن واقعا خصوصیات یک OLED را به رخ میکشد. همچنین سیستم صوتی و ساندبار‌های آن که ساخت کمپانی Harmon kardon می‌باشد. اتصالات شامل چهار ورودی HDMI باقابلیت HDCP2.2 و سه پورت USB و خروجی digital optical audio و پشتیبانی از Wifi داخلی. سیستم‌عامل آن webos است که رابط هوشمند آن دارای نوار ابزاریست که کلیه ورودی‌ها و کانال‌ها و برنامه‌ها را پایین صفحه نمایش در دسترس شما قرار می‌دهد و توسط ریموت جادویی و اشاره گر LG هدایت میشود.
تلویزیون تمام سرویسهای پخش آنلاین شامل Netflix ،amazon وcatch up tv رانیز پشتیبانی می‌کند که دارای کیفیت ۴k هستند. این تلویزیون همچنین قابلیت HDR باصدا و تصویر دالبی را نیز پوشش می‌دهد که اخیرا در پخش شبکه Netflix دیده شده اند. کیفیت تصاویر و سطوح رنگ مشکی واقعا خیره کننده است که انتخابی عالی برای مشتاقان برنامه‌های ورزشی است. کارآیی سیستم صوتی ممکن است کمتر چشمگیر باشد هرچند داشتن دو میکرو اسپیکر۴ وات ممکن است مناسب به نظر برسد. روی هم رفته این تلویزیون ۴k را میتوان تلویزیون ارزشمندی قلمدادکرد.

SONY KD-55XD9305
سونی تمام تلاش خودرا صرف این تلویزیون OLED باکیفیت  و صفحه نمایش تخت ونازک edge-lit خود کرده است. نکته اختصاصی این تلویزیون backlight driveهوشمند ونازک آن است که نهایت ظرافت و خوش سلیقگی اطراف آن به کار رفته است.
این تی وی دارای ۴ ورودی HDMI است که دارای قابلیت HDCP2.2 می‌باشد، البته همراه ورودی AV و سه ورودیUSB و خروجی optical digital و پشتیبانی از وای فای داخلی. سیستم‌عامل این تلویزیون اندروید گوگل است که همراه پلتفرم پخش تلویزیونی Youview EPG است و مجموعه کاملی ازپخش آنلاین شبکه Catchup می‌باشد این تلویزیون با دو تیونر ماهواره‌ای و freeview نیز تقویت شده است و نیز قابلیت پخش آنلاین شبکه هایی نظیرNetflix,amazon که هردو دارای کیفیت ۴k هستند را پشتیبانی می‌کند. این تلویزیون همچنین دارای قابلیت سه بعدی است. تکنولوژی backlight drive نازک همراه با دو لامپ LED راهنما آن که صفحه نمایش را به نسبت ۵۰ به ۵۰ تقسیم می‌کند به تلویزیون اجازه میدهد کنتراست تصاویر را تقویت نماید. پردازش تصاویر نیز در اینجا عالیست که باتنظیم نور مشکی بهبود یافته است. هم چنین قابلیت کم نورسازی خودکار محلی auto dimming local و قابلیت x-tended range که یک محیط نمایشی سینمایی را تداعی میکند، مدیریت حرکات و تصاویر سونی را قدرتمندتر ساخته وبرای دیدن برنامه‌های ورزشی آن را کارآمدتر می کند. کارآیی صوتی نیز کاملا عالیست به طوری که گاهی می‌خواهید از دو منبع جدای صوتی استفاده کنید.
روی هم رفته این تلویزیون یک نوآوری در زمینه صفحه نمایش UHDاست که ارزش آزمایش آن را دارد.

