بازگشت پردازنده‌های Athlon توسط AMD به بازار

بازگشت پردازنده‌های Athlon توسط AMD به بازار

آساپردازش: اگر به یاد داشته باشید، پردازنده‌های سری Athlon یکی از محصولات اصلی شرکت AMD در سال‌های تقریبا دور بودند. حالا این میراث ۲۰ ساله بازهم با مدل Athlon 200GE به بازار باز می‌گردد.

به گزارش آساپردازش، پردازنده‌های پایین رده و کمی قیمت در بازار اهمیت بسیار زیادی برای شرکت‌های بزرگی مثل AMD و Intel دارند. حالا AMD قصد دارد تا با عرضه Athlon 200GE بازار پردازنده‌های پایین رده را تحت تسطل خود قرار دهد. این پردازنده که به تازگی در بازار عرضه شده است همراه با یک پردازنده‌گرافیکی Vega 3 خواهد بود. این پردازنده صرفا ۵۵ دلار قیمت دارد و همچنین باید اشاره کرد که مدل‌های ۲۲۰GE و ۲۴۰GE نیز در سه ماه پایانی سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهند شد.

مدل Athlon 200GE دارای دو هسته پردازشی، چهار رشته و مدار مجتمع گرافیکی Vega 3 است که قدرت برطرف کردن نیاز‌های یک کاربر معمولی را دارد. AMD همچنین فرکانس پایه این پردازنده را ۳.۲ گیگاهرتز در نظر گرفته ولی خبری از تکنولوژی Precision Boost نیست. یکی از ضعف‌های بزرگ این پردازنده ارزان قیمت کم بودن خطوط ارتباطی PCI-Express 3.0 است. این مدل صرف از ۴ خط پشتیبانی می‌کند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]