اینتل به زودی SSD‌های جدید از خانواده Optane را عرضه خواهد کرد

اینتل به زودی SSD‌های جدید از خانواده Optane را عرضه خواهد کرد

آساپردازش: در حالی که هنوز خبر رسمی توسط اینتل منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد که آنها قصد دارند به زودی SSD‌های جدید از خانواده Optane را به بازار عرضه کنند. آخرین مدل از این خانواده Optane 900P بود و به نظر می‌رسد که مدل جدید با نام Optane 905P به بازار عرضه می‌شود.

به گزارش آساپردازش، Optane 905P با حجم، قدرت و کیفیت بیشتری ساخته شده است. در چند هفته گذشته شواهد زیادی به عرضه Optane 905P دلالت داشتند و حتی برخی از مادربرد‌های شرکت ASRock نیز صفحاتی مربوط به پشتیبانی اسلات M.2 از Optane 905P داشتند. البته در نهایت در وب‌سایت رسمی اینتل جزئیاتی از این SSD منتشر شد. بر اساس اطلاعات در دسترس قرار گرفته این خانواده شامل دو مدل 960 و 480 گیگابایتی خواهند بود. به نظر اینتل قصد ندارد تا با عرضه نسل جدید، آن را به صورت کامل جایگزین نسل قبل کند. در حالت کلی نیز خانواده 905P فاصله چندان زیادی با خانواده 900P از لحاظ عملکرد ندارند.

در حالت کلی می‌توان گفت که بهبود عملکرد 5 الی 10 درصدی را در مدل‌های 905P شاهد خواهیم بود. همچنین به نظر نمی‌رسد که 905P از نسل دوم 3D XPoint Memory استفاده کند. بهبود‌ها صرفا به کنترلر بهتر و فریمور مربوط خواهند بود. جزئیات محصولات ارائه شده از خانواده Optane 905P در جدول زیر قابل مشاهده است و اگر قصد دارید تا آن را با نسل قبل نیز مقایسه کنید برای راحتی مشخصات Optane 900P نیز در جدول گنجانده شده است:

 

نوشته های مرتبط

تکنولوژی NVMe چیست؟

27

مرداد
گوناگون

تکنولوژی NVMe چیست؟

تکنولوژی NVMe (Non-Volatile Memory Express) در واقع یک رابط کاربری برای مدیریت دستگاه‌های ذخیره سازی است که برای اتصال دستگاه‌های SSD از آن در اینترپرایز و کامپیوترهای خانگی استفاده می‌شود. این رابط از باس PCIe برای اتصال بهره می‌برد. […]

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

22

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]