PanaSonic TX-65DX902B
پاناسونیک کارگردان بزرگ هالیوود به نام vanja cernjul را برای کمک به صدا وجزییات تصویر ورنگ رابرای این محصولش به خدمت گرفته است نتیجه نیز واقعا خیره کننده است یعنی تصاویردارای بالاترین درجه ایستایی هستند ودارای کیفیت سینمایی هستند.برای رسیدن به بالاترین درجه کنتراست کیفیت تصاویر UHD این تلویزیون از قابلیت Full-array نورپشت زمینه با ۵۱۲ عدد لامپ LED استفاده میکند. این قابلیت عملکرد خوبی دارد ولی گاهی باعث خلق هاله هایی از نور اطراف اشیا روشن و شفاف می‌شود.طراحی ظاهری آن نیز بسیار زیبا ساخته شده‌است یعنی پایه زیبای حکاکی شده همراه با پنل تلویزیون که خودش به صورت بافتی زیبا تزئین شده است. اتصالات شامل ۴ ورودی HDMI هستند که همه دارای قابلیت HDCP2.2 می‌باشند، همچنین دارای سه پورت USB  و خروجی Optical audio و قابلیت وای فای داخلی نیز می باشد. این تلویزیون دارای یک جفت تیونر برای استفاده از شبکه‌های freeview و شبکه ماهواره ای freesat نیز هست. دیگر وسایل جانبی آن شامل ۲ ریموت کنترل، تاچ پد بلوتوث و یک اشاره گر IR شیک و زیباست. علاوه بر این‌ها از قابلیت سه بعدی نیز پشتیبانی میکند.  پلتفرم هوشمند  این تلویزیون کاملا هماهنگ با دستگاه‌های USB و فضای ذخیره سازی شبکه ساخته شده است. کیفیت تصاویر نیز عالیست اما کمی کوتاهی در جزئیات به چشم می آید. برای اینکه اطمینان حاصل کنید محتوای ۴K تلویزیون درحد بهترین است شما نیاز دارید که به منو تنظیمات وارد شده و حالت را از بزرگنمایی تصویرپیش فرض به حالت خودکارتغییر دهید. این کار برای موقعیست که میخواهید بدانید تلویزیون می تواند فیلمهای با ۲۱۶۰ پیکسل را تمیز وشفاف نشان دهد یا خیر. علاوه بر این جزییات کیفیت UHD میتواند به خاطر بافت موجی شکل عجیب و غریب تیره باشد. صفحه نمایش edge-lit از کیفیت HDR پشتیبانی نمی‌کند و یکپارچگی backlight تلویزیون ممکن است اشکالاتی داشته باشد .همچنین کارآیی سیستم صوتی در حد متوسط است اما روی هم رفته نسبت به قیمت آن مناسب به نظرمیرسد.

SAMSUNG KS7000
این تلویزیون جایگاه مناسبی در محدوده تلویزیونهای با کیفیت SUHD دارد. این تلویزیون ۴۹ اینچی که دارای کیفیت ۴K UHD است توسط سیستم عامل هوشمند Tizen تقویت شده است. رابط هوشمند آن شامل سرویسهای آنلاین پخش تلویزیونی Netflix، amazon ،catch up tv و بازیهای casual game می‌باشد. سرعت انتقال تصاویر به خاطر پردازنده  چهارهسته‌ای  بالاست. اتصالات شامل چهار پورت HDMIکه همگی از قابلیت HDCP2.2 پشتیبانی می‌کنند، همچنین سه ورودی USB و خروجی digital optical audio و وای فای داخلی نیز در آن تعبیه شده است. همچنین به همراه دو کنترل که یکی قدیمی و سنتی و دیگری مدل خاص ساده دیگریست. کارآیی تصاویر HDR نیز بسیار عالیست که واقعا به عمق تصاویر بازی‌ها کمک شایانی میکند. تصاویر فوق HD این تلویزیون شدت نور nits1000 را تضمین می‌کند اگرچه این میزان از سطح روشنایی را برای مدت زیادی نمیتواند حفظ کند. استفاده از فیلتر ذرات کوانتومی نیز به عمق تصاویر کمک میکند. سرویسهای پخش آنلاین آن نیز شامل Netflix,amazon که هردو ۴k هستند و همچنین یوتیوب و wuaki tv وchili cinema و نیز  سرویسهای آنلاین catch upنیز از کارایی قابل توجه سیستم صوتی آن حکایت دارند. روی هم رفته این این تلویزیون فوق العاده و دارای  کارآیی چشمگیری است.

PHILIPS 65PUS8901 AMBILUX
تلویزیون‌های فیلیپس تنها برندی هستند که از تکنولوژی ambilight استفاده می‌کند. این قابلیت فوق العاده‌ای در سیستم روشنایی است که توسط رشته ای از LEها در پشت آن تولید می‌شود. این تلویزیون به جای لامپ‌های LED معمول از ۹ پروژکتور LED که در یک نیم دایره در پشت تلویزیون قرار دارد، چیده شده اند که ممکن است نامناسب به نظر برسد ولی کاری به جاست، مخصوصا هنگام بازی کردن.
همچنین تلویزیون باید به دقت در فاصله ۹ سانتی متری از دیوار سفید گذاشته شود.این تلویزیون تنها تلویزیون ۶۵ اینچ ۴K UHD است که صداها وتصاویر را با کیفیت فوق‌العاده‌ای نشان می‌دهد. این تلویزیون دارای چهار ورودی HDMI است که هر چهارتای آنها قابلیت HDCP2.2 را دارند. علاوه براین دارای رابط SCART وخروجی Optical audio و سه USB و وای فای داخلی نیز هست.کنترل دستگاه دارای یک صفحه لمسی در یک طرف و در طرف دیگر صفحه کلید انگشتی می‌باشد. این تلویزیون از تصاویر سه بعدی پشتیبانی نمی‌کند و دارای پلتفرم هوشمند اندروید است. برنامه‌های اینترنتی با کیفیت ۴K  پخش می‌شوند. Media play back درتصاویر نیز بسیار عالیست. پیکسلهای فیلیپس همراه با پردازشگر تصاویرHD به وضوح تصاویر کمک میکند که در پردازشگر natural motion یکجا جمع شده‌اند. این اعمال برای نگهداری وضوح حرکات تصاویر در الگوریتمشان استفاده نمی‌شود اگرچه به آرام  کردن لرزش تصاویر افقی کمک میکند.

