اینتل با Cascade Lake می‌تواند پردازنده‌های جدید AMD را تحت تاثیر قرار دهد

اینتل با Cascade Lake می‌تواند پردازنده‌های جدید AMD را تحت تاثیر قرار دهد

آساپردازش: بر اساس گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که اینتل به صورت خستگی ناپذیر در حال کار روی Cascade Lake پردازنده Xeon Scalable است که دارای ۴۸ هسته خواهد بود. آنها قصد دارند تا قبل از پایان سال این پردازنده را به بازار عرضه کنند.

به گزارش آساپردازش، این اطلاعات اولین بار توسط ارائه کننده سخت‌افزار دیتاسنتر یعنی QCT منتشر شده است. در اسلاید منتشر شده اشاره شده تا پردازنده‌های Cascade Lake با تعداد هسته‌های بسیار زیاد (۴۸ هسته) در فصل پایانی سال ۲۰۱۸ یا فصل اول ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهند شد. به نظر این عرضه به بازار، بسیار محدود است اما در هر حالت به نظر می‌رسد که فروش زودهنگام این پردازنده می‌تواند شروع کار پردازنده هفت نانومتری EPYC “Rome” با ۶۴ هسته پردازشی را تحت تاثیر قرار دهد.

خانواده پردازنده‌های Cascade Lake که زیر مجموعه Xeon هستند به صورت کلی در فصل دوم سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد. خانواده Cascade Lake شامل پردازنده‌های پایین رده نیز خواهد بود که همچنان از ساختار دو die پشتیبانی می‌کند اما شامل هسته‌های پردازشی کمتر خواهد بود. بدون شک این اقدام شرکت اینتل برای عرضه زودهنگام Cascade Lake مقابله با پردازنده‌های هفت نانومتری EPYC Rome خواهد بود. همچنین بر اساس گزارش‌های ارائه شده به نظر می‌رسد که این نسل، آخرین پردازنده‌های اینتل است که بر اساس معماری ۱۴nm++ ساخته خواهد شد که شامل دو die و حداکثر ۴۸ هسته پردازشی است. این پردازنده می‌تواند به ازای هر die از شش کانال حافظه پشتیبانی کند. بدین ترتیب این پردازنده از دوازده کانال حافظه و هشتاد و هشت خط PCIe به ازای هر سوکت پردازنده پشتیبانی کند. این نسل همچنین می‌تواند از حافظه Optane Persistent Memory پشتیبانی کند.

نوشته های مرتبط

تانوما

۲۸

بهمن
گوناگون

همه چیز درباره تانوما: قیمت و آموزش ثبت‌نام اینترنت فیبرنوری مخابرات با سرعت ۱۰۰Mbps

تانوما

شبکه فیبر نوری منازل، به‌تازگی با حضور معاون اول رئیس جمهور کشورمان یعنی آقای اسحاق جهانگیری معرفی شده است. مخابرات، این سرویس را در حال‌حاضر به صورت محدود در برخی از مناطق کشورمان ارائه می‌دهد و آن‌را “تانوما” – تار نوری مخابرات ایران- نامیده است. اما تانوما چیست و چه جزئیاتی را پیرامون این طرح باید بدانید؟

[…]

۲۷

بهمن
سرور و Mainframe

چرا سرورهای HP پیشنهاد مناسبی هستند؟

چرا سرور های Hp ؟

سرورهای HP پرفروش‌ترین سرورهای جهان هستند. در داخل هر کدام از این سرورها، قطعات اصلی مثل رم DDR4، حافظه و منابع تغذیه وجود دارد. این قطعات برای بهترین کارایی در واحدهای کاری مختلف و با قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند.

[…]