پردازنده

بازگشت پردازنده‌های Athlon توسط AMD به بازار

بازگشت پردازنده‌های Athlon توسط AMD به بازار

آساپردازش: اگر به یاد داشته باشید، پردازنده‌های سری Athlon یکی از محصولات اصلی شرکت AMD در سال‌های تقریبا دور بودند. حالا این میراث 20 ساله بازهم با مدل Athlon 200GE به بازار باز می‌گردد.

به گزارش آساپردازش، پردازنده‌های پایین رده و کمی قیمت در بازار اهمیت بسیار زیادی برای شرکت‌های بزرگی مثل AMD و Intel دارند. حالا AMD قصد دارد تا با عرضه Athlon 200GE بازار پردازنده‌های پایین رده را تحت تسطل خود قرار دهد. این پردازنده که به تازگی در بازار عرضه شده است همراه با یک پردازنده‌گرافیکی Vega 3 خواهد بود. این پردازنده صرفا 55 دلار قیمت دارد و همچنین باید اشاره کرد که مدل‌های 220GE و 240GE نیز در سه ماه پایانی سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهند شد.

مدل Athlon 200GE دارای دو هسته پردازشی، چهار رشته و مدار مجتمع گرافیکی Vega 3 است که قدرت برطرف کردن نیاز‌های یک کاربر معمولی را دارد. AMD همچنین فرکانس پایه این پردازنده را 3.2 گیگاهرتز در نظر گرفته ولی خبری از تکنولوژی Precision Boost نیست. یکی از ضعف‌های بزرگ این پردازنده ارزان قیمت کم بودن خطوط ارتباطی PCI-Express 3.0 است. این مدل صرف از 4 خط پشتیبانی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *