اینتل با Cascade Lake می‌تواند پردازنده‌های جدید AMD را تحت تاثیر قرار دهد

اینتل با Cascade Lake می‌تواند پردازنده‌های جدید AMD را تحت تاثیر قرار دهد

آساپردازش: بر اساس گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که اینتل به صورت خستگی ناپذیر در حال کار روی Cascade Lake پردازنده Xeon Scalable است که دارای ۴۸ هسته خواهد بود. آنها قصد دارند تا قبل از پایان سال این پردازنده را به بازار عرضه کنند.

به گزارش آساپردازش، این اطلاعات اولین بار توسط ارائه کننده سخت‌افزار دیتاسنتر یعنی QCT منتشر شده است. در اسلاید منتشر شده اشاره شده تا پردازنده‌های Cascade Lake با تعداد هسته‌های بسیار زیاد (۴۸ هسته) در فصل پایانی سال ۲۰۱۸ یا فصل اول ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهند شد. به نظر این عرضه به بازار، بسیار محدود است اما در هر حالت به نظر می‌رسد که فروش زودهنگام این پردازنده می‌تواند شروع کار پردازنده هفت نانومتری EPYC “Rome” با ۶۴ هسته پردازشی را تحت تاثیر قرار دهد.

خانواده پردازنده‌های Cascade Lake که زیر مجموعه Xeon هستند به صورت کلی در فصل دوم سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد. خانواده Cascade Lake شامل پردازنده‌های پایین رده نیز خواهد بود که همچنان از ساختار دو die پشتیبانی می‌کند اما شامل هسته‌های پردازشی کمتر خواهد بود. بدون شک این اقدام شرکت اینتل برای عرضه زودهنگام Cascade Lake مقابله با پردازنده‌های هفت نانومتری EPYC Rome خواهد بود. همچنین بر اساس گزارش‌های ارائه شده به نظر می‌رسد که این نسل، آخرین پردازنده‌های اینتل است که بر اساس معماری ۱۴nm++ ساخته خواهد شد که شامل دو die و حداکثر ۴۸ هسته پردازشی است. این پردازنده می‌تواند به ازای هر die از شش کانال حافظه پشتیبانی کند. بدین ترتیب این پردازنده از دوازده کانال حافظه و هشتاد و هشت خط PCIe به ازای هر سوکت پردازنده پشتیبانی کند. این نسل همچنین می‌تواند از حافظه Optane Persistent Memory پشتیبانی کند.

نوشته های مرتبط

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

۲۲

تیر
شبکه ، ارتباطات و انتقال اطلاعات

ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا

(ارتباطات شبکه های پخشی و ارتباطات همتا به همتا)

در این مقاله سعی می کنیم که توجه خود را از مسایل متفرقه به موضوع اصلی(یعنی همان شبکه های کامپیوتری) معطوف کنیم.هیچ طبقه بندی پذیرفته شده ای که در بر گیرنده تمام انواع شبکه های کامپیوتری باشد وجود ندارد.امروزه دو تکنولوژی انتقال بیش از همه گسترش یافته و فراگیر هستند : […]

۲۱

تیر
سرور و Mainframe

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

آشنایی با سرور HP نسل جدید HP – G10

بسیاری از سازمان ها به دنبال یک سرور HP بسیار کارآمدی هستند که به راحتی بتوانند برای پایگاه داده ، استوریج و برنامه های گرافیکی حجیم مورد استفاده قرار دهند. […]