به‌روزرسانی امنیتی AMD برای رفع مشکلات Spectre منتشر خواهد شد

به‌روزرسانی امنیتی AMD برای رفع مشکلات Spectre منتشر خواهد شد

به گزارش آساپردازش، شرکت AMD به تازگی اعلام کرده که این به‌روزرسانی جزئی از به‌روزرسانی جدید مایکروسافت برای Windows 10 است که مشکلات امنیتی Spectre را به صورت کامل رفع کرده و راه‌های نفوذ را خواهد بست. این به‌روزرسانی جدید تقریبا مانند کاری است که مایکروسافت در ماه ژانویه انجام داده و نوع اول از مشکلات Spectre را حل کرد. حالا نوبت به نوع دوم رسیده تا دسترسی آن به صورت کامل قطع شود.

البته بر خلاف به‌روزرسانی‌های قبلی، این کار تنها قسمتی از راهکار است. AMD در کنار آن یه به‌روزرسانی برای فریم‌ور پردازنده‌های خود منتشر کرده است که برای جلوگیری از مشکلات امنیتی دارندگان این نوع از پردازنده‌ها باید حتما آن را نصب کنند. این به‌روزرسانی امنیتی حتی برای پردازنده‌هایی که در سال ۲۰۱۱ نیز منتشر شدند در دسترس خواهد بود. البته لیست کاملی از پردازنده‌هایی که از این به‌روزرسانی پشتیبانی می‌کنند اعلام نشده است.

در کنار همه آنها باید بگوییم شرکت سازنده مادربردی که شما از آن استفاده می‌کنید باید بستر استفاده از فریم‌ور پردازنده را فراهم کند و بدین ترتیب باید منتظر عرضه این به‌روزرسانی توسط شرکت سازنده مادربرد باشید. در حال حاضر مادربرد‌های Ryzen X370 هنوز شامل به‌روزرسانی ماه آپریل نشدند. باید صبر کنیم و ببینیم که چه مدل‌هایی و در چه زمانی این به‌روزرسانی امنیتی مهم را دریافت خواهند کرد. انتظار می‌رود که درصد بسیار زیادی از مادربرد‌های نسل Ryzen این وصله امنیتی را دریافت کنند اما با این سرعت پیشرفت امید زیادی به مدل‌های قدیمی نیست. در سمت اینتل هیچکدام از شرکت‌های سازنده مادربرد حاضر نشدند که مدل‌های عرضه شده قبل از ۲۰۱۵ را پشتیبانی کنند. در حالی که این به‌روزرسانی‌ها بسیاری از مشکلات را حل می‌کند اما هر دو شرکت AMD و اینتل در محصولات آینده خود تغییرات سخت‌افزاری ایجاد خواهند کرد تا این مشکل امنیتی دیگر تکرار نشود.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]