مایکروسافت: تعدادی از دستگاه‌ها هیچ‌گاه به‌روز رسانی‌های جدید ویندوز 10 را دریافت نمی‌کنند

پس از اینکه در روزهای گذشته مشخص شد ممکن است پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز 10 بر روی تعدادی از پردازنده‌ها به زودی پایان پذیرد، مایکروسافت امروز به صورت رسمی اعلام کرد که نسخه‌های جدید از این سیستم عامل از این پس بر روی تعدادی از پردازنده‌های Intel Atom در دسترس کاربران نخواهد گرفت. علاوه بر این نسخه کنونی از این سیستم عامل نیز تنها طی چند سال آینده بر روی سیستم‌ها پشتیبانی خواهد شد.

در زمان آغاز انتشار رسمی به‌روز رسانی Creators Update، مایکروسافت اعلام کرد که سیستم‌های تحت پشتیبانی توسط پردازنده‌های Atom Z2760، Atom Z2520، Atom Z2560 و Atom Z2580 در حال حاضر قادر نخواهند بود این نسخه از ویندوز 10 را در اختیار کاربران خود قرار دهند. مایکروسافت همچنین در آن زمان اعلام کرد که در تلاش است که با رفع موانع موجود، مشکل اجرای نسخه 1703 از ویندوز 10 بر روی این سیستم‌ها را رفع کند.

با این وجود مایکروسافت امروز اعلام کرد به دلیل عدم سازگاری سیستم عامل ویندوز 10 با این پردازنده‌ها قادر نیست به‌روز رسانی Creators Update که چندی پیش به صورت رسمی منتشر شد را در اختیار کاربران سیستم‌‌های مبتنی بر این پردازنده‌ها قرار دهد. مایکروسافت اعلام کرده است که محدودیت موجود در ساختار این پردازنده‌ها از اجرای مناسب این نسخه از ویندوز 10 بر روی این سیستم‌ها جلوگیری می‌کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است با توجه به اینکه این پردازنده‌ها دیگر توسط اینتل نیز پشتیبانی نمی‌شوند، درایور جدیدی برای آن‌ها منتشر نمی‌شود و بدون انتشار این درایورهای جدید امکان رفع موانع موجود نیز ممکن نیست.

مایکروسافت در بخش دیگری از این بیانیه اعلام کرده است که به جای انتشار به‌روز رسانیCreators Update برای این سیستم‌ها، به پشتیبانی از نسخه Anniversary Update از ویندوز 10 بر روی این سیستم‌ها تا ماه ژانویه سال 2023 ادامه خواهد داد. به این ترتیب کاربران سیستم‌های مبتنی بر این پردازنده‌ها می‌توانند تا این تاریخ بدون هیچگونه نگرانی از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده کنند. اگرچه این سیستم‌ها تا شش سال آینده بسته‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد اما قابلیت جدیدی به سیستم عامل موجود بر روی آن‌ها افزوده نخواهد شد.

منبع

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]