گوناگون

اینتل تامین مودم‌های iPhone را برعهده گرفت

اینتل تامین مودم‌های iPhone را برعهده گرفت

آساپردازش: بر اساس اطلاعات مطرح شده، شرکت اپل انتظار دارد که 70 درصد چیپ مودم گوشی‌های نسل جدید iPhone که در پاییز سال جاری معرفی خواهند شد توسط اینتل تامین شود. این برنامه به شیوه‌ای تنظیم شده که در سال 2019 تمام چیپ‌های مودم مورد نیاز اپل برای استفاده در iPhone توسط اینتل تامین شود.

به گزارش آساپردازش، همکاری اینتل و اپل از زمان تولید iPhone 7 شرع شده است. قبل از آن تامین چیپ‌های مودم توسط Qualcomm انجام می‌شد. این تغییرات در حالی رخ داد که اپل با Qualcomm به مشکلات قانونی برخورد و آنها ترجیح دادند که همکاری خود را با اینتل آغاز کنند. با توجه به تصمیمات اتخاذ شده به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد تا سال آینده به صورت کامل استفاده از چیپ‌های Qualcomm را قطع کند.

امسال اولین سالی است که اینتل مودم‌های خود را در گوشی‌های اپل استفاده خواهد کرد. با توجه به تمام تغییرات به نظر می‌رسد که اپل منتظر است که ببینید آیا اینتل توانایی انجام اینکار را دارد یا خیر. اگر در این فرآیند مشکلی پیش آید Qualcomm ممکن است حتی بیش از 30 درصد مودم‌ها را تامین کند. البته در سمت مقابل این امکان وجود دارد که اگر اینتل بتواند حتی بیشتر از 70 درصد مودم را تولید کند، حتی سهم بیشتری را در اختیار بگیرد. در حال حاضر این خبر توسط اپل، اینتل و البته Qualcomm مورد تایید قرار نگرفته است اما منابع معتبری این خبر را مورد تایید قرار دادند و انتظار می‌رود که اطلاعیه رسمی نیز به زودی منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *