باگ های امنیتی EMC, VMware بنزینی بر روی آتش امنیت ابری

در حالی که همه در مورد Meltdown و Spectre فریاد می زدند، برای بسیاری از مراکز داده های شرکت های سازمانی و ارائه دهندگان ابر که از محصولات EMC و VMware Dell استفاده می کردند، یکی دیگر از اصلاحات امنیتی فوری در حال انجام است.

اولین آسیب پذیری که در لیست آسیب پذیری های رایج (MITER (CVE به عنوان CVE-2017-15548 تعیین می شود ، اجازه می دهد تا مهاجم دسترسی ریشه به سرورها را به دست آورد. این به طور بالقوه امکان دسترسی مستقیم به پشتیبان ها در سرور را فراهم می کند، به آنها اجازه می دهد تا تصاویری از ماشین های مجازی، پایگاه داده های پشتیبان گیری و سایر داده های ذخیره شده در سیستم های آسیب دیده را بازیابی کنند.

آسیب پذیری دوم، CVE-2017-15549 ، باعث می شود مهاجم به طور بالقوه فایل های مخرب را بدون هرگونه احراز هویت به هر مکان در سیستم فایل سرور آپلود کند.

و سوم، CVE-2017-15550 ، یک اشکال افزایش امتیاز است که می تواند به کسی که با دسترسی مجدد به سطح پایین دسترسی داشته باشد برای دسترسی به فایل ها در سرور مجاز باشد. مهاجم می تواند این کار را با استفاده از درخواست وب انجام دهد تا از “مسیر مسیر” استفاده کند.

این حملات نیاز به دسترسی به شبکه ای دارد که سرورها در آن اجرا می شوند، بنابراین در اکثر موارد ممکن است حملات اینترنتی انجام شود – حداقل اگر سیستم های پشتیبان در شبکه ای که از اینترنت پخش می شوند اجرا شود. اما این آسیب پذیری ها می توانند فرصت هایی را برای مهاجمان که در مرکز داده ها از طریق سوءاستفاده های دیگر جای گرفته اند، ایجاد کنند. متاسفانه، Davi Ottenheimer به عنوان محقق امنیتی  اشاره کرد، صدها نفر از این سیستم ها در معرض اینترنت هستند که شامل بیش از صد عدد از آنها در اوکراین، چین و روسیه است.

نوشته های مرتبط

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

04

اردیبهشت
سرور و Mainframe

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور HPE DL380 Gen10 Plus

سرور های HPE پرفروش‌ ترین مدل سرور در ایران و کل دنیا هستند، و باز هم HPE جدیدترین سرور خود را با نام HPE DL380 Gen10 PLUS میباشد را معرفی و به بازار دنیا روانه کرد تا بالاترین جایگاه را در میان دیتاسنتر ها کسب نماید .

در سرورهای نسل 10 با داشتن ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های به‌روز و جدید در زمینه سخت افزار و نرم افزار، قادر به ارایه کارایی، توسعه پذیری و امنیت در سطح بسیار بالا است و در پردازش‌های سنگین و دیتاسنتر، HPC ، مجازی سازی ، گرافیک و رندرینگ در سطح حرفه‌ای ، شبیه سازی و مدل سازی ، کاربرد دارد. […]

iLO Amplifier Pack

11

بهمن
نرم افزار و سیستم عامل

نرم افزار HPE iLO Amplifier Pack چیست؟

نرم افزار iLO Amplifier Pack یک ابزار مدیریت به روزرسانی است که کاربران سرور اچ پی HPE SERVER GEN8/9/10 را قادر می سازد تا سریعتر به روزرسانی خود را انجام داده و سیستم عامل و بروزرسانی های درایور را به صورت خودکار انجام دهند. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

10

بهمن
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]