تراشه‌های QLC NAND باعث افزایش قیمت SSD خواهد شد؟

تراشه‌های QLC NAND باعث افزایش قیمت SSD خواهد شد؟

آساپردازش: استفاده از تکنولوژی‌های تازه ظهور کرده برای تولید محصولات جدید همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد اما موفق شدن آنها در بازار به فاکتور‌های بسیار زیادی وابسته است. در بسیاری از مواقع به خاطر کاهش موجودی در اثر عدم توانایی خط تولید با هماهنگی با نیاز بازار شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. این اتفاق ممکن است به زودی برای تراشه‌های QLC NAND رخ دهد که در انتها باعث افزایش قیمت نهایی SSD خواهد شد.

به گزارش آساپردازش، IMFlash Technologies که به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده تراشه‌های NAND برای تولید SSD‌های اینتل، Crucial و … به شمار می‌رود با مشکلات زیادی در زمینه تولید این چیپ‌ها روبرو شده است. این مشکلات در نهایت می‌تواند تاثیر زیادی روی قیمت نهایی SSD در بازار داشته باشد. بر اساس اطلاعاتی که به صورت غیر رسمی منتشر شدند، تنها پنجاه درصد از تراشه‌های ۳D QLC NAND تولید شده قابل استفاده هستند. اگر این اطلاعات درست باشند، باید گفت که تقریبا نیمی از توان خط تولید عملا غیر قابل استفاده است. این مسئله در صورت حقیقی بودن می‌تواند تاثیر زیادی روی قیمت تراشه‌های NAND در بازار بگذارد چون خطوط تولید این تراشه‌های در دنیا بسیار محدود است.

بدون شک اولین SSD‌های تحت تاثیر قرار گرفته این مشکلات، سری ۶۶۰p شرکت اینتل خواهد بود. این سری به کاربران اجازه می‌داد که با مبلغی کمتر از ۲۰۰ دلار به یک SSD بسیار خوب دسترسی داشته باشند. شایعات حاکی از این است که بیش از ۵۲ درصد از ویفر‌های مد نظر برای تولید تراشه‌های ۶۴ لایه QLC NAND سالم نیستند! اگر اخبار فوق توسط IMFlash Technologies تایید شود باید منتظر افزایش قیمت SSD در بازار باشیم.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]