بازگشت پردازنده‌های Athlon توسط AMD به بازار

بازگشت پردازنده‌های Athlon توسط AMD به بازار

آساپردازش: اگر به یاد داشته باشید، پردازنده‌های سری Athlon یکی از محصولات اصلی شرکت AMD در سال‌های تقریبا دور بودند. حالا این میراث ۲۰ ساله بازهم با مدل Athlon 200GE به بازار باز می‌گردد.

به گزارش آساپردازش، پردازنده‌های پایین رده و کمی قیمت در بازار اهمیت بسیار زیادی برای شرکت‌های بزرگی مثل AMD و Intel دارند. حالا AMD قصد دارد تا با عرضه Athlon 200GE بازار پردازنده‌های پایین رده را تحت تسطل خود قرار دهد. این پردازنده که به تازگی در بازار عرضه شده است همراه با یک پردازنده‌گرافیکی Vega 3 خواهد بود. این پردازنده صرفا ۵۵ دلار قیمت دارد و همچنین باید اشاره کرد که مدل‌های ۲۲۰GE و ۲۴۰GE نیز در سه ماه پایانی سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهند شد.

مدل Athlon 200GE دارای دو هسته پردازشی، چهار رشته و مدار مجتمع گرافیکی Vega 3 است که قدرت برطرف کردن نیاز‌های یک کاربر معمولی را دارد. AMD همچنین فرکانس پایه این پردازنده را ۳.۲ گیگاهرتز در نظر گرفته ولی خبری از تکنولوژی Precision Boost نیست. یکی از ضعف‌های بزرگ این پردازنده ارزان قیمت کم بودن خطوط ارتباطی PCI-Express 3.0 است. این مدل صرف از ۴ خط پشتیبانی می‌کند.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]