گوناگون

بیت کوین در مرز ۱۰ هزار دلار؛ رشد ۸۷۰ درصدی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی در مدت یک سال

648306b9c57e5e2867365f7549c09146a38962c4 1 بیت کوین در مرز ۱۰ هزار دلار؛ رشد ۸۷۰ درصدی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی در مدت یک سال

ارزش هر واحد از ارز دیجیتالی رمزگذاری شده بیت کوین به فراتر از ۹۷۰۰ دلار رسیده است. با این تفاسیر، بسیاری از تحلیلگران معتقدند بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی مرز ۱۰ هزار دلار را پشت سر خواهد گذاشت.

آخر هفته‌ای که روز شکرگزاری را هم در خود جا داده بود حالا تجربه‌ای جدید را برای مشتاقان ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده به همراه داشته است. تجربه‌ای که در قالب عبور ارزش بیت کوین از سقف ۹۰۰۰ دلار و رسیدن ارزش آن به ۹۷۳۲ دلار ایجاد شده است. این آماری است که توسطCoinDesk به طور لحظه‌ای منتشر می‌شود.

برخی تحلیلگران معتقدند نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال در افزایش ارزش بیت‌کوین به عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتالی رمزگذاری شده، بی‌تاثیر نبوده است. به عنوان نمونه، CoinBase به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم خرید و فروش بیت کوین در ایالات متحده آمریکا، بین سه شنبه و جمعه گذشته شاهد ثبت ۱۰۰ هزار حساب کاربری جدید بوده است. به این ترتیب، مجموع حساب‌های کاربری به ثبت رسیده در این پلتفرم آنلاین تبادل ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده به ۱۳.۱ میلیون رسیده است.

.

coindesk bpi chart resize md بیت کوین در مرز ۱۰ هزار دلار؛ رشد ۸۷۰ درصدی محبوب‌ترین ارز دیجیتالی در مدت یک سال

.

در سال جاری میلادی، بیت کوین رشد ۸۷۰ درصدی را تجربه کرده است اما همچنان برخی تحلیلگران این روند افزایش قیمت را حبابی می‌دانند که هر لحظه امکان ترکیدن آن وجود دارد. بر اساس گزارش CoinDesk افزایش چشمگیر ارزش بیت‌کوین باعث شده ارزش مجموع بازار ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده (Cryptocurrencies) حالا به ۲۸۵ میلیارد دلار برسد. از این بین، بیت کوین ارزش مجموع ۱۵۱ میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است.

بیت کوین در حالی به رکورد ۱۰۰۰۰ دلار نزدیک می‌شود که تحلیلگران Fundstrat در گزارش ۲۲ نوامبر، پیش‌بینی کرده بودند ارزش این ارز دیجیتالی رمزگذاری شده در مدت زمان اندکی به ۱۱۵۰۰ دلار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.