PhiliPs 55PUs6401
فیلیپس در زمینه تلویزیون‌های UHD درسال ۲۰۱۶ دست به ارتقای محصولات خود زده‌است که در اندازه‌های ۴۳ و۴۹ و۵۵ اینچ در دسترس هستند و در محدوده زیر قیمت ۱۰۰۰پوند شروع میشوند ودارای قابلیت two-sided ambilight وHDR و سازگار با کیفیت ۴K هستند؛ البته همراه با تجملات، زیبایی و  پلتفرم هوشمند اندروید.این تی وی‌ها جدا مجلل به نظر میرسند، قاب نازک صفحه نمایش ۵۵ اینچی بسیار برجسته و به رنگ خاکستری تیره است همرا ه با پایه ای که به اصطلاح Pinch نامیده میشود  وهمچنین پایه‌های bolt-on  و a – frame  آن که بسیار شیک به نظر می‌رسد. اتصالات پشت شامل ۴ ورودی HDMI که دوتای آنها باARC وMHL برچسب گذاری شده اند و سه پورت USB و رابط SCART و وای فای داخلی و خروجی digital audio. البته تنها دوتا از ورودی‌های HDMI از قابلیت HDCP2.2 پشتیبانی می‌کنند که برای منابع محتوای ۴K و دیسک‌های بلوری به ستاپ باکسها نیاز دارند. تینورهای دستگاه هم شامل freeview HD می‌باشند.کنترل تی وی هم یک اشاره گر استاندارد IR است. پلتفرم هوشمند اندروید تی وی به بدی گذشته نیست اگرچه هنوز مستعد به روز رسانی است. صفحه خانگی شامل بازیهای گوگل و بازیهای متنوع دیگر است.
این رابط دارای یک جستجوگر اینترنتی است اما بدون تعارف شما با مشکلات قالب بندی عجیب وغریبی در سایت مواجه خواهید شدکه عملا آن را غیرقابل استفاده می‌سازد. پردازشگر ۴ هسته ای این تلویزیون نیز به راهنمایی و اجرای  بازی‌ها کمک می‌کند. کیفیت تصاویر قابل تحسین است همچنین کیفیت در جزییات UHD، همچنین طراوت رنگ‌ها نیز فوق العاده است.
فیلمها با کیفیت Ultra HD از SKY Q پخش میشوند که واقعا تماشایی به نظرمیرسد.

JVC lT-42C550
هرچند قیمت تلویزیون ۴K UHD دراین تلویزیون کاهش یافته است اما هنوز توقعاتی نسبت به این تلویزیون ارزان فول اچ دی وجوددارد. اگر این تلویزیون را برای اتاق دوم یا اتاق خواب خود انتخاب کرده‌اید مسلما بودجه هزینه شده توسط شما توقع دیدن پیکسل‌های بسیار زیاد را به شما دیکته نمیکند. اتصالات این تلویزیون شامل سه ورودی HDMI و ورودی legacy video, و ورودی VGA کامپیوتر شخصی و خروجی optical audio و یک پورت USB  و شبکه است و البته قابلیت پخش freeview با کیفیت اچ دی را دارا می‌باشد. هرچند شما شاید انتظار زیادی برای پردازش عالی تصاویر ازین تلویزیون نداشته باشید اما کیفیت۱۰۸۰ کاملا دلپذیر به نظر می‌رسد به هر حال اینجا یک رابط تنظیمات وجوددارد که به شما اجازه میدهد کیفیت تصاویر را تغییر دهید. کارآیی رنگ‌ها نیز برای کیفیت‌های پایین LED وLCD است و سطح رنگ مشکی وجودندارد اما با حذف روشنایی و تقویت کنتراست تصاویر، شما میتوانید تصاویر باکیفیت تری داشته باشید. میزان عملکرد سیستم صوتی نیز به نوعی زیاد مناسب به نظر نمیرسد در کل با توجه به قیمت پایین این تلویزیون HD شما نباید توقع  بیشتری داشته باشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *