اینتل به زودی SSD‌های جدید از خانواده Optane را عرضه خواهد کرد

اینتل به زودی SSD‌های جدید از خانواده Optane را عرضه خواهد کرد

آساپردازش: در حالی که هنوز خبر رسمی توسط اینتل منتشر نشده است اما به نظر می‌رسد که آنها قصد دارند به زودی SSD‌های جدید از خانواده Optane را به بازار عرضه کنند. آخرین مدل از این خانواده Optane 900P بود و به نظر می‌رسد که مدل جدید با نام Optane 905P به بازار عرضه می‌شود.

به گزارش آساپردازش، Optane 905P با حجم، قدرت و کیفیت بیشتری ساخته شده است. در چند هفته گذشته شواهد زیادی به عرضه Optane 905P دلالت داشتند و حتی برخی از مادربرد‌های شرکت ASRock نیز صفحاتی مربوط به پشتیبانی اسلات M.2 از Optane 905P داشتند. البته در نهایت در وب‌سایت رسمی اینتل جزئیاتی از این SSD منتشر شد. بر اساس اطلاعات در دسترس قرار گرفته این خانواده شامل دو مدل ۹۶۰ و ۴۸۰ گیگابایتی خواهند بود. به نظر اینتل قصد ندارد تا با عرضه نسل جدید، آن را به صورت کامل جایگزین نسل قبل کند. در حالت کلی نیز خانواده ۹۰۵P فاصله چندان زیادی با خانواده ۹۰۰P از لحاظ عملکرد ندارند.

در حالت کلی می‌توان گفت که بهبود عملکرد ۵ الی ۱۰ درصدی را در مدل‌های ۹۰۵P شاهد خواهیم بود. همچنین به نظر نمی‌رسد که ۹۰۵P از نسل دوم ۳D XPoint Memory استفاده کند. بهبود‌ها صرفا به کنترلر بهتر و فریمور مربوط خواهند بود. جزئیات محصولات ارائه شده از خانواده Optane 905P در جدول زیر قابل مشاهده است و اگر قصد دارید تا آن را با نسل قبل نیز مقایسه کنید برای راحتی مشخصات Optane 900P نیز در جدول گنجانده شده است:

 

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]