امنیت و نفوذ, نرم افزار و سیستم عامل

بهترین برنامه‌‌های آنتی ویروس‌ برای سیستم عامل ویندوز 10 معرفی شدند

اگرچه در آخرین نسخه‌های منتشر شده از ویندوز 10، برنامه Windows Defender با تغییرات گوناگونی روبرو شده است

اما با این وجود بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند که هنوز برای ایجاد امنیت در این سیستم عامل از نرم‌افزارهای دیگری استفاده کنند. موسسه AV-TEST که هر از چندگاهی رده بندی‌های جدیدی از بهترین برنامه‌های آنتی ویروس برای ویندوز 10 منتشر می‌کند، به تازگی نتیجه آخرین بررسی‌های خود که در ماه‌های آوریل و مارس صورت گرفته را منتشر کرده است.

بررسی‌های جدید موسسه AV-TEST نشان می‌‌دهد که مایکروسافت هنوز برای رقابت با دیگر نرم افزارها راه زیادی را در پیش دارد. در طی بررسی‌های صورت گرفته توسط این موسسه در طی ماه‌های گذشته مشخص شد که محصولات کمپانی‌هایی نظیر Kaspersky، Bitdefender و Symantec از جهاتی بر دیگر نرم افزارها غلبه و برتری دارند. اما در جدیدترین نتایج منتشر شده از سوی این موسسه، به نظر می‌رسد که باید عنوان بهترین برنامه آنتی ویروس در سیستم عامل ویندوز 10 را به Kaspersky و Avira بسپاریم.

اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه AV-TEST نشان می‌دهد که این دو نرم افزار توانسته اند در بخش‌های محافظت، عملکرد و قابل استفاده بودن، نمره 6 از 6 را کسب کنند و این بررسی را با کسب 18 امتیاز پشت سر بگذارند. در این بررسی Trend Micro، Symantec و Bitdefender نیز توانسته اند جایگاه‌های بعدی را کسب کنند.

.

Windows 10 antivirus 3 بهترین برنامه‌‌های آنتی ویروس‌ برای سیستم عامل ویندوز 10 معرفی شدند

.

نمرات کسب شده توسط برنامه‌های حفاظتی ESET نیز به ترتیب 5.5 امتیاز برای محافظت، 4 امتیاز برای عملکرد و 6 امتیاز برای قابل استفاده بودن گزارش شده است که نشان می‌دهد این برنامه‌ها نه تنها قادر به کشف همه ویروس‌ها و بدافزارها نیستند، بلکه سبب می‌شوند عملکرد ویندوز 10 نیز کند و با مشکل روبرو شود.

برنامه Windows Defender که هم اکنون در نسخه‌های مختلف ویندوز 10 در دسترس کاربران قرار گرفته در این بررسی به امتیاز نهایی 15 دست یافته است. 4.5 امتیاز در بخش‌های محافظت و عملکرد و 6 امتیاز در بخش قابل استفاده بودن نمرات کسب شده توسط این نرم افزار است.

موسسه آلمانی AV-TEST، علاوه بر نسخه Home، نسخه تجاری با عنوان Enterprise از ویندوز 10 را هم مورد بررسی قرار داده است. طبق نتایج بدست آمده در این بخش، بازهم نرم افزار Kaspersky توانسته است عنوان بهترین و قدرتمندترین برنامه آنتی ویروس را از آن خود کند. نتایج کامل این بررسی در زیر نشان داده شده است.

.

Windows 10 antivirus 4 بهترین برنامه‌‌های آنتی ویروس‌ برای سیستم عامل ویندوز 10 معرفی شدند

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *