تراشه‌های QLC NAND باعث افزایش قیمت SSD خواهد شد؟

تراشه‌های QLC NAND باعث افزایش قیمت SSD خواهد شد؟

آساپردازش: استفاده از تکنولوژی‌های تازه ظهور کرده برای تولید محصولات جدید همیشه مورد استقبال قرار می‌گیرد اما موفق شدن آنها در بازار به فاکتور‌های بسیار زیادی وابسته است. در بسیاری از مواقع به خاطر کاهش موجودی در اثر عدم توانایی خط تولید با هماهنگی با نیاز بازار شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. این اتفاق ممکن است به زودی برای تراشه‌های QLC NAND رخ دهد که در انتها باعث افزایش قیمت نهایی SSD خواهد شد.

به گزارش آساپردازش، IMFlash Technologies که به عنوان بزرگ‌ترین تامین کننده تراشه‌های NAND برای تولید SSD‌های اینتل، Crucial و … به شمار می‌رود با مشکلات زیادی در زمینه تولید این چیپ‌ها روبرو شده است. این مشکلات در نهایت می‌تواند تاثیر زیادی روی قیمت نهایی SSD در بازار داشته باشد. بر اساس اطلاعاتی که به صورت غیر رسمی منتشر شدند، تنها پنجاه درصد از تراشه‌های ۳D QLC NAND تولید شده قابل استفاده هستند. اگر این اطلاعات درست باشند، باید گفت که تقریبا نیمی از توان خط تولید عملا غیر قابل استفاده است. این مسئله در صورت حقیقی بودن می‌تواند تاثیر زیادی روی قیمت تراشه‌های NAND در بازار بگذارد چون خطوط تولید این تراشه‌های در دنیا بسیار محدود است.

بدون شک اولین SSD‌های تحت تاثیر قرار گرفته این مشکلات، سری ۶۶۰p شرکت اینتل خواهد بود. این سری به کاربران اجازه می‌داد که با مبلغی کمتر از ۲۰۰ دلار به یک SSD بسیار خوب دسترسی داشته باشند. شایعات حاکی از این است که بیش از ۵۲ درصد از ویفر‌های مد نظر برای تولید تراشه‌های ۶۴ لایه QLC NAND سالم نیستند! اگر اخبار فوق توسط IMFlash Technologies تایید شود باید منتظر افزایش قیمت SSD در بازار باشیم.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]