گوناگون

بیلد 16251 از ویندوز 10 همراه با چند قابلیت جدید و ارتباط نزدیک‌ با گوشی‌های هوشمند منتشر شد

اگرچه مایکروسافت این روزها مشغول رفع باگ‌ها و مشکلات نسخه اصلی از به‌روز رسانی Fall Creators Update از ویندوز 10 است اما این موضوع سبب نشده است که این کمپانی از اضافه کردن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید به این سیستم عامل غافل شود. مایکروسافت امروز بیلد آزمایشی 16251 از ویندوز 10 را منتشر کرد که می‌توان آن را به عنوان نسخه‌ای مهم تلقی کرد چرا که مجموعه‌‌ای از ویژگی‌های جدید را به این سیستم عامل اضافه می‌کند.

بیلد 16251 از ویندوز 10 هم اکنون در دسترس کاربران عضو حلقه سریع از برنامه Windows Insider قرار گرفته است و چند ویژگی‌ و قابلیت جدید را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. مایکروسافت چندی پیش اعلام کرده بود که یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های به‌روز رسانی Fall Creators Updateامکان ارتباط هر چه بهتر گوشی‌های هوشمند با لپ‌تاپ ها و سیستم‌های PC است. پس از افزوده شدن قابلیت نمایش اعلان‌های گوشی‌های هوشمند بر روی سیستم‌های خانگی مجهز به ویندوز 10، مایکروسافت در بیلد 16251 قابلیت جدید دیگری را معرفی کرده است.

Build 16251 2 بیلد 16251 از ویندوز 10 همراه با چند قابلیت جدید و ارتباط نزدیک‌ با گوشی‌های هوشمند منتشر شد

Build 16251 3 بیلد 16251 از ویندوز 10 همراه با چند قابلیت جدید و ارتباط نزدیک‌ با گوشی‌های هوشمند منتشر شد

این قابلیت جدید امکان ارتباط سریع و آسان گوشی‌های اندرویدی با دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10 را فراهم می‌کند. در حال حاضر تنها امکان به اشتراک گذاری صفحات وب میان گوشی‌های هوشمند و سیستم‌های خانگی ممکن شده است. به این ترتیب کاربران می‌توانند با مشاهده یک صفحه وب در گوشی خود آن را به صورت همزمان بر روی لپ‌تاپ یا PCهای متصل نیز باز نمایند یا آن را به صورت یک لینک به برنامه Action Center ویندوز 10 منتقل نمایند. اگرچه این قابلیت جدید هم اکنون تنها در اختیار کاربران گوشی‌های اندرویدی قرار گرفته اما مایکروسافت اعلام کرده است پشتیبانی از گوشی‌های آیفون نیز در بیلد آزمایشی بعدی ممکن خواهد شد. این قابلیت جدید ویندوز 10 هم اکنون از طریق مسیر Settings و سپس Phone امکان فعال سازی را دارد.

همچنین در نسخه‌های پیشین کاربران برای اینکه بتوانند اعلان‌های موجود در گوشی‌های هوشمند را دریافت کنند نیاز داشتند که دستیار هوشمند کورتانا را هم بر روی گوشی خود و هم بر روی ویندوز 10 فعال سازی کنند. در این بیلد جدید نیازی به این دستیار هوشمند نیست اما مایکروسافت از کاربران درخواست می‌کند که با نصب برنامه Microsoft Apps امکان ارتباط میان گوشی‌های هوشمند و سیستم‌های PC را فراهم کنند. در حالی که ارتباط بسیار خوبی میان نسخه‌های موبایل و دسکتاپ مرورگر کروم و همچنین مرورگر Safari برقرار است، انتظار می‌رود که این قابلیت جدید ویندوز 10 با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو نشود. علاوه بر این، به نظر می‌رسد مایکروسافت تا برقراری ارتباط مناسب میان گوشی‌های هوشمند و سیستم‌های دسکتاپ فاصله زیادی دارد. چرا که در حال حاضر برنامه‌های اندرویدی زیادی وجود دارند که قابلیت‌های کاربردی و متنوعی را در این رده فراهم می‌کنند.

دیگر ویژگی مهم بیلد 16251 از ویندوز 10 مربوط به قابلیت‌ها و دستورات جدید دستیار هوشمند کورتانا است. کورتانا هم اکنون به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون بازکردن مرورگر خود، در فضای وب به جستجو بپردازند. این دستیار همچنین قابلیت‌های جدیدی در کنترل دستگاه‌های مختلف فراهم می‌آورد. کاربران از این پس می‌توانند با دستورات صوتی نظیر Restart، Turn Off،Sign Out و Lock PC بسیاری از فعالیت‌ها را سریع‌تر از گذشته صورت دهند.

Build 16251 4 بیلد 16251 از ویندوز 10 همراه با چند قابلیت جدید و ارتباط نزدیک‌ با گوشی‌های هوشمند منتشر شد

نسخه جدید ویندوز 10 همچنین هم اکنون به صورت خودکار به جمع آوری اطلاعات از کاربران می‌پردازد و با توجه به آن‌ها در تنظیمات مربوط به بوت سیستم تغییراتی را ایجاد می‌کند. مایکروسافت اعلام کرده است که ویندوز 10 از این پس پیش از خاموش کردن سیستم‌ها، کاربران و حساب‌های کاربری آن‌ها را شناسایی می‌کند و پس از راه‌اندازی مجدد به صورت خودکار آن حساب کاربری را فعال می‌کند. آغاز به کار خودکار قابلیت Game Mode در هنگام اجرای تعدادی از بازی‌ها برای بهبود عملکرد سیستم، رفع انبوهی از باگ‌ها و مشکلات موجود در نسخه‌های پیشین و همچنین ارتقا عملکرد مرورگر Edge در استفاده از حافظه رم و پردازنده، از جمله مهم‌ترین تغییرات دیگر صورت گرفته در این نسخه از ویندوز 10 است.

همزمان به انتشار بیلد 16251 از نسخه دسکتاپ از ویندوز 10، مایکروسافت نسخه آزمایشی جدیدی از سیستم عامل ویندوز 10 موبایل را هم منتشر کرده است. این بیلد که با شماره 15235 منتشر شده است پس از ماه‌ها وقفه، یک قابلیت جدید را به گوشی‌های هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل می‌آورد. پس از به‌روز رسانی گوشی‌های هوشمند به این نسخه، کاربران می‌توانند مد کاریContinuum را به صورت نمای پرتره در اختیار داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *